گزارش شرکت ها - چهارشنبه 21-06-97

چهارشنبه, 21 شهریور 1397 ساعت 08:34

با توجه به تدریجی بودن گزارشات رسیده ، این خبر تا ساعات پایانی امروز بطور تدریجی تکمیل خواهد شد 

غبشهر
صنعتي بهشهر

افشای اطلاعات بااهمیت - (دريافت مجوز تغيير بيش از ۱۰ درصد در نرخ فروش محصولات یا ارائه خدمات - گروه الف) منتهی به سال مالی ۱۳۹۷/۰۹/۳۰

مبلغ فروش محصول یا ارائه خدمت در سال مالی قبل : 21,984,521 میلیون ریال
نسبت فروش محصول یا ارائه خدمت به كل درآمد شركت در سال مالی قبل : 100 درصد

شرح : احتراما در پاسخ به مکاتبه انجام شده در تاریخ 21 شهریور ماه در خصوص اخذ افزایش نرخ و سایر تغییرات در وضعیت مالی شرکت صنعتی بهشهر (سهامی عام) تغییرات ذیل از تاریخ آخرین پیش بینی سود تا کنون به استحضار می رساند. در آخرین پیش بینی سود شرکت که همراه با گزارش حسابرسی در تاریخ 22 مرداد ماه 1397 در سامانه کدال منتشر شده است مفروضاتی مبنای محاسبه سود پیش بینی شده بود است. که در ذیل به بررسی مفروضات مذکور و تغییرات آن با واقعیت های موجود می پردازیم .
1- در بودجه مذکور 17 درصد افزایش نرخ محصولات از ابتدای شهریور ماه پیش بینی شده است. که خوشبختانه این امر محقق گردید و از 19 شهریور ماه اجرایی گردید.
2- نرخ ارز برای واردات روغن خام در بودجه مذکور 39500 ریال به ازای هر دلار در نظر گرفته شده است در حالیکه در حال حاضر نرخ ارز واردات روغن 42000 ریال می باشد.
3- نرخ ارز واردات مواد شیمیایی و بسته بندی 43500 ریال به ازای هر دلار در نظر گرفته شده است در حالیکه در حال حاضر بجز ورق حلب ، سایر مواد شیمیایی و بسته بندی با نرخ ارز بازار ثانویه (حدود 80 هزار ریال به ازای هر دلار) خریداری می گردد.
4- از مرداد ماه صادرات روغن خوراکی ممنوع اعلام شده است و شرکت از این بابت درآمدی نخواهد داشت.
5- با توجه به مشکلات بوجود آمده در واردات مواد اولیه ، میزان موجودیهای مواد در تابستان به شدت کاهش یافته است که این امر منجر به کاهش هزینه های مالی و افزایش درآمد های مالی گردیده است. هر چند با تدابیر اندیشیده شده توسط دولت ، تخصیص ارز برای واردات در شهریور ماه صورت پذیرفته است و به زودی میزان موجودیها به میزان مورد نیاز افزایش خواهد یافت و هزینه ها و درآمدهای مالی بر اساس بودجه خواهد بود.
6- سایر هزینه های سربار بالاتر از بودجه پیش بینی شده رشد نموده اند.
7- در خصوص برگشت مالیات ارزش افزوده (موضوع مکاتبات قبلی ) تا این تاریخ پیشرفت خاصی وجود نداشته است. با توجه به موارد فوق ، شرکت تغییر با اهمیتی در بودجه پیش بینی شده سال جاری خود نخواهد داشت و امید است که پیش بینی های قبلی محقق گردد. 


