یک هزار و ۴۸۷ میلیارد ریال دارایی مالی در بورس تهران معامله شد

سه شنبه, 01 خرداد 1397 ساعت 16:48

در معاملات روز جاری سرمایه گذاران بورسی بیش از یک هزار و ۴۸۷میلیارد ریال دارایی مالی را دست به دست کردند.

 

به گزارش بورس اخبار از پایگاه خبری بازار سرمایه ، در داد و ستدهای امروز سرمایه گذاران بورس تهران بیش از ۶۴۴ میلیون برگه سهم، حق تقدم و سایر دارایی های مالی را در بازار دست به دست کردند که ارزش این مبادلات بیش از یک هزار و ۴۸۷میلیارد ریال بود و در ۵۰ هزار نوبت معاملاتی انجام شد.

در بازار روز سه شنبه شاخص کل بورس 2.5 واحد رشد کرد و در رقم ۹۵ هزار و۲۲۹ به کار خود پایان داد. همچنین شاخص بازار اول در حالی ۵۰واحد نزولی شد که شاخص بازار دوم ۲۸۸ واحد رشد کرد.

نماد شرکت های فولاد مبارکه، گل گهر وپتروشیمی جم با بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص رشد این متغیر را رقم زدند. در مقابل نماد شرکت های پالایش نفت اصفهان، پالایش نفت تبریز، ملی مس و پالایش نفت بندرعباس با بیشترین تاثیر منفی بر شاخص باعث شدند این متغیر رشد بیشترین نداشته باشد.

همچنین امروز گروه های فلزات اساسی، خودرو و فرآورده های نفتی با بیشترین حجم و ارزش معاملات در صدر برترین گروه های صنعت قرار گرفتند.

صدرنشینی بازار نیز با بیشترین رشد قیمت متعلق به نماد شرکت های دوده صنعتی پارس، داروسازی ابوریحان، گلتاش، تکنوتار، محورسازان ایران خودروِ، ایران ارقام و گرانیت بهسرام بود.

در مقابل نماد شرکت های سیمان ایلام، قند اصفهان، حمل و نقل پتروشیمی ، معدنی دماوند،آبادگران ایران، آلومراد و لوله و ماشین سازی ایران با بیشترین کاهش قیمت در انتهای جدول معاملات نشستند.

سرمایه گذاران بورسی امروز برای خرید اوراق مشارکت شهرداری سبزوار، سهام مس شهید باهنر، اوراق صکوک سایپا، سهام دوده صنعتی پارس، اوراق مشارکت شهرداری شیراز و اوراق مشارکت شهرداری مشهد بیشترین تقاضا را ثبت کردند.

این در حالی بود که گروهی از سرمایه گذاران بیشترین عرضه ها را در اوراق صکوک سایپا و اوراق مشارکت شهرداری تهران داشتند. این نمادها طولانی ترین صف های فروش را داشتند.

بانک صادرات امروز با معامله ۱۲۸ میلیون سهم بیشترین حجم معاملات و واحدهای صندوق امین یکم با معامله ۱۰۹ میلیارد ریال بیشترین ارزش معاملات را داشتند.

آخرین ویرایش در چهارشنبه, 02 خرداد 1397 ساعت 11:46
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

درباره ما

سایت تحلیلی خبری

بورس اخبار

تماس با ما

  • mail to : irbourseakhbar@gmail.com