در معاملات امروز: شاخص بورس تهران 779 واحد صعود کرد

دوشنبه, 20 فروردين 1397 ساعت 16:12

در داد و ستدهای روز جاری شاخص کل بورس با رشدی 779 واحدی به مدار صعودی بازگشت.

 

به گزارش بورس اخبار از پایگاه خبری بازار سرمایه ، در معاملات امروز شاخص کل بورس 779 واحد رشد کرد و به رقم 97 هزار و 120 رسید.

شاخص های بازار اول و دوم به ترتیب 689 و 950 واحد صعودی شدند.نمادهای فولاد مبارکه، صنایع پتروشیمی خلیج فارس، فولاد خوزستان، ملی مس، چادرملو، خدمات انفورماتیک و پتروشیمی جم با بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص ، رشد این متغیر را رقم زدند.

سرمایه گذاران بورسی امروز بیش از یک میلیارد و 42 میلیون برگه سهم، حق تقدم و سایر دارایی های مالی را دست به دست کردند که ارزش این مبادلات بالغ بر 2 هزار و 136 میلیارد ریال بود و در 80 هزار نوبت معاملاتی انجام شد.

در بازار امروز گروه های فلزات اساسی، خودرو و شیمیایی ها با بیشترین حجم و ارزش معاملات در صدر برترین گروه های صنعتی قرار گرفتند.

صدرنشینی بازار نیز با بیشترین رشد قیمت متعلق به نمادهای فولاد خوزستان، معدنی دماوند، سالمین، صنایع شیمیایی ایران، پتروشیمی فناوران، پتروشیمی شازند و قند شیرین خراسان بود.

در مقابل نمادهای درخشان تهران، توسعه صنایع بهشهر، کاشی تکسرام، تکنوتار، ریخته گری تراکتورسازی ایران، چرخشگر و معادن منگنز ایران با بیشترین کاهش قیمت در انتهای جدول معاملات قرار گرفتند.

سرمایه گذاران بورسی امروز برای خرید اوراق مشارکت شهرداری سبزوار، واحدهای صندوق امین یکم، سهام پتروشیمی شازند، اوراق مشارکت ملی نفت ایران، سهام توسعه معدنی و صنعتی صبانور، فولاد مبارکه و اوراق صکوک سایپا بیشترین تقاضا و سنگین ترین صف های خرید را ثبت کردند.

در مقابل نمادهای اوراق صکوک گل گهر، اوراق صکوک سایپا و اوراق مشارکت شهرداری مشهد با بیشترین عرضه ها و سنگین ترین صف های فروش مواجه شدند.

در پایان معاملات امروز بانک صادرات با معامله 84 میلیون سهم بیشترین حجم معاملات و فولاد مبارکه با معامله 214 میلیارد ریال بیشترین ارزش معاملات را داشتند

آخرین ویرایش در دوشنبه, 20 فروردين 1397 ساعت 17:10

درباره ما

سایت تحلیلی خبری

بورس اخبار

تماس با ما

  • mail to : irbourseakhbar@gmail.com