سقف‌شکنی دوباره آیفکس در پایان هفته

چهارشنبه, 22 آذر 1396 ساعت 16:56

شاخص کل فرابورس ایران در آخرین روز کاری هفته منتهی به 24 آذرماه با 11 پله صعود، سقف جدیدی را شکست و تحت تاثیر مثبت از جانب سه نماد «مارون»، «هرمز» و «ذوب» با سبزپوشی در ارتفاع 1042 واحدی قرار گرفت.

 

به گزارش بورس اخبار از فرابورس، به موازات صعود آیفکس در روز چهارشنبه 22 آذرماه، شاهد افزایش چشم‌گیر حجم و رشد ارزش مبادلات فرابورس با دادوستد بیش از 906 میلیون ورقه بهادار به ارزش بالغ بر 4 هزار و 110 میلیارد ریال در بازارهای نه‌گانه فرابورس بودیم.

در این میان بازارهای اول و دوم میزبان جابه‌جایی بیش از 731 میلیون سهم به ارزش بالغ بر یک هزار و 91 میلیارد ریال بودند که حدود نیمی از این میزان حجم و ارزش به نماد «ذوب» اختصاص یافت.

معاملات سهام در بازار پایه نیز به نقل‌وانتقال افزون بر 157 میلیون سهم به ارزش بیش از 233 میلیارد ریال در بالغ بر 14 هزار نوبت دادوستدی منتهی شد.

معامله‌گران در بازار اوراق با درآمد بیش از دو میلیون ورقه را دست به دست کردند که ارزش بیش از دو هزار و 586 میلیارد ریالی را به دنبال داشت.

از جمله رویدادهای مهم این بازار در روز جاری، آغاز پذیره‌نویسی اوراق مرابحه شرکت واسط مالی فروردین چهارم به منظور تامین مالی جهت طرح تحول سلامت با قیمت اسمی هر ورقه یک میلیون ریال در نماد معاملاتی «سلامت 6» بود که در روز نخست از مهلت سه‌روزه، بیش از دو میلیون ورقه به ارزش بالغ بر دو هزار میلیارد ریال از مجموع 20 میلیون ورقه «سلامت 6»، پذیره‌نویسی شد.

این اوراق چهارساله (معادل 48) ماه بوده و نرخ آن 17 درصد سالانه تا سررسید اعلام شده است که هر 6 ماه یک‌بار سود آن به دارندگان این اوراق پرداخت می‌شود.

در تابلو تسهیلات مسکن نیز خریداران و فروشندگان اوراق تسه، بیشترین حجم و ارزش مبادلاتی را در نمادتسه 9608 مربوط به اوراق حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن آبان‌ماه 96 رقم زدند.

در مجموع تابلو تسهیلات مسکن در آخرین روز کاری هفته میزبان مبادله افزون بر 71 هزار ورقه به ارزش بیش از 53 میلیارد ریال بود.

آخرین ویرایش در پنج شنبه, 23 آذر 1396 ساعت 10:58

درباره ما

سایت تحلیلی خبری

بورس اخبار

تماس با ما

  • mail to : irbourseakhbar@gmail.com