قیمت سهم‌ها در بورس تهران کاهشی شد/اصلاح 2 هزار و 226 واحدی شاخص بورس

چهارشنبه, 17 مرداد 1397 ساعت 15:50

بورس تهران امروز بعد از 10 روز حرکت پرشتاب و ثبت رکوردهای تاریخی، امروز در روندی برخلاف آن روزها، با ریزش به کار خود به پایان داد.

 

به گزارش بورس اخبار از پایگاه خبری بازار سرمایه ، بورس تهران بعد از ثبت بازده درخشان طی روزهای گذشته، امروزتحت تاثیر روند اصلاحی و شناسایی سود از سوی سهامداران با افت 2 هزار واحدی همراه شد.

به این ترتیب شاخص با ریزش امروز به سطح 131 هزار و 521 واحد رسید، اما همچنان در روند هفتگی با کارنامه ای مثبت به کار خود پایان داد.

امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی سه شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس با ۴۳۹ واحد، فولاد مبارکه با ۲۲۱ واحد و پتروشیمی پارس با ۲۰۸ واحد کاهش بیشترین تأثیر منفی را بر محاسبه شاخص بورس به نام خود ثبت کردند.

 در مقابل معاملات سهام در نماد معاملاتی سه شرکت پتروشیمی پردیس با ۹۰ واحد، بانک ملت با ۵۹ واحد و ارتباطات سیار ایران با ۴۵ واحد افزایش بیشترین تأثیر مثبت را بر محاسبه این نماگر به دوش کشیدند

ارزش کل معاملات امروز بورس تهران به بیش از ۶۵۸ میلیارد تومان بالغ شد که ناشی از دست به دست شدن ۲ میلیارد و ۲۲۶ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۱۲۴ هزار و ۳۸۷ نوبت دادوستد بود.

طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های سرمایه‌گذاری سبحان و حق تقدم خرید سهام آن، فولاد کاوه جنوب کیش، باما و حق تقدم خرید سهام آن، نفت پاسارگاد، پتروشیمی فارابی، ملی صنایع مس ایران، توسعه معادن و فلزات، احیا صنایع خراسان، بیسکوئیت گرجی از سوی ناظر بازار سهام متوقف شدند.

در مقابل اما،  نماد معاملاتی شرکت‌های پتروشیمی فناوران، گروه صنعتی سپاهان، ‌پتروشیمی زاگرس، رهشاد سپاهان، توسعه معادن و فلزات، سیمان خزر، بیسکوئیت گرجی، لوله و تجهیزات سدید، بیمه سرمد، کارخانه‌های صنعتی آزمایش، صنایع آذرآب، سرمایه‌گذاری صنعت و معدن و بیمه دانا بازگشایی شدند.

امروز همچنین بورس تهران از عدم انتقال نماد معاملاتی بورس کالا از بازار پایه الف فرابورس به بازار بورس خبر داد.

امروز در بازار دوم بورس تهران که به معاملات درون گروهی سهامداران عمده اختصاص دارد ۱۳۳ میلیون سهم پالایش نفت بندرعباس به ارزش کمتر از ۱۳۵ میلیارد تومان با معاملات انتقالی میان سهامداران عمده مواجه بود.

 همچنین ۱۶ میلیون سهم پرداخت الکترونیک سامان کیش به ارزش کمتر از ۱۷ میلیارد تومان معاملات انتقالی را تجربه کرد و پاکسان با انتقال کمتر از ۱۵ میلیون سهم به ارزش بیش از ۶.۵ میلیارد تومان معاملات درون گروهی خود را رقم زد.

امروز در گروه محصولات شیمیایی بسیاری از سهامداران به شناسایی سود پرداختن، و تعدادی نیز تا بیش از ۴ درصد کاهش قیمت داشتند، در گروه فلزات اساسی نیز شرایط مشابه پتروشیمی ها بود، در عین حال در گروه خودرو و ساخت قطعات روند قیمت سهم‌ها برخلاف جریان بازار افزاینده بود. تعداد زیادی از سهم‌ها در این گروه توانستند بیش از ۲ درصد افزایش قیمت را تجربه کنند.

عقب نشینی فرابورس
شاخص فرابورس (آیفکس) در معاملات امروز 32 پله افت کرد و در جایگاه یک هزار و 499 واحدی قرار گرفت.
همچنین در بازار فرابورس، بیش از 634 میلیون سهم و اوراق بهادار به ارزش بیش از چهار هزار و 433 میلیارد ریال داد و ستد شد.
در معاملات امروز نمادهای مارون (پتروشیمی مارون) و زاگرس (پتروشیمی زاگرس) با افت خود بیشترین نقش را در افت آیفکس داشتند.

آخرین ویرایش در چهارشنبه, 17 مرداد 1397 ساعت 18:09
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

درباره ما

سایت تحلیلی خبری

بورس اخبار

تماس با ما

  • mail to : irbourseakhbar@gmail.com