آیفکس استراحت کرد/معامله 331 میلیون ورقه در فرابورس ایران

سه شنبه, 05 دی 1396 ساعت 15:45

معاملات فرابورس ایران در پنجمین روز از دی ماه 96 در حالی با خرید و فروش بیش از 331 میلیون ورقه به ارزش نزدیک به یک‌هزار و 722 میلیارد ریال پایان یافت که پس از چند روز رشد بی‌وقفه آیفکس شاهد استراحت این شاخص و افت 8 واحدی آن بودیم.

 

به گزارش بورس اخبار از فرابورس ایران، در جریان معاملات امروز سه‌شنبه سهامداران بیش از 139 میلیون سهم به ارزش 368 میلیارد ریال را نیز میان خود دست به دست کردند که بالاترین حجم و ارزش معاملات در اختیار نماد «ذوب» با دادوستد بیش از 68 میلیون سهم به ارزش حدود 59 میلیارد ریال قرار گرفت.

نماد ذوب‌آهن همچنین به عنوان پربازدیدترین نماد فرابورسی شاهد مشارکت 97 درصدی سهامداران حقیقی‌ در فروش و نزدیک به 78 درصدی این سهامداران در سمت خرید بود.

همزمان با دادوستدها، نماد معاملاتی شرکت فرآورده‌های غذایی و قند چهار محال جهت برگزاری مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده صاحبان سهام در روز شنبه مورخ  9دی 1396 و نماد شرکت آ.س.پ جهت برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام در روز شنبه مورخ 9 دی 1396 متوقف شدند.

نگاهی به روند شاخص کل در معاملات امروز نیز نشان می‌دهد این نماگر در دقایق ابتدایی معاملات اگرچه با رشد روبه رو شده اما رو به نزول گذاشته تا در نهایت افت 8.6 واحدی را در پایان بازار تجربه کند.

 بدین ترتیب شاخص فرابورس با تاثیر منفی از جانب نمادهای «زاگرس»، «ذوب»، «هرمز»، «شاوان»، «شرانل»، «ارفع» و «شراز» افت 0.8 درصدی را متحمل شد و در نزدیکی ارتفاع 1096 واحدی ایستاد.

به موازات دادوستدهای انجام شده در بازارهای اول و دوم فرابورس، سهامداران بازار پایه نیز در سه تابلو معاملاتی این بازار اقدام به جابه جایی 136 میلیون سهم به ارزش حدود 182 میلیارد ریال کردند.

نگاهی به معاملات بازار اوراق با درآمد ثابت فرابورس نشان می‌دهد 645 هزار ورقه به ارزش 608 میلیارد ریال در این بازار معامله شده و همچون روزهای قبل اسناد خزانه اسلامی بودجه سال 96 با نماد «اخزا602» بالاترین حجم و ارزش معاملات را در اختیار گرفته است.

در نهایت تابلو معاملات اوراق تسهیلات مسکن نیز میزبان دادوستد 50 هزار ورقه به ارزش 37 میلیارد ریال قرار گرفت و تسه آذرماه 96 بیشترین حجم و ارزش معاملات را در این تابلو تجربه کرد.

مطابق اطلاعیه‌ای که روز گذشته از سوی سرپرست ابزارهای نوین مالی فرابورس منتشر شده سقف تسهیلات جعاله از محل اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن بانک مسکن که تا 200 میلیون ریال افزایش یافته بود تا پایان سال جاری تمدید شده است.

آخرین ویرایش در سه شنبه, 05 دی 1396 ساعت 18:51

درباره ما

سایت تحلیلی خبری

بورس اخبار

تماس با ما

  • mail to : irbourseakhbar@gmail.com