۶۶ نماد بورسی تحت احتیاط، مشمول فرایند تعلیق یا در حال تعلیق

شنبه, 30 تیر 1397 ساعت 16:39

در حال حاضر پنج نماد بورسی در حال تعلیق و ۶۱ نماد بورسی تحت احتیاط و مشمول تعلیق است. از بین این نمادهای متوقف سه نماد از سال ۱۳۹۶ و یک نماد از سال ۱۳۹۵ متوقف است.

 

به گزارش بورس اخبار ، تعداد شرکت‌های بورسی که نمادشان در حالت تعلیق است به پنج شرکت رسیده. قند نقش جهان، بانک پارسیان، های وب، صنایع آذرآب و کنتورسازی این پنج نماد هستند. نماد قند نقش جهان از ۲۷ تیرماه سال جاری و نماد بانک پاسارگاد در ۲۳ اسفندماه سال ۱۳۹۶ به حالت تعلیق درآمده است.

همچنین نماد معاملاتی های وب از ۲۵ آذرماه سال ۱۳۹۶ تا به امروز متوقف است و نماد صنایع آذرآب و کنتورسازی ایران هر یک به ترتیب از ۱۷ تیرماه سال ۱۳۹۶ و ۱۳ شهریور ۱۳۹۵ متوقف هستند. از دلایل تعلیق این نمادها بنا بر آنچه که مسئولان اعلام کردند، اظهارنظر مردود حسابرس در رابطه با صورت های مالی آنها یا عدم اظهارنظر حسابرس و بازرس قانونی درباره صورت‌های مالی یکی از عوامل توقف این نمادهای بورسی است.

از طرفی مسئولان مربوطه مدعی شدند عدم رفع ابهام در خصوص نحوه انجام معاملات مربوط به تفاهم نامه خرید و عدم ارائه آخرین تغییرات در پیش‌بینی عملکرد یک سال مالی خاص از دیگر عواملی است که باعث شده تعدادی از این نمادها متوقف شود.

همچنین در حال حاضر نماد ۶۱ شرکت بورسی، تحت احتیاط و مشمول فرآیند تعلیق است. آن طور که سازمان بورس اعلام کرده شرکت‌های مشمول فرآیند تعلیق شرکت‌هایی هستند که به دلیل عدم رعایت برخی از اقدامات دستورالعمل پذیرش اوراق بهادار مشمول ماده ۳۹ مکرر این دستورالعمل می‌شود.

به نقل از ایسنا

آخرین ویرایش در شنبه, 30 تیر 1397 ساعت 18:50

درباره ما

سایت تحلیلی خبری

بورس اخبار

تماس با ما

  • mail to : irbourseakhbar@gmail.com