افزایش حجم معاملات فرابورس ایران

دوشنبه, 13 دی 1395 ساعت 15:18

در جریان معاملات امروز، دوشنبه 13 دی ماه 95، شاخص کل فرابورس در حالی که ابتدای بازار با افزایش بیش از 4 واحدی روبه‌رو شده بود، متاثر از معاملات منفی در نمادهای «زاگرس»، «خراسان»، «شراز» و «میدکو» به افت کمتر از 0.5 واحدی در پایان بازار تن داد و در ارتفاع 852 واحدی قرار گرفت.

 

به گزارش بورس اخبار از فرابورس ایران، رصد معاملات بازارهای این رکن بازار سرمایه نشان می‌دهد بیش از نیمی از ارزش معاملات در اختیار بازارهای اول، دوم و پایه با معامله نزدیک به 283 میلیون سهم به ارزش بیش از 675 میلیارد ریال بوده است. نماد «ذوب» متعلق به شرکت ذوب آهن اصفهان با نقل و انتقال 5 میلیون سهم در حالی بالاترین حجم مبادلاتی را در بازار سهام فرابورس در اختیار گرفت که نماد «کرمان» مربوط به شرکت سرمایه‌گذاری توسعه و عمران استان کرمان بیشترین ارزش معاملات را به میزان 42 میلیارد ریال تجربه کرد.

نماد ذوب آهن همچنین به عنوان پربیننده‌ترین نماد معاملاتی نیز شناخته شد که البته با افت قیمت پایانی به کار خود پایان داد.

روز جاری همچنین نماد معاملاتی شرکت سرمایه‌گذاری مسکن زاینده رود برای برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام در روز چهارشنبه تاریخ 15 دی ماه، در پایان معاملات امروز متوقف و نماد معاملاتی شرکت بیمه پاسارگاد پس از برگزاری مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده صاحبان سهام بازگشایی شدند.

 

معاملات 286 میلیارد ریالی بازار اوراق با درآمد ثابت

بازار اوراق با درآمد ثابت فرابورس امروز با دادوستد نزدیک به 309 هزار ورقه، ارزش معاملات خود را به بیش از 286 میلیارد ریال رساند. در این بازار اسناد خزانه اسلامی مرحله دهم بیشترین حجم و ارزش معاملاتی را در اختیار گرفت. همچنین با پیام ناظر بازار اعلام شد نماد معاملاتی اسناد خزانه اسلامی کوتاه مدت (مرحله اول) در نماد سخا11، به منظور پرداخت مبالغ اسمی این اسناد در روز یکشنبه 19 دی ماه، در پایان معاملات روز چهارشنبه هفته جاری متوقف می‌شود.

 

قیمت تسه‌ها کمتر از 750 هزار ریال

در بازار ابزارهای نوین مالی نیز قیمت هر ورقه تسه از 682 تا کمتر از 750 هزار ریال دادوستد شد. تعداد اوارق مورد مبادله 62 هزار ورقه و ارزش آن نزدیک به 46 میلیارد ریال بود.

آخرین ویرایش در دوشنبه, 13 دی 1395 ساعت 18:18

درباره ما

سایت تحلیلی خبری

بورس اخبار

تماس با ما

  • mail to : irbourseakhbar@gmail.com