خودرو، فلزات اساسی و فرآورده های نفتی در صدر صنایع بورس تهران

دوشنبه, 27 آذر 1396 ساعت 17:40

در داد و ستدهای روز جاری سرمایه گذاران بورس تهران بیش از یک میلیارد و 314 میلیون برگه دارایی مالی را دست به دست کردند.

 

به گزارش بورس اخبار از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه ، در داد و ستدهای روز دوشنبه سرمایه گذاران بورس تهران بیش از یک میلیارد و 314 میلیون برگه سهم، حق تقدم و سایر دارایی های مالی را دست به دست کردند که ارزش این مبادلات بیش از 3 هزار و 242 میلیارد ریال بود و در 83 هزار نوبت معاملاتی انجام شد.

در بازار امروز شاخص بورس تصمیم به استراحت گرفت. بر همین اساس این متغیر امروز 123 واحد افت کرد و به رقم 95 هزار و 477 واحد رسید. شاخص بازار اول نیز 164 واحد نزولی شد اما شاخص بازار دوم 148 واحد بالا رفت.

نمادهای گسترش نفت و گاز پارسیان، سرمایه گذاری معادن و فلزات و چادرملو امروز بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص بورس داشتند. این در حالی بود که نمادهای بانک ملت، صنایع پتروشیمی خلیج فارس، ایران خودرو و فولاد مبارکه بیشترین تاثیر مثبت را بر این متغیر ثبت کردند.

در بازار روز دوشنبه گروه های خودرو، فلزات اساسی و فرآورده های نفتی با بیشترین حجم و ارزش معاملات در صدر برترین گروه های صنعتی قرار گرفتند.
صدرنشینی بازار نیز با بیشترین رشد قیمت متعلق به نمادهای نیروکلر، سپنتا، قند نیشابور، مهرکام پارس، بانک ملت، موتورسازان تراکتورسازی ایران و رینگ سازی مشهد بود.

در مقابل نمادهای سیمان اصفهان، فنرسازی خاور، پمپ سازی ایران، معادن منگنز ایران، کاشی الوند، ایران ارقام و لوله و ماشین سازی ایران با بیشترین کاهش قیمت در انتهای جدول معاملات نشستند.

سرمایه گذاران بورسی امروز برای خرید اوراق مشارکت شهرداری سبزوار، واحدهای صندوق امین یکم، اوراق مشارکت شهرداری تهران، اوراق مشارکت رایان سایپا، سهام تولیدی چدن سازان، آهنگری تراکتورسازی ایران و ایران خودرو بیشترین تقاضا و طولانی ترین صف های خرید را ثبت کردند.

در مقابل گروهی از سرمایه گذاران تلاش کردند با عرضه های سنگین از سهام پارس دارو، اوراق صکوک سایپا، اوراق مشارکت شهرداری مشهد، اوراق مشارکت شهرداری تهران، اوراق صکوک سایپا و سهام ایران ارقام خارج شوند.
در پایان معاملات امروز سایپا با معامله بلوکی 180 میلیون سهمی بیشترین حجم معاملات و اوراق صکوک فولاد کاوه کیش با معامله به ارزش 250 میلیارد ریال بیشترین ارزش معاملات را داشتند

آخرین ویرایش در دوشنبه, 27 آذر 1396 ساعت 18:41

درباره ما

سایت تحلیلی خبری

بورس اخبار

تماس با ما

  • mail to : irbourseakhbar@gmail.com