در معاملات امروز فرابورس ایران/ افزایش حجم معاملات روزانه

دوشنبه, 03 مهر 1396 ساعت 15:01

در میانه نخستین هفته معاملاتی فرابورس در مهرماه دادوستدها با مبادله بیش از 201 میلیون ورقه به ارزش یک‌هزار و 833 میلیارد ریال پایان یافت که نسبت به روز گذشته با افزایش حجم در مقابل کاهش ارزش معاملات همراه بود.

 

به گزارش بورس اخبار از فرابورس ایران، در جریان بازار امروز دوشنبه سوم مهرماه سهامداران در مجموع دو تابلو معاملاتی بازار اول و دوم نیز اقدام به مبادله 87 میلیون و 770 هزار سهم به ارزش 302 میلیارد ریال کردند که بالاترین رقم حجم و ارزش مبادلات در اختیار نماد شرکت گروه صنایع کاغذ پارس با جابه جایی بیش از 7 میلیون سهم به ارزش 28 میلیارد ریال قرار گرفت.

شاخص کل فرابورس نیز با افزایش نزدیک به 4 واحدی در پله 961 واحدی ایستاد که این صعود پس از ریزش روز گذشته آیفکس رخ داد.

چهار نماد از 4 صنعت متفاوت فرابورسی امروز موجب افزایش شاخص کل شدند.

نمادهای «هرمز»، «مارون»، «بکهنوج» و «اپرداز» تا نزدیکی 3 واحد تاثیر مثبت بر این نماگر داشتند، در حالی که نمادهای «زاگرس»، «دماوند» و «بمپنا» نیز تا سطح یک واحد تاثیر منفی در برآورد آیفکس را موجب شدند.

میزان معاملات قابل قبول در نمادهای انتقالی به تابلو پایه ج

 

به موازات انجام دادوستدها در بازارهای فرابورس ایران معامله‌گران بازار پایه میزبان معاملات 100 میلیون سهم به ارزش 171 میلیارد ریال قرار گرفتند.

 

امروز مدیر عملیات بازار و اعضا فرابورس ایران در قالب پیام ناظر میزان معاملات قابل قبول در نمادهای انتقالی به تابلو ج بازار پایه را اعلام کرد.

بدین ترتیب قیمت‌گذاری سهم‌های نمادهای معاملاتی قابل بازگشایی در تابلو پایه ج شامل نمادهای معاملاتی شرکت‌های اعتباری توسعه، صنایع بسته‌بندی مشهد، پتروشیمی اصفهان، کارتن مشهد، ایرانیت، سرمایه‌گذاری فنی و مهندسی مشانیر، ساختمان اصفهان، کارخانه‌های صنعتی آزمایش و سرمایه‌گذاری معیار صنعت پارس منوط به معامله حجم مشخصی از سهام به شرح دو در هزار سرمایه پایه هر شرکت با کف 100 هزار و سقف ده میلیون سهم است و در صورت عدم انجام معامله با این شرایط، معاملات انجام شده مورد تایید قرار نگرفته و بازگشایی نماد به جلسه معاملاتی بعد موکول می‌شود.

 همچنین محدودیت حجمی یعنی حداکثر تعداد اوراق بهادار در هر سفارش جهت نمادهای معاملاتی مذکور به میزان 50 هزار سهم است.

 

«سخاب4» صدرنشین بازار اوراق با درآمد ثابت

 

معاملات بازار اوراق با درآمد ثابت نیز با دادوستد 1.3 میلیون ورقه به ارزش بیش از یک‌هزار و 243 میلیارد ریال پایان یافت.

اسناد خزانه اسلامی در نماد «سخاب4» روز جاری بیشترین حجم و ارزش معاملاتی را در این بازار به خود اختصاص داد.

بررسی نرخ بازده اوراق سخاب 2 تا 6 نشان می‌دهد روز جاری نرخ موثر بازده تا سررسید این اوراق در بازه 19.5 تا 20.5 درصد و بازده ساده این اوراق در دامنه 18.5 تا 19.3 درصد قرار داشت.

قرمزپوشی تسه‌ها

معاملات امروز تابلو اوراق تسهیلات مسکن با ریزش قیمتی اغلب تسه‌ها و دادوستد این اوراق در بازه 735 هزار تا 791 هزار ریال دنبال شد. معامله 85 هزار ورقه تسه به ارزش بیش از 64 میلیارد ریال ماحصل معاملات امروز در این تابلو است.

آخرین ویرایش در دوشنبه, 03 مهر 1396 ساعت 18:03

درباره ما

سایت تحلیلی خبری

بورس اخبار

تماس با ما

  • mail to : irbourseakhbar@gmail.com