نوين
بيمه نوين

افشای اطلاعات بااهمیت - (برگزاري مناقصه - گروه ب) منتهی به سال مالی ۱۳۹۷/۱۲/۲۹

موضوع مناقصه : مناقصه عمومی بیمه تکمیلی درمان گروهی کارکنان بانک ملی ایران در بخش بستری 


اپرداز
آتيه داده پرداز

پیشنهاد هیئت مدیره به مجمع عمومی فوق العاده در خصوص افزایش سرمایه

پیشنهادافزایش سرمایه از مبلغ 500,000,000,000 ریال به مبلغ 750,000,000,000 ریال از محل سود انباشته به منظور اصلاح ساختار مالي که در تاریخ 1397/06/20 به تصویب هیئت مدیره رسیده و جهت اظهارنظر به حسابرس و بازرس قانونی ارسال شده. 


هرمز
فولاد هرمزگان جنوب

افشای اطلاعات بااهمیت - (ساير اطلاعات بااهميت - گروه ب) منتهی به سال مالی ۱۳۹۷/۱۲/۲۹

شرح رویداد : احتراماً؛با توجه به ابلاغیه دستورالعمل تنظیم بازار محصولات فولادی وزارت صنعت معدن و تجارت به شماره60/163232 مورخ 1397/06/20در خصوص تعیین قیمت های پایه و همچنین سقف رقابت در معاملات موارد ابلاغ شده به شرح ذیل افشاء می گردد:

1- منبعدقیمت های پایه محصولات فولادی در بورس کالامعادل متوسط نرخ کشف شده کالاها در 4 عرضه آخر بورس کالا می باشد.

2-سقف رقابت در معاملات بورس کالا برای محصولات فولادی باز می باشد.

در نتیجه تصمیمات ذکر شده،احتمال افزایش نرخ فروش محصولات و همچنین افزایش قیمت مواد اولیه به تناسب افزایش نرخ فروش وجود دارد و آثار مالی ناشی از تغییرات نرخ فروش شرکت و مبالغ ریالی آن در طی دوره مالی سال 1397 در صورتهای مالی شرکت منعکس و به اطلاع سهامداران محترم خواهد رسید. 


وملت
سرمايه گذاري ملت

افشای اطلاعات بااهمیت - (نتيجه دادگاه بدوي دعوي عليه شركت - گروه ب) منتهی به سال مالی ۱۳۹۷/۰۹/۳۰

دادگاه بدوی : درخواست وجه التزام وخسارت تاخیر بر اساس متمم مبایعه نامه جعلی
شرح كامل ادعاي طرف مقابل و ميزان پيشرفت در حصول نتيجه : جناب آقای صابر جعفروندآذر ریاست محترم اداره نظارت بر ناشران فرابورسی باسلام و احترام؛ در پاسخ به نامه مورخ 1397/6/13 با شماره پیگیری 468912، آن اداره محترم و همچنین عطف به نامه شماره 351/103 مورخ 1397/6/17 اين شركت همانطور که به عرض رسيد: این شرکت براساس رأی غیرقانونی و خلاف واقع مورخ 1396/1/10 به پرداخت وجه التزام به مبلغ ده میلیارد تومان و خسارت روزانه یکصد میلیون تومان محکوم گردید، که شرکت نسبت به مبلغ وجه التزام در دادگاه تجدید نظر اعتراض و در خصوص خسارت تقاضای اعمال ماده 477 نمود. طبق آخرین اخبار و گزارش وکیل شرکت در این پرونده، در تاریخ 1397/6/9 پرونده در شعبه 24 دادگاه تجدید نظر به جهت نقص و عدم پرداخت هزینه دادرسی توسط خریدار (شرکت تعاونی سرمایه گذاری ایثارگران خراسان رضوی) در مراحل قبل، به دادگاه بدوی عودت داده شده است. متن نامه وکیل محترم شرکت جهت استحضار به پیوست تقدیم میگردد. بديهى است هرگونه اطلاع و يا سند مكتوب از پرونده كه از دادگاه محترم دريافت شود سريعاً به استحضار آن اداره خواهد رسيد. باتشكر سهراب رسته مدير عامل 


شخارک
پتروشيمي خارگ

پیشنهاد هیئت مدیره به مجمع عمومی فوق العاده در خصوص افزایش سرمایه

پیشنهادافزایش سرمایه از مبلغ 2,000,000,000,000 ریال به مبلغ 6,000,000,000,000 ریال از محل سود انباشته به منظور تامين مالي پيشرفت طرح متانول2 که در تاریخ 1397/06/21 به تصویب هیئت مدیره رسیده و جهت اظهارنظر به حسابرس و بازرس قانونی ارسال شده. 


