عراق مقصد جدید صادرات نفت‌گاز شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی شد

سه شنبه, 12 مرداد 1395 ساعت 13:04

در جریان معاملات روز دوشنبه (11 مرداد ماه 95)، رینگ بین‌الملل بازار فیزیکی بورس انرژی ایران شاهد عرضه نفت‌گاز شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران از انبار نفت اصفهان به مقصد عراق بود.

 

به گزارش بورس اخبار از سنا،  این کالا با حجم 1000 تن و با قیمت پایه 30 دلار عرضه شد و تقاضایی بیش از حجم عرضه برای آن به ثبت رسید. سرانجام کل میزان عرضه شده به ارزش 10 میلیارد و 928 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت و بر این اساس عراق نیز به مقاصد صادرات نفت‌گاز از طریق رینگ بین‌الملل بورس انرژی ایران اضافه شد.

با انجام این معامله، آمار صادرات فرآورده‌های نفتی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در بورس انرژی بالغ بر 68 هزار تن شد.

 پیش از این نفت‌گاز شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران به مقاصد افغانستان و پاکستان از طریق رینگ بین‌الملل بورس انرژی ایران صادر شده است.

امروز؛ عرضه 30000 تن نفتای سنگین پالایش نفت لاوان

در جلسه معاملاتی امروز (12 مرداد ماه 95)، علاوه بر معاملات مستمر قراردادهای سلف موازی استاندارد برق و نفت کوره در بازار مشتقه، کالاهای متانول پتروشیمی شیراز، متانول پتروشیمی فن‌آوران، آیزوریسایکل پالایش نفت بندرعباس و پنتان پلاس پتروشیمی پارس در رینگ داخلی و حلال 402 پالایش نفت تبریز و نفتای سنگین پالایش نفت لاوان در رینگ بین‎الملل بازار فیزیکی بورس انرژی ایران مورد عرضه قرار خواهند گرفت.

از نکات حائز اهمیت روز جاری عرضه 30 هزار تن نفتای سنگین پالایش نفت لاوان در رینگ بین‌الملل بورس انرژی ایران است.

خاطر نشان می شود؛ در جریان معاملات روز دوشنبه (11 مرداد ماه 95)، بازار برق بورس انرژی ایران شاهد معامله 3 هزار و 50 قرارداد معادل 73 هزار و 200 مگاوات ساعت به ارزش بیش از 24 میلیارد و 153 میلیون ریال بود.

در آغاز جلسه معاملاتی این روز نمادهای بار‌ پیک، کم‌باری، میان‌باری و بارپایه روزانه 10شهریور 95 گشایش یافته و در پایان نمادهای بار پیک، کم‌باری، میان‌باری و بارپایه روزانه 15 مرداد 95 متوقف شدند.

طی این جلسه معاملاتی، در بازار فیزیکی بورس انرژی ایران، کالاهای برش سنگین پتروشیمی جم، برش سنگین و سوخت کوره سبک پتروشیمی تبریز، آیزوریسایکل پالایش نفت بندرعباس، آیزوریسایکل، حلال 402، حلال 404، حلال 410، نفتای سنگین تصفیه نشده و بلندینگ نفتای حلال 410 پالایش نفت شیراز در رینگ داخلی و گاز مایع خام پالایش گاز ایلام و نفت گاز شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در رینگ بین‎الملل بازار فیزیکی بورس انرژی ایران مورد عرضه قرار گرفتند که کل معاملات صورت گرفته در این عرضه‌‌ها و عرضه‌های مازاد معادل 2 هزار و 638 تن و به ارزش قریب به 18 میلیارد و 621 میلیون ریال بود. از این میان بیش از 2 هزار تن مربوط به معاملات در رینگ بین‌الملل بود که نفت‌گاز شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران برای اولین به مقصد عراق مورد معامله قرار گرفت.

در مجموع ارزش کل معاملات این روز بورس انرژی ایران به بیش از 42 میلیارد و 774 میلیون ریال بالغ شد.

آخرین ویرایش در سه شنبه, 12 مرداد 1395 ساعت 17:03
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

درباره ما

سایت تحلیلی خبری

بورس اخبار

تماس با ما

  • mail to : irbourseakhbar@gmail.com