در فرابورس / افزایش چشمگیر حجم و ارزش معاملات تابلو ETF

شنبه, 29 ارديبهشت 1397 ساعت 15:54

معاملات فرابورس ایران امروز در حالی پایان یافت که شاخص کل فرابورس ایران با بیش از 9 واحد افزایش در ارتفاع بالاتر از 1107 واحدی ایستاد ضمن آنکه بیش از 17 میلیون ورقه بهادار متعلق به صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله (ETF) دادوستد شد

به گزارش بورس اخبار از فرابورس ایران، امروز شنبه مورخ 29 اردیبهشت 97 در مجموع دو بازار اول و دوم فرابورس بیش از 191 میلیون سهم به ارزش بالغ بر 377 میلیارد ریال جا‌به‌جا شد که در این میان نماد «ذوب» با معامله بیش از 34 میلیون سهم، بیشترین حجم معاملاتی و نماد «زاگرس» با ارزش معاملاتی بالغ بر 46 میلیارد ریال، بیشترین ارزش معاملاتی را در میان سایر نمادهای مورد معامله در این دو بازار به خود اختصاص دادند.

همچنین معاملات فرابورس ایران امروز در حالی پایان یافت که شاخص کل فرابورس ایران با بیش از 9 واحد افزایش در ارتفاع بالاتر از 1107 واحدی ایستاد و حجم معاملات در بازار‌های نُه‌گانه نزدیک به 327 میلیون ورقه و ارزش آن نیز به بیش از سه هزار و 366 میلیارد ریال رسید.

همچنین در روزی که گذشت بیش از 115 میلیون سهم به ارزش بیش از 204 میلیارد ریال در سه تابلو بازار پایه جابه‌جا شد.

از سوی دیگر معامله بیش از 17 میلیون ورقه بهادار متعلق به صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله (ETF) به ارزش افزون بر 187 میلیارد ریال در فرابورس رقم خورد.

در بازار اوراق با درآمد ثابت نیز امروز افزون بر 2 میلیون ورقه بهادار با ارزشی بالغ بر 2 هزار و 536 میلیارد ریال جابه‌جا شد که با تغییر مالکیت حدود 720 هزار ورقه بهادار به ارزش بیش از 720 میلیارد ریال در نماد «صبا1401» این اوراق بیشترین حجم و ارزش را در معاملات امروز این بازار در اختیار گرفت.

از سوی دیگر در بازار شرکت‌های کوچک و متوسط (SME)، یک میلیون سهم متعلق به ماداکتو استیل کرد به ارزش بیش از 4 میلیارد ریال معامله شد.

نگاهی به معاملات تابلو تسهیلات مسکن نیز نشان می‌دهد امروز بیش از 85 هزار ورقه تسه با ارزشی بالغ بر 56 میلیارد ریال معامله شده است؛ امتیاز تسهیلات مسکن فروردین 97 با بیشترین حجم و ارزش همچنان در صدر معاملات این تابلو قرار دارد.

در میان نمادهای فرابورسی نیز، 3 نماد «ذوب»، «ثتران» و «تبرک» به ترتیب پُر‌بیننده‌ترین نماد‌ها بودند و نماد‌‌‌های «زاگرس» و «شاوان» به ترتیب، منفی‌ترین و مثبت‌ترین اهرم‌ها بر‌ شاخص کل فرابورس شناخته شدند

آخرین ویرایش در شنبه, 29 ارديبهشت 1397 ساعت 18:53
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

درباره ما

سایت تحلیلی خبری

بورس اخبار

تماس با ما

  • mail to : irbourseakhbar@gmail.com