بورس رکورد زد / شاخص کل از 100هزار واحد گذشت

یکشنبه, 27 خرداد 1397 ساعت 16:45

شاخص بورس که از اواخر هفته گذشته روند پرشتابی را طی کرده بود، امروز (یکشنبه) با ادامه صف خرید در بیشتر گروه‌ها، با جهش بیش از سه هزار واحدی، از کانال 102 هزار گذشت و رکورد جدیدی را ثبت کرد.

 

به گزارش بورس اخبار از ایرنا، شاخص بورس در این روزها که حجم نقدینگی در بازار افزایش یافته، با استقبال سرمایه‌گذاران مواجه و سبب شده تا امروز در جایگاه 102 هزار و 452 واحدی قرار گیرد.
در معاملات امروز یک میلیارد و821 میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش پنج هزار و 491 میلیارد ریال در 100 هزار و 392 نوبت دادوستد شد و همه شاخص های بورس رشد داشتند.

امروز شاخص کل بازده نقدی و قیمتی در روندی بی‌سابقه در سال جاری بیش از ۳۳۰۶ واحد رشد کرد و به رقم ۱۰۲ هزار و ۴۵۲ واحدی رسید. در عین حال شاخص کل هم وزن ۳۹۷ واحد افزایش یافت و تا رقم ۱۸ هزار و ۲۸۷ بالا رفت.

شاخص آزاد شناور نیز ۳۵۰۶ واحد رشد کرد و به رقم ۱۱۲ هزار و ۹۸۳ رسید. علاوه بر اینها شاخص بازار اول و بازار دوم هر یک به ترتیب ۲۵۰۱ و ۶۲۲۷ واحد رشد کردند.

در بازار سراسر سبز امروز فولاد مبارکه اصفهان، پتروشیمی خلیج فارس و مخابرات ایران به ترتیب با ۳۲۸، ۳۲۳ و ۲۱۸ واحد تاثیر مثبت روی شاخص‌ها بیشترین نقش را در افزایش نمایگر بازار سرمایه داشتند، اما در طرف مقابل سیمان مازندران، بیمه دانا  و فولاد امیرکبیر کاشان با اندک تاثیری در شاخص‌ها سعی کردند دماسنج بازار را به سمت پایین هدایت کنند.

امروز در گروه فلزات اساسی شاهد رشد قیمت اکثریت سهم‌ها تا نزدیک پنج درصد بودیم. در این گروه حجم معاملات ۲۹۲ میلیون سهم را رد کرد و ارزش آن به بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان رسید.

پتروشیمی ها و فولادی ها بیشترین اثر مثبت را بر بازار سرمایه داشتند؛ نمادهای فولاد (فولاد مبارکه اصفهان)، فارس (پتروشیمی خلیج فارس)، اخابر (مخابرات ایران)، کگل (صنعتی و معدنی گل گهر)، تاپیکو (نفت، گاز و پتروشیمی تامین)، جم (پتروشیمی جم) و فخوز (فولاد خوزستان) بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

در گروه محصولات شیمیایی نیز صف میلیونی خرید وجود داشت و اکثریت سهم‌ها نزدیک به پنج درصد در قیمت آخرین معامله و قیمت پایانی رشد را تجربه کردند. در این گروه نیز که یکی از پر معامله‌های بازار بود حجم دادوستد به ۱۹۵ میلیون سهم و ارزش معاملات به نزدیک هشت میلیارد تومان رسید.

همچنین در گروه فرآورده‌های نفتی، کک و سوخت هسته‌ای شاهد رشد یکدست قیمت سهم‌ها بودیم و این گروه با صف پایدار خرید روبه‌رو بود. برای نمونه در این گروه پالایش نفت تهران حدود پنج درصد نسبت به آخرین روز معاملاتی هفته گذشته رشد قیمت داشت. ۶۴.۳ درصد خریدها در این نماد مربوط به افراد حقیقی و ۳۵.۶ درصد از خریدها مربوط به حقوقی‌ها بود.

در گروه خودرو و ساخت قطعات نیز روند قیمت سهم‌ها به نحوی بود که اکثریت شرکت‌ها با افزایش قیمت سهم تا بیش از چهار درصد مواجه شدند. در این گروه ۲۴۶ میلیون سهم به ارزش بیش از ۳۰ میلیون تومان مورد دادوستد واقع شد.

در بسیاری از سهم‌ها در گروه‌های مختلف شاهد حجم بالای فروش حقوقی‌ها و در مقابل خرید حقیقی‌ها بودیم.

ارزش معاملات بورس تهران امروز ۵۴۹ میلیارد تومان را رد کرد و حجم معاملات به ۱.۸ میلیون سهم و اوراق مالی رسید.

شاخص کل فرابورس ایران نیز امروز با ثبت رشد 39واحدی به رقم 1193 رسید. ارزش معاملات فرابورس ایران رقم ۳۲۶ میلیارد تومان را رد کرد و حجم معاملات به ۶۱۳ میلیون سهم و اوراق مالی رسید.


در این بازار بیش از 608 میلیون سهم و اوراق بهادار به ارزش بیش از سه هزار و 247 میلیارد ریال در 57 هزار نوبت خرید و فروش شد.
در معاملات امروز، نمادهای مارون، زاگرس (پتروشیمی زاگرس)، هرمز، ذوب (ذوب آهن) و میدکو نیز بالاترین سهم را در رشد شاخص داشتند.

آخرین ویرایش در یکشنبه, 27 خرداد 1397 ساعت 18:48

درباره ما

سایت تحلیلی خبری

بورس اخبار

تماس با ما

  • mail to : irbourseakhbar@gmail.com