در بازار فرابورس / آیفکس با افت 6 واحدی مواجه شد

شنبه, 21 بهمن 1396 ساعت 16:15

بازار فرابورس ایران مبادلات نخستین روز کاری هفته را با خرید و فروش بیش از 268 میلیون ورقه به ارزش یک‌هزار و 218 میلیارد ریال پست سر گذاشت که این میزان دادوستد در بیش از 32 هزار دفعه صورت گرفت.

 

به گزارش بورس اخبار از فرابورس ایران، در جریان بازار امروز شنبه 31 بهمن‌ماه نزدیک به 143 میلیون سهم به ارزش بیش از 476 میلیارد ریال در مجموع بازارهای اول و دوم دادوستد شد که بیشترین حجم و ارزش معامله به ترتیب به نمادهای «ذوب» و «سرچشمه» اختصاص یافت.

همزمان با معامله امروز شاهد بازگشایی و توقف برخی نمادهای فرابورسی بودیم که بر اساس آن نمادهای «ذوب» بازگشایی و نمادهای «کشرق»، «غگلستا» و «حخزر»، «حسینا» متوقف شدند.

نگاهی به پربازدیدهای امروز بازار فرابورس هم نشان می‌دهد نمادهای «زشگزا»، «زنگان» و «سمگا» به عنوان پربیننده‌ترین نمادهای معاملاتی بودند و در حالی دو نماد «زنگان» و «بساما» بالاترین رشد قیمتی را تجربه کردند که نمادهای «کاسپین» و «فزرین» با بیشترین افت قیمتی روبه‌رو شدند.

همزمان با معاملات امروز بازارهای فرابورس شاخص کل نیز با افت 6 واحدی در ارتفاع 1097 واحدی ایستاد که عمده بار منفی بر آیفکس از جانب نمادهای «زاگرس»، «شاوان» و «هرمز» تا سطح 3 واحد رقم خورد. همچنین نماد «ذوب» که روز جاری بازگشایی شد تا سطح 1.2 واحد تاثیر مثبت بر این نماگر داشت.

در این میان سهامداران بازار پایه نیز اقدام به دادوستد 117 میلیون سهم به ارزش نزدیک به 159 میلیارد ریال کردند.

نگاهی به تابلو اوراق تسهیلات مسکن نیز نشان می‌دهد 86 هزار ورقه تسه به ارزش 62 میلیارد ریال در این تابلو دست به دست شده و نماد تسه دی‌ماه 96 بیشترین حجم و ارزش معاملات را به خود اختصاص داده است. همچنین تسه اردیبهشت 96 نیز بالاترین قیمت را در میان اوراق قابل معامله در این تابلو با قیمت پایانی هر ورقه 733 هزار ریال کسب کرد.

همچنین در بازار اوراق با درآمد ثابت فرابورس نیز سرمایه‌گذاران اقدام به جابه‌جایی نزدیک به 461 هزار ورقه بدهی به ارزش 379 میلیارد ریال کردند. نماد «اخزا614» نیز بیشترین حجم و ارزش معاملات را در این بازار تجربه کرد.

در نهایت صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله نیز شاهد جابه‌جایی حدود 8 میلیون ورقه به ارزش بیش از 141 میلیارد ریال بودند و صندوق سرمایه‌گذاری اعتماد آفرین پارسیان صدرنشین ETFها شد.

آخرین ویرایش در شنبه, 21 بهمن 1396 ساعت 18:04
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

درباره ما

سایت تحلیلی خبری

بورس اخبار

تماس با ما

  • mail to : irbourseakhbar@gmail.com