فخوز
فولاد خوزستان

افشای اطلاعات بااهمیت - (ساير اطلاعات بااهميت - گروه ب) منتهی به سال مالی ۱۳۹۷/۱۲/۲۹

شرح رویداد : با سلام و احترام، عطف به نامه شماره 60/163232 مورخ 1397/06/20 وزارت صنعت معدن و تجارت ، مبنی بر تعیین قیمت پایه شمش فولادی معادل متوسط قیمت معاملات چهار عرضه پیش از آن و آزادسازی سقف رقابت در بورس کالا ، محصولات این شرکت بر مبنای دستورالعمل مذکور عرضه خواهد شد. آثار مالی ناشی از تغییرات نرخ فروش محصولات شرکت در طی دوره مالی سال 1397 در صورتهای مالی شرکت انعکاس و به اطلاع سهامداران محترم خواهد رسید. 


سپ
پرداخت الکترونيک سامان کيش

افشای اطلاعات بااهمیت - (ساير اطلاعات بااهميت - گروه ب) منتهی به سال مالی ۱۳۹۷/۰۹/۳۰

شرح رویداد : افشای حال حاضر بابت تغییر میزان درآمد حاصل از اجاره کارتخوان از محل افزایش تعداد نصب دستگاه کارتخوان و پیرو آن افزایش میزان سود خالص شرکت میباشد. 


فولاد
فولاد مبارکه اصفهان

افشای اطلاعات بااهمیت - (ساير اطلاعات بااهميت - گروه ب) منتهی به سال مالی ۱۳۹۷/۱۲/۲۹

شرح رویداد : احتراما به اطلاع سهامداران محترم مي رساند با توجه به ابلاغ اصلاح دستور العمل تنظيم بازار محصولات فولادي وزارت صنعت معدن و تجارت به شماره 60/163232 مورخ 1397/06/20، قيمت هاي پايه محصولات فولادي در بورس کالا معادل متوسط نرخ کشف شده کالاها در 4 عرضه آخر بورس کالا تعیین و سقف رقابت در معاملات بورس کالا براي محصولات فولادي باز مي باشد. لازم به توضیح است درصورتی که رشد قيمت هاي محصولات فولادي در بورس کالا بالاتر از 20 درصد باشد متناسب با آن قيمت مواد اوليه و انرژي تعدیل خواهد شد . 


خپويش
سازه پويش

پیشنهاد هیئت مدیره به مجمع عمومی فوق العاده در خصوص افزایش سرمایه

پیشنهادافزایش سرمایه از مبلغ 100,000,000,000 ریال به مبلغ 300,000,000,000 ریال از محل سود انباشته به منظور طرح توسعه و جلوگيري از خروج وجه نقد که در تاریخ 1397/06/17 به تصویب هیئت مدیره رسیده و جهت اظهارنظر به حسابرس و بازرس قانونی ارسال شده. 


