ادامه روند صعودی آیفکس و رسیدن به مرز 1070 واحدی

دوشنبه, 27 آذر 1396 ساعت 16:33

در میانه هفته معاملاتی منتهی به اول دی‌ماه، بازارهای نه‌گانه فرابورس ایران میزبان جابه‌جایی نزدیک به 544 میلیون ورقه بهادار در بالغ بر 48 هزار نوبت دادوستدی بودند که این حجم از مبادلات ارزشی بالغ بر 3 هزار و 193 میلیارد ریال را رقم زد. ضمن آنکه شاخص کل فرابورس نیز همچنان روند صعودی خود را حفظ کرده است.

 

به گزارش بورس اخبار از فرابورس ایران، با دست به دست شدن بیش از 316 میلیون سهم به ارزش مبادلاتی افزون بر 801 میلیارد ریال در بازارهای اول و دوم در روز دوشنبه بیست‌وهفتم آذرماه، بیش از نیمی از حجم کل دادوستدهای فرابورس در اختیار این دو بازار قرار گرفت.

سه تابلو معاملاتی «پایه الف»، «پایه ب» و «پایه ج» نیز در مجموع میزبان نقل‌وانتقال افزون بر 209 میلیون سهم به ارزش مبادلاتی 299 میلیارد ریالی بودند که معامله‌گران بازار پایه با جابه‌جایی بیش از 81 میلیون سهم به ارزش افزون بر 105 میلیارد ریال در نماد «شلرد» بیشترین حجم و ارزش دادوستدی را در این نماد رقم زدند.

نماد «ریشمک» متعلق به شرکت تولید و صادرات ریشمک از گروه محصولات غذایی و دارویی در روز جاری بیشترین رشد قیمتی را به همراه داشت در حالی که نماد «شلیا» از گروه سایر محصولات کانی غیر فلزی بار بیشترین افت قیمتی را در روز جاری به دوش کشید.

در همین حال دو نماد از گروه فلزات اساسی یعنی «مارون» و «میدکو» هر کدام با بیش از 3 واحد اثر مثبت بر شاخص، بیشترین حمایت را از آیفکس نشان دادند تا بدین ترتیب این نماگر در ادامه روند صعودی خود، با بیش از 5 واحد رشد در ارتفاع 1069 واحدی قرار گیرد و به مرز 1070 واحدی برسد.

 

تمدید مهلت پذیره‌نویسی اوراق مرابحه «سلامت6»

در بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس، پذیره‌نویسی 20 میلیون ورقه به ارزش 2 هزار میلیارد تومان از اوراق مرابحه برای خرید تجهیزات پزشکی مورد نیاز وزارت بهداشت در نماد معاملاتی «سلامت6» از 22 آذرماه به مدت سه روز آغاز شد که طی این سه روز بیش از 13 میلیون ورقه سلامت6 به فروش رفت.

خبر جدید آنکه این پذیره‌نویسی از امروز تا چهارشنبه 29 آذرماه جاری تمدید شد که فرابورس ایران طی یک پیام ناظر اعلام کرد سرمایه‌گذارانی که در این فرصت سه روزه به خرید اوراق اقدام می‌کنند باید علاوه بر وجوه مربوط به معامله اوراق، سود روز شمار متعلقه را نیز از اول پذیره‌نویسی یعنی چهارشنبه گذشته 22 آذر، هم‌زمان با تسویه وجوه معامله پرداخت کنند.

بدین ترتیب در پی ادامه مهلت پذیره‌نویسی اوراق مرابحه در نماد سلامت6، معاملات این اوراق در روز جاری به نقل‌وانتقال 826 هزار ورقه به ارزش 826 میلیارد ریال در بازار اوراق با درآمد ثابت انجامید.

در مجموع معامله‌گران اوراق با درآمد ثابت در روز جاری یک میلیون و 870 هزار ورقه را به ارزش بیش از یک هزار و 773 میلیارد ریال دست به دست کردند.

آخرین ویرایش در دوشنبه, 27 آذر 1396 ساعت 18:33

درباره ما

سایت تحلیلی خبری

بورس اخبار

تماس با ما

  • mail to : irbourseakhbar@gmail.com