در معاملات امروز بازار سرمایه / کاهش 152 واحدی شاخص

دوشنبه, 30 بهمن 1396 ساعت 16:04

سرمایه گذاران بورس تهران امروز بیش از 933 میلیون برگه دارایی مالی را دست به دست کردند.

 

به گزارش بورس اخبار از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه ، در معاملات امروز بورس تهران بیش از 933 میلیون برگه سهم، حق تقدم و سایر دارایی های مالی را در بازار دست به دست کردند که ارزش این مبادلات بیش از 2 هزار و 254 میلیارد ریال بود و در 76 هزار نوبت معاملاتی انجام شد.

امروز نمادهای صنایع پتروشیمی خلیج فارس، تاپیکو، مپنا، ایران خودرو و ملی صنایع مس با بیشترین تاثیر منفی بر شاخص باعث افت 152 واحدی این متغیر شدند. شاخص کل در پایان معاملات امروز به رقم 98 هزار و 148 واحد رسید.

همچنین دو نماد سرمایه گذاری معادن و فلزات و پالایش نفت بندرعباس با بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص، مانع افت بیشتر این متغیر شدند. در بازار امروز شاخص های بازار اول و دوم نیز به ترتیب 64 و 551 واحد افت کردند.

در جریان معاملات امروز گروه های خودرو، شیمیایی و فراورده های نفتی با بیشترین حجم و ارزش معاملات در صدر برترین گروه های صنعتی قرار گرفتند.

صدرنشینی بازار نیز با بیشترین رشد قیمت متعلق به نمادهای سرمایه گذاری توسعه ملی، کارتن ایران، پتروشیمی آبادان، محورسازان ایران خودرو، کاشی الوند، نوسازی و ساختمان تهران و سرمایه گذاری ساختمان ایران بود.

در مقابل نمادهای سرما آفرین، نورد آلومینیوم، کیمیدارو، پارس الکتریک، الکتریک خودرو شرق، سیمان غرب و کاشی پارس با بیشترین کاهش قیمت در انتهای جدول معاملات قرار گرفتند.

سرمایه گذاران بورسی امروز برای خرید واحدهای صندوق پارند پایدار سپهر، اوراق مشارکت کارکنان نفت، اوراق صکوک فولاد کاوه کیش، اوراق صکوک سایپا، سهام قطعات اتومبیل ایران و اوراق مشارکت شهرداری سبزوار بیشترین تقاضا و سنگین ترین صف های خرید را داشتند.

در مقابل نمادهای اوراق مشارکت شهرداری مترو، اوراق صکوک سایپا، اوراق مشارکت شهرداری سبزوار، اوراق مشارکت شهرداری مشهد و اوراق مشارکت شهرداری تهران با بیشترین عرضه ها و سنگین ترین صف های فروش مواجه شدند.

در پایان معاملات امروز سرمایه گذاری معادن و فلزات با معامله بلوکی به ارزش 182 میلیون حجمی به ارزش 335 میلیارد ریال بیشترین حجم و ارزش معاملات را ثبت کردند.

در جا زدن آیفکس

شاخص فرابورس نیز با کمتر از یک واحد افت در جایگاه یک هزار و 98 واحد قرار گرفت.
تعداد 244 میلیون سهم و اوراق به ارزش سه هزار و 262 میلیارد ریال در 37 هزار و 989 نوبت داد و ستد شد.
ذوب (ذوب آهن اصفهان)، مارون (پتروشیمی مارون) و میدکو (هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه) امروز بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص آیفکس داشتند، در مقابل دماوند (تولید برق دماوند) و بساما (بیمه سامان) بالاترین تاثیر مثبت را بر جای گذاشتند.

آخرین ویرایش در دوشنبه, 30 بهمن 1396 ساعت 18:10

درباره ما

سایت تحلیلی خبری

بورس اخبار

تماس با ما

  • mail to : irbourseakhbar@gmail.com