امروز در فرابورس ایران ؛ نیمی از ارزش کل معاملات فرابورس ایران در اختیار بازار ابزار‌های نوین مالی

سه شنبه, 16 مرداد 1397 ساعت 17:07

شاخص کل فرابورس ایران پس از تجربه یک دوره رشد همراه با شتاب، امروز افزایش 4 واحدی را تجربه کرد و در پله 1532 واحدی قرار گرفت و در همین ‌حال حجم کل معاملات فرابورس به بیش از 824 میلیون ورقه بهادار به ارزش افزون بر 4 هزار و 308 میلیارد ریال رسید که 49 درصد از ارزش کل معاملات در اختیار بازار ابزار‌های نوین مالی قرار گرفت.

 

به گزارش بورس اخبار از فرابورس ایران، امروز سه‌شنبه 16 مرداد‌ماه 97 معاملات در بازار ابزار‌های نوین مالی فرابورس ایران با ارزش معاملاتی بیشتری نسبت به سایر بازار‌ها دنبال شد؛ به عبارت دیگر ارزش معاملات این بازار که شامل داد‌و‌ستد اوراق بدهی، اوراق گواهی تسهیلات مسکن و ETFها (صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله) می‌شود به بیش از 2 هزار و 138 میلیارد ریال رسید که این ارزش معاملاتی مربوط به جا‌به‌جایی 23 میلیون ورقه بهادار بود.

از طرف دیگر، معاملات در بازار‌های سهام فرابورس نیز امروز با دست‌به‌دست شدن 81 میلیون سهم به ارزش 203 میلیارد ریال در بازار اول، جابه‌جایی 565 میلیون سهم به ارزش یک هزار و 658 میلیارد ریال در بازار دوم و تغییر مالکیت 155 میلیون سهم به ارزش 299 میلیارد ریال در بازار پایه پیگیری شد که ارزش معاملات در بازار دوم معادل 38 درصد از ارزش کل معاملات فرابورس در روز جاری بود.

همچنین تابلو ج بازار پایه به تازگی شاهد درج نماد «خاور» متعلق به شرکت ایران خودرو دیزل (سهامی عام) بود و این نماد که در گروه خودرو و ساخت قطعات زیر‌گروه تولید وسایل نقلیه موتوری قرار دارد از تاریخ 15 مرداد‌ماه 97 به فهرست نرخ‌های بازار پایه فرابورس ایران به عنوان دویست و بیست و هشتمین نماد معاملاتی اضافه شده است.

در پایان، بررسی نماد‌های فرابورسی بیانگر اهرم مثبت بیش از 4 و 3 واحدی از سوی نماد‌های «مارون» و «هرمز» و تاثیر منفی نماد «میدکو» بر رشد کمتر از یک درصدی آیفکس است. به‌علاوه، نماد‌های «شپاش»، «هرمز» و «دی» امروز بیشترین رشد قیمت و نماد‌های «ریشمک»، «افرا» و «گکوثر» بیشترین کاهش قیمت را تجربه کردند.

آخرین ویرایش در سه شنبه, 16 مرداد 1397 ساعت 18:16
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

درباره ما

سایت تحلیلی خبری

بورس اخبار

تماس با ما

  • mail to : irbourseakhbar@gmail.com