گزارش شرکت ها - پنج شنبه 05-07-97

پنج شنبه, 05 مهر 1397 ساعت 09:24

با توجه به تدریجی بودن گزارشات رسیده ، این خبر تا ساعات پایانی امروز بطور تدریجی تکمیل خواهد شد 

رمپنا
گروه مپنا

افشای اطلاعات بااهمیت - (انعقاد قرارداد مهم - گروه الف) منتهی به سال مالی ۱۳۹۸/۰۱/۳۱

موضوع قرارداد : انجام خدمات طراحی، مهندسی، عمليات ساختماني و نصب و راه‌اندازي، تامین تجهیزات، بیمه، حمل، کارهای ساختمانی، آزمایشات عملکردی و بهره برداری آزمایشی سیکل ترکیبی نیروگاه زاگرس کوثر
تاريخ انعقاد قرارداد : 1397/06/21
طرف قرارداد : شرکت تولید و مدیریت نیروگاه زاگرس کوثر
نحوه تسویه : گشایش اعتبار اسنادی(فعال و عملیاتی به فاصله 15 روز بعد از ارائه ضمانتنامه انجام تعهدات) قابل انتقال، غیر قابل برگشت، قابل تمدید و غیرمشروط برای 100% قیمت قرارداد و معتبر تا زمان صدور گواهی تحویل دائم به نفع پیمانکار که 15 درصد آن بصورت پیش پرداخت در قبال صورت حساب و ارائه ضمانتنامه بانکی پرداخت خواهد شد.
شرح جزئيات قرارداد : عبارت است از انجام خدمات طراحی، مهندسی، عمليات ساختماني و نصب و راه‌اندازي، تامین تجهیزات، بیمه، حمل، کارهای ساختمانی، آزمایشات عملکردی و بهره¬برداری آزمایشی و انجام تعهدات دوران تضمین به مدت یک سال جهت تبدیل 4 واحد گازی موجود نیروگاه به دو بلوک سیکل ترکیبی از طریق احداث بخش بخار نيروگاه مشتمل بر 2 واحد بخار (با مشخصات تعیین شده در محدوده کار) و سیستم خنک کن از نوع ACC به همراه 4 دستگاه بویلر بازیاب حرارتی و توسعه پست400 کیلو ولت AIS می باشد، که در محل استان کرمانشاه، نصب و راه اندازي خواهد شد.
تاريخ مؤثر اجراي قرارداد : 1397/09/04 


شلیا
مواد ويژه ليا

افشای اطلاعات بااهمیت - (ساير اطلاعات بااهميت - گروه ب) منتهی به سال مالی ۱۳۹۸/۰۵/۳۱

شرح رویداد : با عنایت به تصمیمات هیئت مدیره جدید شرکت مراتب ذیل جهت اطلاع و بهره برداری سهامداران محترم شرکت و سایر سرمایه گذاران تقدیم می گردد: الف- نظر به این که هیئت مدیره جدید سیاست کلی خود را بر وصول مطالبات شرکت و استفاده بهینه از منابع قرار داده است، لذا مبلغ 6،903 میلیون ریال مطالبات شرکت از کارگزاری پارس نمودگر به طور نقدی دریافت و به حساب شرکت واریز گردید. در پی این اقدام معاملات موضوع ماده 129 اصلاحیه قانون تجارت یا معاملات با سایر اشخاص وابسته دو مجموعه نیز به طور کامل منتفی گردیده است. ب- نظر به اینکه مبایعه نامه مورخ 12/12/1395 با شرکت توان گستران عایق مطلوبیت لازم را برای مجموعه به دنبال نداشته است؛ به دلایلی اعم از عدم امکان حضور در بازارهای غیررسمی و غیر شفاف، لزوم رعایت مسائل مالیاتی و مقررات مرتبط، لزوم رعایت شفافیت اطلاعات، عدم تحقق سوداوری مورد انتظار، لذا هیئت مدیره پس از مذاکرات و بررسی های کارشناسی و در نظر گرفتن کلیه شرایط در جهت صیانت از حقوق سهامداران، تصمیم بر اقاله این قرارداد را اتخاذ نمود و هم زمان با تخلیه و تحویل املاک و اعیان موضوع قرارداد فوق، مبلغ 9،817 میلیون ریال از بابت خرید کارخانه و مبلغ 2،183 میلیون ریال نیز از بابت پروژه های در جریان تکمیل, از طرف شرکت توان گستران به شرکت مسترد می گردد. اگر چه بندهای فوق تاثیر قابل توجهی در سود و زیان شرکت ندارد ولیکن از حیث رعایت مقررات و اطلاع سهامداران محترم جهت اتخاذ بهترین تصمیم مراتب به حضور ایفاد می گردد. 


ثاخت
بين المللي توسعه ساختمان

افشای اطلاعات بااهمیت - (تغییر با اهمیت پیش بینی درآمد هر سهم - گروه الف) منتهی به سال مالی ۱۳۹۷/۰۶/۳۱

سود خالص پیش بینی شده قبلی : 515,247 میلیون ریال

سود خالص پیش بینی شده فعلی : 48,009 میلیون ریال

علت تغییر با اهمیت پیش بینی درآمد هر سهم : با عنایت به اقدامات صورت گرفته در خصوص فروش پروژه سعدی شیراز و زمین شمع ساحل ، با وجود تلاش های مکرر و مستند به مزایده صورت گرفته، متاسفانه طبق برنامه ریزی بعمل آمده در سال قبل سود پیش بینی محقق نشده و به سال مالی بعد موکول گردید. لذا مدیریت شرکت بر این اعتقاد است که با وجود تلاش وافر مبنی بر کسب سود برای سال مالی منتهی به31/06/1397، سود پیش بینی شده هرسهم از مبلغ 86ریال به مبلغ 8ریال کاهش خواهد یافت. امید است با ایجاد شرایط اقتصادی با ثبات درکشور، درسال مالی منتهی به 31/06/1398، سود هر سهم شرکت به رقم بالاتری محقق گردد.

 

آخرین ویرایش در پنج شنبه, 05 مهر 1397 ساعت 09:36
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

درباره ما

سایت تحلیلی خبری

بورس اخبار

تماس با ما

  • mail to : irbourseakhbar@gmail.com