کنور
توسعه معدني و صنعتي صبا نور

افشای اطلاعات بااهمیت - (ساير اطلاعات بااهميت - گروه ب) منتهی به سال مالی ۱۳۹۷/۱۲/۲۹

شرح رویداد : به اطلاع کلیه سهامداران محترم می رسانم نرخ فروش محصولات این شرکت عمدتاً تابعی از نرخ فروش محصولات شرکت فولاد خوزستان می باشد و با توجه به دستورالعمل جدید سازمان صنعت، معدن و تجارت به شماره 163232 مورخ 1397/06/20 (به پیوست) مبنی بر تنظیم بازار محصولات فولادی که احتمال تغییر در نرخ فروش این محصولات را ایجاد می نماید، این تغییر در نرخ فروش محصولات این شرکت نیز تاثیر خواهد گذاشت. لازم به ذکر می باشد نرخ فروش محصولات این شرکت از طریق سایت کدال و در قالب گزارشات ماهانه افشاء می شود و هرگونه تغییر در این نرخها نیز از طریق همین سایت افشاء خواهد شد. 


غشهداب
شرکت کشت و صنعت شهداب ناب خراسان

افشای اطلاعات بااهمیت - (تغيير بيش از ۱۰ درصد در نرخ خريد مواد اوليه / خدمات - گروه الف) منتهی به سال مالی ۱۳۹۷/۱۲/۲۹ (اصلاحیه)

شرح : با توجه به افزایش نرخ برابری مواد اولیه ومحصولات شرکت ، تغییر با اهمیتی در کل درآمد شرکت مشاهده نمی گردد . نرخ خرید گوجه فرنگی ( کیلو گرم ) در تیر ماه مبلغ 6000 ریال و در مرداد ماه 8000 ریال و نرخ خرید روغن ( کیلوگرم ) در تیرماه 37000 ریال و در مرداد ماه 43000 ریال می باشدکه در جدول بالا نرخ میانگین خرید گوجه فرنگی و روغن فله سویا بر اساس مصوبات کمیسیون معاملات محاسبه گردیده است . ضمنا دلیل تاخیر در افشای اطلاعات ، عدم تغییر با اهمیت در کل درآمد شرکت می باشد . 


کچاد
معدني و صنعتي چادرملو

افشای اطلاعات بااهمیت - (ساير اطلاعات بااهميت - گروه ب) منتهی به سال مالی ۱۳۹۷/۱۲/۲۹

شرح رویداد : به اطلاع سهامداران محترم میرساند با توجه به بخشنامه مورخ 20/6/1397 وزارت صنعت و معدن و تجارت چنانچه نرخ فروش محصولات فولاد خوزستان افزایش پیدا نماید متعاقباًنرخ فروش محصولات شرکت معدنی و صنعتی چادرملو نیز افزایش خواهد نمود که اطلاعات مربوط به آن از طریق فرمهای تولید و فروش ماهانه در سامانه کدال منتشر می گردد بدیهی است چنانچه سایر موارد از جمله بهای تمام شده محصولات شرکت تغییر پیدا نماید مراتب اطلاع رسانی خواهد شد. 


غمارگ
مارگارين

افشای اطلاعات بااهمیت - (دريافت مجوز تغيير بيش از ۱۰ درصد در نرخ فروش محصولات یا ارائه خدمات - گروه الف) منتهی به سال مالی ۱۳۹۷/۰۹/۳۰

شرح : تاثيرات ريالي افزايش نرخ 17 درصدي در فروش و آثار ناشي از افزايش نرخ نهادهاي توليدي كه با نرخ ارز دلار 42.000 ريالي محاسبه مي گردد و در بودجه تعديلي شركت متعاقبا اعلام مي گردد.


کگل
معدني و صنعتي گل گهر

افشای اطلاعات بااهمیت - (ساير اطلاعات بااهميت - گروه ب) منتهی به سال مالی ۱۳۹۷/۱۲/۲۹

شرح رویداد : با سلام و احترام با توجه به ابلاغيه دستور العمل تنظيم بازار محصولات فولادي وزارت صنعت معدن و تجارت به شماره 60/163232 مورخ 1397/06/20كه در سيستم بورس كالا اعمال و عملياتي مي شود، توجه سهامداران محترم را به موارد زير جلب مي كند:

1- افزايش قيمت فروش محصولات فولادي با توجه به باز شدن سقف رقابت معاملات فولاد در بورس كالا

2- افزايش قيمت فروش محصولات اين شركت به تبعيت از افزايش نرخ فروش شمش فولاد خوزستان

3- اطلاعات فروش و توليد شركت از طريق اطلاعيه توليد و فروش ماهيانه در سامانه كدال منتشر مي گردد.

