با ثبت بیشترین ارزش معاملات / بازار ابزار‌های نوین مالی، صدر‌نشین بازار‌های فرابورسی

شنبه, 12 آبان 1397 ساعت 15:53

فرابورس ایران هفته معاملاتی جدید را با ثبت معامله 878 میلون ورقه بهادار به ارزش 3 هزار و 227 میلیارد ریال در بیش از 87 هزار نوبت معاملاتی میان معامله‌گران آغاز کرد که به معنی افت اندک هر سه متغیر نسبت به آخرین روز معاملاتی قبل است.

 

به گزارش بورس اخبار از فرابورس ایران، امروز شنبه 12 آبان‌ماه 20 میلیون ورقه بهادار به ارزش یک هزار و 256 میلیارد ریال در بازار ابزار‌های نوین مالی (شامل معاملات ETF، اوراق تسهیلات مسکن و اوراق بدهی) دست‌به‌دست شد که منجر به صدر‌نشینی این بازار به لحاظ ثبت بیشترین ارزش معاملاتی در میان سایر بازار‌های فرابورسی شد.

معاون عملیات و نظارت بازار فرابورس نیز طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد فردا 13 آبان‌ماه اسناد خزانه اسلامی در نماد «اخزا707» با تاریخ سررسید 27 شهریور 98 برای نخستین بار در بازار ابزار‌های نوین مالی عرضه خواهد شد که تعداد کل این اوراق 3 میلیون ورقه و تاریخ انتشار آن 27 خردادماه امسال است.

همچنین در این بازار و در تابلو اوراق تسهیلات مسکن اعلام شد مدت اعتبار اوراق گواهی تسهیلات مسکن که در تاریخ 15 آبان‌ماه 95 صادر شده‌اند برای نقل و انتقال در تاریخ 15 آبان 97 به اتمام می‌رسد و بنابراین نماد معاملاتی «تسه9508» در پایان معاملات روز سه‌شنبه هفته جاری متوقف خواهد شد.

از سوی دیگر در پایان معاملات امروز بازار سهام فرابورس، 66 میلیون سهم به ارزش 270 میلیارد ریال در بازار اول و 187 میلیون سهم به ارزش 764 میلیارد ریال در بازار دوم خرید و فروش شد که نماد «ذوب» با حجم معاملاتی بیش از 84 میلیون سهمی به ارزش بیش از 215 میلیارد ریال بیشترین حجم و ارزش معاملاتی را در این دو بازار از آن خود کرد.

همچنین بازار پایه در روزی که شاهد گشایش نماد «وزمین» متعلق به بانک ایران زمین در تابلو ب خود و کشف قیمت 1506 ریالی آن بود، از جابه‌جایی 604 میلیون سهم به ارزش 986 میلیارد ریال میزبانی کرد.

نگاهی به نماد‌های فرابورسی در روزی که گذشت نشان می‌دهد که سه نماد «ذوب»، «داوه» و «تاپکیش» پُربازدید‌ترین نماد‌ها بوده‌اند و نماد «تاپکیش» بیشترین افزایش قیمت و «سمگا» بیشترین کاهش قیمت روزانه را به ثبت رسانده‌اند.

در نهایت شاخص فرابورس ایران که امروز شاهد کاهش 9 واحدی بود در پایان معاملات در پله 2008 واحدی ایستاد که این کاهش بیش از همه تحت تاثیر معاملات منفی در دو نماد پتروشیمی «مارون» و «زاگرس» بود به طوری که حمایت 3 واحدی «ذوب» از آیفکس نیز تنها توانست از افت بیشتر شاخص جلوگیری کند.

آخرین ویرایش در شنبه, 12 آبان 1397 ساعت 18:06
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

درباره ما

سایت تحلیلی خبری

بورس اخبار

تماس با ما

  • mail to : irbourseakhbar@gmail.com