در معاملات امروز؛ حجم و ارزش معاملات در بورس تهران رشد کرد

سه شنبه, 24 بهمن 1396 ساعت 17:09

در داد و ستدهای روز سه شنبه بورس تهران شاخص کل بورس 178 واحد صعود کرد

.

به گزارش بورس اخبار از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه ، سرمایه گذاران بورسی امروز بیش از یک میلیارد و 368 میلیون برگه سهم، حق تقدم و سایر دارایی های مالی را دست به دست کردند که ارزش این مبادلات بیش از 2 هزار و 518 میلیارد ریال بود و در 76 هزار نوبت معاملاتی انجام شد.

در بازار امروز شاخص کل بورس با رشدی 178 واحدی به رقم 98 هزار و 103 واحد رسید. همچنین شاخص های بازار اول و دوم نیز به ترتیب 198 و 7 واحد صعودی شدند.

نمادهای پالایش نفت اصفهان، پالایش نفت بندرعباس، فولاد مبارکه و پالایش نفت تهران امروز بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص ثبت کردند. در مقابل نمادهای پتروشیمی فجر، سایپا و سرمایه گذاری گروه توسعه ملی با بیشترین تاثیر منفی بر شاخص مانع رشد بیشتر این متغیر شدند.

امروز گروه های خودرو، فلزات اساسی و فرآورده های نفتی با بیشترین حجم و ارزش معاملات در صدر برترین گروه های صنعتی قرار گرفتند.

صدرنشینی بازار نیز با بیشترین رشد قیمت متعلق به نمادهای کنترل خوردگی تکین کو، گسترش صنایع و خدمات کشاورزی، مدیریت صنعت شوینده بهشهر، گرانیت بهسرام، سرمایه گذاری صنعت و معدن، سرمایه گذاری ساختمان ایران و سایپا دیزل بود.

در مقابل نمادهای داروپخش، سرامیک صنعتی اردکان، افست، قند نقش جهان، مهرکام پارس، سرما آفرین و داروسازی امین با بیشترین کاهش قیمت در انتهای جدول معاملات نشستند.

سرمایه گذاران بورسی امروز برای خرید سهام مدیریت صنعت شوینده بهشهر، اوراق صکوک سایپا، اوراق صکوک فولاد کاوه کیش، اوراق مشارکت رایان سایپا، اوراق مشارکت شهرداری تهران و اوراق مشارکت شهرداری شیراز بیشترین تقاضا و طولانی ترین صف های خرید را ثبت کردند.

در مقابل گروهی از سرمایه گذاران با عرضه های سنگین تلاش کردند از اوراق مشارکت شهرداری مشهد، واحدهای صندوق امین یکم، اوراق صکوک سایپا و اوراق مشارکت شهرداری سبزوار خارج شوند. این نمادها سنگین ترین صف های فروش را داشتند.

در جریان معاملات امروز تاپیکو با معامله بلوکی 254 میلیون سهمی به ارزش 399 میلیارد ریال بیشترین حجم و ارزش معاملات را داشت.

آخرین ویرایش در سه شنبه, 24 بهمن 1396 ساعت 18:09

درباره ما

سایت تحلیلی خبری

بورس اخبار

تماس با ما

  • mail to : irbourseakhbar@gmail.com