در معاملات امروز :افت دوباره شاخص متاثر از قیمت دلار

چهارشنبه, 22 فروردين 1397 ساعت 17:01

در داد و ستدهای روز جاری، سرمایه گذاران بورسی  حدود 958 میلیون برگه دارایی مالی را دست به دست کردند.

 

به گزارش بورس اخبار از پایگاه خبری بازار سرمایه ، در معاملات امروز سرمایه گذاران بورسی بیش از 957 میلیون برگه سهم، حق تقدم و سایر دارایی های مالی را دست به دست کردند که ارزش این مبادلات بیش از 2 هزار و 73 میلیارد ریال بود و در 57 هزار و 655 نوبت معاملاتی انجام شد.

در جریان معاملات امروز گروه های خودرو، شیمیایی و فلزات اساسی با بیشترین حجم و ارزش معاملات در صدر برترین گروه های صنعتی قرار گرفتند.

در بازار روز جاری نمادهای «شخارک»،«فارس»،«فولاد» و «جم» بیشترین اثر منفی را بر رشد شاخص به جای گذاشتند، در مقابل اما نمادهای «همراه» و «کچاد» با رشد خود مانع از افت بیشتر شاخص شدند.

امروز شاخص کل با افت 461 واحدی به کار خود پایان داد و به سطح 96هزار و 287 واحد رسید. همچنین شاخص کل (هم وزن) نیز در مسیری نزولی به 16 هزار و 763 واحد رسید.

در معاملات آخرین روز هفته، بیشترین رشد قیمتی مربوط به نماد «نبورس» بود. نهادهای مالی بورس اوراق بهادار امروز با رشد حدود 5 درصدی همراه شد. بعد از «نبورس»، شرکت های قند ثابت خراسان ،تکنوتار  و واسپاری ملت بیشترین رشد قیمتی را به ثبت رساندند.

همچنین درجدول معاملاتی امروز بورس تهران، پتروشیمی خارک بیشترین افت قیمتی را به جای گذاشت. در ادامه نیز لیزینگ صنعت و معدن، صنایع کاغذ سازی کاوه و حمل و نقل بین المللی خلیج فارس در جایگاه های بعدی قرار گرفتند.

سرمایه گذاران بورسی امروز برای خرید اوراق مشارکت شهرداری سبزوار، اوراق صکوک سایپا، اوراق مشارکت شهرداری شیراز و اوراق مرابحه سایپا بیشترین تقاضا و سنگین ترین صف های خرید را ثبت کردند.

در مقابل نمادهای اوراق صکوک مرابحه سایپا، اوراق صکوک سایپا، اوراق مشارکت رایان سایپا و اوراق مشارکت شهرداری مشهد با بیشترین عرضه ها و صف های فروش مواجه شدند.

در پایان معاملات امروز بانک صادرات  با معامله  بیش از 133 میلیون سهم بیشترین حجم معاملات و معدنی و صنعتی چادرملو  با معامله 66 میلیارد ریال بیشترین ارزش معاملات را ثبت کردند

آخرین ویرایش در چهارشنبه, 22 فروردين 1397 ساعت 18:12

درباره ما

سایت تحلیلی خبری

بورس اخبار

تماس با ما

  • mail to : irbourseakhbar@gmail.com