در دومین روز کاری فرابورس؛ مبادله 149 هزار سهم

دوشنبه, 23 بهمن 1396 ساعت 15:17

دومین روز کاری هفته چهارم بهمن‌ماه با دادوستد بیش از 365 میلیون ورقه بهادار به ارزش نزدیک به یک هزار و 317 میلیارد ریال در بیش از 39 هزار نوبت معاملاتی در بازارهای نه‌گانه فرابورس ایران به پایان رسید.

 

به گزارش بورس اخبار از فرابورس ایران، امروز دوشنبه 23 بهمن‌ماه در بازار شرکت‌های کوچک و متوسط شاهد مبادله بیش از 149 هزار سهم در نماد «شگامرون» بودیم که این حجم از دادوستدها ارزش 9 میلیارد و 780 میلیون ریالی را به ثبت رساند.

همچنین در بازارهای اول و دوم شاهد دست به دست شدن افزون بر 116 میلیون سهم به ارزش بیش از 287 میلیارد ریال بودیم و بدین ترتیب حدود یک‌سوم از حجم کل معاملات امروز به این دو بازار اختصاص یافت.

در این میان معامله‌گران با جابه‌جایی 38 میلیون سهم از سهام ذوب آهن اصفهان به ارزش بیش از 32 میلیارد ریال، بیشترین حجم مبادلاتی بازارهای اول و دوم را در نماد «ذوب» رقم زدند. ضمن آنکه در پی نقل‌وانتقال بیش از 31 میلیون سهم به ارزش حدود 62 میلیارد ریال در نماد «سمگا»، بیشترین ارزش مبادلاتی بازار سهام به این نماد اختصاص یافت.

از سوی دیگر رصد نمادهایی که بیشترین توجه را در روز جاری به سمت خود جلب کرده‌اند نشان می‌دهد که نماد «زنگان» از گروه فلزات اساسی علاوه بر آنکه سومین نماد پربیننده بود، بیشترین افزایش قیمتی را تا سقف 5 درصدی به همراه داشت.

در سمت مقابل، نماد «کاسپین» متعلق به شرکت داروسازی کاسپین تامین با بیشترین افت قیمتی در میان نمادهای فرابورسی مواجه شد.

همچنین معاملات منفی در نماد «مارون» با اهرم منفی 7 واحدی به افت این نماگر و قرارگیری آن در ارتفاع 1092 واحدی منجر شد. این در حالی است که نمادهای «دماوند»، «هرمز» و «بساما» در مجموع با حمایت بیش از دو واحدی، مثبت‌ترین نمادهای تاثیرگذار بر شاخص کل فرابورس بودند.

ادامه مبادلات سهام فرابورس در بازار پایه صورت گرفت که به تغییر مالکیت بیش از 218 میلیون سهم به ارزش بالغ بر 233 میلیارد ریال انجامید.

مبادلات اوراق نیز در بازار اوراق با درآمد ثابت به نقل‌وانتقال افزون بر 639 هزار ورقه منتهی شد که این حجم از مبادلات ارزشی بالغ بر 551 میلیارد ریال را به دنبال داشت.

تابلو تسهیلات مسکن نیز در روز جاری میزبان خریدوفروش بیش از 80 هزار ورقه به ارزش افزون بر 57 میلیارد ریال بود که معامله‌گران اوراق تسه بیشترین اقبال را نسبت به امتیاز تسهیلات مسکن دی‌ماه 96 نشان دادند. گفتنی است اوراق حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن در روز جاری در بازه قیمتی 705 تا 735 هزار ریال دست به دست شد.

آخرین ویرایش در دوشنبه, 23 بهمن 1396 ساعت 18:18

موارد مرتبط

برای ارسال نظر وارد سایت شوید

درباره ما

سایت تحلیلی خبری

بورس اخبار

تماس با ما

  • mail to : irbourseakhbar@gmail.com