در دومین روز مهر در فرابورس/ دادوستد بیش از 113 هزار ورقه تسهیلات مسکن

یکشنبه, 02 مهر 1396 ساعت 16:08

دومین روز معاملاتی هفته نخست مهرماه در فرابورس ایران با دادوستد بیش از 131 میلیون ورقه بهادار به ارزش افزون بر یک هزار و 994 میلیارد ریال و بازگشایی و توقف چندین نماد معاملاتی همراه بود.

 

به گزارش بورس اخبار از فرابورس ایران، در روز دوم مهرماه شاهد بازگشایی نماد معاملاتی واحدهای صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه یکم آرمان آتی، نماد معاملاتی شرکت آذریت «ساذری» و نماد معاملاتی شرکت مهندسی مرآت پولاد «تپولا» پس از برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه بودیم.

همچنین علاوه بر اینکه نماد معاملاتی حق تقدم خرید سهام شرکت شهرسازی و خانه‌سازی باغمیشه در نماد «ثباغح» از امروز گشایش یافت، پذیره‌نویسی سهام جدید ناشی از سلب حق تقدم در افزایش سرمایه شرکت گروه اقتصادی کرمان خودرو (سهامی عام) به قیمت هر سهم 1000 ریال از طریق شبکه کارگزاری‌های عضو فرابورس ایران از امروز آغاز شد که این پذیره‌نویسی به مدت 30 روز انجام می‌شود.

از سوی دیگر نماد معاملاتی شرکت بیمه رازی «ورازی» به منظور برگزاری مجمع عمومی عادی فوق‌العاده صاحبان سهام و نماد معاملاتی اوراق اجاره شرکت واسط مالی تیر یکم نیز به منظور تامین مالی شرکت گروه صنعتی بوتان در نماد «صبوتا»، به منظور پرداخت اجاره‌بهای سه‌ماهه اوراق، امروز متوقف شد.

در جریان بازار، نمادهای «هرمز» و «زاگرس» روی هم رفته سه و نیم واحد اثر منفی بر آیفکس برجای گذاشته و در افت 4 واحدی شاخص کل فرابورس بیشترین تاثیر را داشتند. نماد «مارون» نیز با حمایت نزدیک به یک واحدی از آیفکس از افت بیشتر آن جلوگیری کرد.

روز گذشته شاهد عرضه اولیه سهام شرکت تولید و صادرات ریشمک بودیم که استقبال از این عرضه منجر به شکسته شدن رکورد تعداد حاضران در عرضه‌های اولیه شد و امروز نیز نماد «ریشمک» با تجربه سقف رشد قیمت یعنی 5 درصد بیشترین افزایش قیمتی را در میان نمادهای فرابورسی به همراه داشت.

نماد «چکاپا» متعلق به گروه صنایع کاغذ پارس نیز در پی دادوستد بیش از 14 میلیون سهم به ارزش بالغ بر 58 میلیارد ریال از سوی معامله‌گران در این نماد، بیشترین حجم و ارزش مبادلاتی را در میان بازارهای اول و دوم به خود اختصاص داد. این در حالی است که در مجموع این دو بازار حدود 54 میلیون سهم به ارزش افزون بر 214 میلیارد ریال دست به دست شد.

نتیجه نقل‌وانتقال‌های انجام شده در تابلوهای معاملاتی بازار پایه نیز مبادله بیش از 66 میلیون سهم بود که ارزش آن بر 110 میلیارد ریال بالغ شد.

اسناد خزانه اسلامی در نمادهای «سخاب4» و «سخاب2» نیز به ترتیب جایگاه‌های اول و دوم را از نظر بیشترین حجم و ارزش مبادلاتی در بازار اوراق با درآمد ثابت به دست آوردند. در مجموع این بازار نقل‌وانتقال بیش از یک و نیم میلیون ورقه به ارزش بالغ بر یک هزار و 569 میلیارد ریال صورت گرفت.

در نهایت خریداران و فروشندگان در تابلو اوراق تسهیلات مسکن بیش از 113 هزار ورقه تسه به ارزش بالغ بر 87 میلیارد ریال را دست به دست کردند که امتیاز تسهیلات مسکن مردادماه 96 با 793 هزار ریال خریدوفروش شد که بیشترین قیمت مبادلاتی در میان تسه‌های امروز بود.

آخرین ویرایش در یکشنبه, 02 مهر 1396 ساعت 18:02

درباره ما

سایت تحلیلی خبری

بورس اخبار

تماس با ما

  • mail to : irbourseakhbar@gmail.com