4- ساير اطلاعات تكميلي در خصوص افزايش بهاي تمام شده و ساير هزينه ها در صورت هاي مالي شركت منعكس و به اطلاع سهامداران محترم خواهد رسيد . 


فخاس
مجتمع فولاد خراسان

افشای اطلاعات بااهمیت - (ساير اطلاعات بااهميت - گروه ب) منتهی به سال مالی ۱۳۹۷/۱۲/۲۹

شرح رویداد : با سلام احتراما به پیوست نامه شماره 60/163232 مورخ 1397/06/20 وزارت صنعت ، معدن و تجارت ارسال و استحضار می رساند که طبق نامه مذکور

1- قیمت پایه محصولات فولادی در بورس کالا معادل متوسط نرخ کشف شده کالاها در چهار عرضه آخر بورس کالا می باشد.

2- سقف رقابت در معاملات بورس کالا برای محصولات فولادی باز می باشد .

3- اگر قیمت محصولات فولادی در بورس کالا بالاتر از 20% باشد ساز و کار افزایش قیمت مواد اولیه و انرژی متناسبا پیشنهاد خواهد شد. 


دارو
کارخانجات داروپخش

افشای اطلاعات بااهمیت - (برگزاري مزايده - گروه ب) منتهی به سال مالی ۱۳۹۷/۱۲/۲۹

موضوع مزایده : فروش تعداد 3 دستگاه ماشین آلات مازاد ، 1دستگاه خط کامل پرکنی سرم ، 1دستگاه خط کامل پرکنی کارتریج ، 1دستگاه خط کامل سرنگ پریفیلد
تاريخ برگزاري مزايده : 1397/06/25
شرح فرآيند مزايده : مطابق آگهی منتشره مورخ 97/6/12 در روزنامه اطلاعات ،کلیه متقاضیان می توانند جهت دریافت اسناد مزایده و بازدید از دستگاه ها در ساعات اداری از روز سه شنبه مورخ 97/6/13لغایت پایان وقت اداری روز یکشنبه مورخ 97/6/18 و برای ارائه پیشنهادهای خود تا پایان وقت اداری روز شنبه مورخ 97/6/24، به واحد حقوقی و قراردادها شرکت واقع در تهران ، کیلومتر18 جاده مخصوص کرج-خیابان داروپخش - شرکت کارخانجات داروپخش (سهامی عام)مراجعه نمایند. برای شرکت در مزایده تودیع سپرده به میزانی که در اسناد مزایده آورده شده ضروری است گشایش پاکت های پیشنهادی راس ساعت 10صبح روز یکشنبه 97/6/25 صورت می گیرد. 


کاوه
فولاد کاوه جنوب کيش

افشای اطلاعات بااهمیت - (ساير اطلاعات بااهميت - گروه ب) منتهی به سال مالی ۱۳۹۷/۱۲/۲۹

شرح رویداد : به اطلاع سهامدارن محترم مي رساند ابلاغيه دستور العمل تنظيم بازار محصولات فولادي وزارت صنعت معدن و تجارت به شماره 60/163232 مورخ 1397/06/20که در سيستم بورس کالا اعمال و عملياتي مي شود به پيوست و به شرح ذيل انتشار مي گردد. 1- منبعد قيمت هاي پايه محصولات فولادي در بورس کالا معادل متوسط نرخ کشف شده کالاها در 4 عرضه آخر بورس کالا مي باشد. 2- سقف رقابت در معاملات بورس کالا براي محصولات فولادي باز مي باشد. 3- اگر قيمت هاي محصولات فولادي در بورس کالا بالاتر از 20 درصد باشد ساز و کار افزايش قيمت مواد اوليه و انرژي متناسباً پيشنهاد خواهد شد. 


