رسیدن شاخص کل به کانال 137هزار واحد / رشد بی محابای بورس و یک رکوردشکنی دیگر

دوشنبه, 29 مرداد 1397 ساعت 16:20

هفت کانال شکنی در سه روز معاملاتی، یکی از بهترین مشخصه های موفقیت بورس تهران نسبت به ادوار گذشته است. برهمین اساس، امروز نیز نماگر شاخص بازار سهام با رشد دو هزار و 718 واحدی به کانال 137 هزار واحدی وارد شد. شاخص کل هم ‌وزن نیز با افزایش 216 واحدی عدد 19 هزار و 906 واحد را به نمایش گذاشت.

 

به گزارش بورس اخبار از پایگاه خبری بازار سرمایه ، بورس تهران امروز نیز شاهد تقاضای بسیار زیاد سهام از سوی سهامداران بود. این تقاضا که عمده آن در صنایع فلزی – معدنی بود منجر به صف نشینی در بسیاری از نمادهای این گروه ها شد.

بر اساس این گزارش، با رشد صورت گرفته در معاملات امروز ، بازدهی شاخص از ابتدای سال به 42 درصد و یکساله نیز 67 درصد ثبت شده است.

امروز معاملات بازار در نماد معاملاتی شرکت های فولاد مبارکه با 427واحد، ملی صنایع مس ایران با 292 واحد و معدنی و معدنی گل گهر با 247 واحد افزایش بیشترین تأثیر مثبت را بر برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از 727میلیارد و 596 میلیون تومان رسید، که ناشی از دست به دست شدن بیش از یک میلیارد و 902 میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی 131 هزار و 928 نوبت داد و ستد بود.

بررسی تغییر مالکیت بازار سهام حاکی از تداوم حضور پرقدرت حقیقی ها در سمت خرید است. به این ترتیب، خالص تغییر مالکیت بازار سهام به حدود 115 میلیارد تومان رسید که از سمت بازیگران حقوقی به حقیقی بود.

عمده خرید حقوقی ها امروز در نمادهای "پارس"،"کاوه" و "های وب" بود، در مقابل اما حقیقی ها بیشترین خرید را در نمادهای "فولاد"،"فملی" و گکل" داشتند.

امروز نیز مانند روز گذشته برترین صنعت از نظر رشد ارزش معاملات، فلزات اساسی بود که این مولفه به 246 میلیارد تومان رسید.

مهمترین خبر امروز بازار سهام مربوط به بازگشایی نماد "های وب" بود. سهام شرکت داده گستر عصر نوین پس از توقف طولانی، امروز با محدودیت نوسان 2 درصدی قیمت و با استفاده از مکانیزم حراج به مرحله بازگشایی رسید. در ابتدای معاملات این سهم با صف فروش سنگین 140 میلیونی در قیمت 586 تومان همراه شد و در پایان با قیمت 577 تومان به کار خود پایان داد.

آخرین ویرایش در دوشنبه, 29 مرداد 1397 ساعت 19:03
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

درباره ما

سایت تحلیلی خبری

بورس اخبار

تماس با ما

  • mail to : irbourseakhbar@gmail.com