دسانکو
داروسازي سبحان انکولوژي

افشای اطلاعات بااهمیت - (ساير اطلاعات بااهميت - گروه ب) منتهی به سال مالی ۱۳۹۷/۱۲/۲۹

شرح رویداد : اين شرکت بابت مطالبات سررسيد شده و نشده خود از شرکت توزیع داروپخش به مبلغ 20.000 ميليون ريال ، اوراق اخزا با درصد سرک 16% به مبلغ 23.198 ميليون ريال به منظور تامين نقدينگي لازم جهت سفارش گذاري مواد تا پايان سال جهت توليد بودجه شده سال 97 اخذ و با نرخ هر ورقه 731.830 ريال جمعا" به مبلغ 16.977 ميليون ريال وجه نقد تبديل نموده است. 


خودکفا
اقتصادي و خودکفائي آزادگان

افشای اطلاعات بااهمیت - (ساير اطلاعات بااهميت - گروه ب) منتهی به سال مالی ۱۳۹۷/۱۲/۲۹

شرح رویداد : احداث پروژه اقدسیه با کاربری تجاری ، مسکونی و اداری به مساحت 4602 متر مربع 


ذوب
سهامي ذوب آهن اصفهان

افشای اطلاعات بااهمیت - (ساير اطلاعات بااهميت - گروه ب) منتهی به سال مالی ۱۳۹۷/۱۲/۲۹

شرح رویداد : آزاد سازي سقف رقابتي محصولات فولادي در بورس كالا 


غصينو
صنعتي مينو

افشای اطلاعات بااهمیت - (دريافت مجوز تغيير بيش از ۱۰ درصد در نرخ فروش محصولات یا ارائه خدمات - گروه الف) منتهی به سال مالی ۱۳۹۷/۱۲/۲۹

شرح : با عنایت به افزایش نرخ مواد اولیه و اثر آن بر بهای تمام شده محصولات، جدول تغییرقیمت برخی از محصولات این شرکت پس از اخذ مجوز از انجمن شیرینی و شکلات و رایزنی با اداره کل صنایع استان زنجان به شرح جدول پیوست اعلام می گردد. 


سپ
پرداخت الکترونيک سامان کيش

افشای اطلاعات بااهمیت - (تغییر با اهمیت پیش بینی درآمد هر سهم - گروه الف) منتهی به سال مالی ۱۳۹۷/۰۹/۳۰

سود خالص پیش بینی شده قبلی : 1,887,155 میلیون ریال
سود خالص پیش بینی شده فعلی : 2,169,018 میلیون ریال

علت تغییر با اهمیت پیش بینی درآمد هر سهم : افزایش تعداد نصب دستگاههای کارتخوان 


وسرمد
بيمه سرمد

نتایج حاصل از فروش حق تقدم های استفاده نشده 

 


قاروم
قند اروميه

افشای اطلاعات بااهمیت - (ساير اطلاعات بااهميت - گروه ب) منتهی به سال مالی ۱۳۹۸/۰۴/۳۱

شرح رویداد : قیمت هر کیلوگرم شکر در سال 1397 درب کارخانه 30000 ریال بصورت یکپارچه تعیین گردیده که در سال 1396 معادل 29000 ریال بوده که نسبت به سال قبل 3/4%افزایش دارد . شایان ذکر اینکه قیمت سال 1396 درب کارخانه 27220 ریال بوده که مبلغ 1780 ریال آن بصورت یارانه دولتی بوده است.

آخرین ویرایش در چهارشنبه, 21 شهریور 1397 ساعت 18:17

درباره ما

سایت تحلیلی خبری

بورس اخبار

تماس با ما

  • mail to : irbourseakhbar@gmail.com