در پی رشد بیش از هزار و 500 واحدی شاخص کل بورس تهران: بازار سهام تمام قد سبز شد

دوشنبه, 21 آبان 1397 ساعت 16:33

معاملات امروز بورس تهران در حالی آغاز شد که بسیاری از صفوف عرضه در مرحله پیش تقاضا به سمت تقاضا کشیده شد. به این ترتیب تقاضای خرید سهام توانست بر بازار غلبه کند و شاخص کل با رشد بیش از هزار واحدی به کار خود پایان دهد.

 

به گزارش بورس اخبار از پایگاه خبری بازار سرمایه ، دماسنج بازار سهام امروز شاهد رشد هزار و 543واحدی بود تا به سطح 182هزار و 211 واحد برسد. شاخص هم وزن نیز امروز بیش از 300 واحد صعود کرد و در سطح 28هزار و 482 واحدی به کار خود پایان داد.

آیفکس نیز امروز روندی صعودی داشت. شاخص فرابورس در جریان معاملات امروز بیش از 25 واحد رشد کرد و در یک قدمی کانال 2هزار واحدی قرار گرفت.

ارزش معاملات بورس و فرابورس امروز به بیش از یک هزار میلیارد تومان رسید. در بورس تهران ارزش معاملات حدود 760 میلیارد تومان ثبت شد. حجم معاملات نیز 2میلیارد و 462 میلیون سهم رقم خورد.

در بررسی روند کلی بازار، توجه ویژه سهامداران به نمادهای گروه های بانکی همچنان ادامه دارد. بسیاری از شرکت های این گروه این روزها در حال افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی هستند ، از سوی دیگر تعیین نرخ تسعیر ارز از مهمترین دلایل اقبال سهامداران به این گروه است.

از سوی دیگر خودرویی ها نیز این روزها با رشد تقاضا از سوی سهامداران همراه شده اند. زمزمه های رشد قیمت خودرو این روزها در حالی در بسیاری از محافل شنیده می شود، که تاکنون هیچ مقام رسمی این موضوع را تایید نکرده است. اتکا به چنین شایعاتی از نگاه بسیاری از کارشناسان چندان خوشایند نیست، زیرا میتواند تحلیل های سهامداران را از روند بنیادی منحرف کند.

امروز حقوقی ها بار با رویکرد حمایتی وارد بازار شدند. بر همین اساس خالص تغییر مالکیت بورس تهران به حدود 7 میلیارد تومان و از سوی حقیقی به حقوقی ثبت شد.

حمایت بازیگران بزرگ بازار عمدتا از نمادهای بزرگ بازار بود. در همین زمینه "تاپیکو" امروز بیشترین تاثیر را بر رشد شاخص کل گذاشت. نفت و گاز و پتروشیمی تامین در معاملات روز جاری با خرید حدود 20 میلیون سهمی حقوقی ها همراه بود.

بعد از "تاپیکو" نمادهای "فولاد"،"فملی" و "فارس" بیشترین تاثیر را بر رشد شاخص کل داشتند.

در آن سمت حقیقی ها بیشترین خرید را در نمادهای خودرویی داشتند و بعد از آن در گروه های دستگاه های برقی و لاستیک و پلاستیک تحرک ویژه ای داشتند.

"خساپا" امروز بیشترین تقاضا را میان این گروه داشت. بازیگران خرد حدود 86 میلیارد ریال از این سهم خریداری کردند.

30 صنعت بورسی امروز با روندی صعودی به کار خود پایان دادند. وسایل ارتباطی بیشترین رشد قیمتی روزانه را به ثبت رساند. این گروه که تنها نماد "لپارس" را دارد به لطف تقاضای بالا در این نماد در صدر رشد روزانه قرار گرفت. لاستیک دومین گروه مثبت بازار بود. اکثر نمادهای این گروه با رشد تقاضا به صف خرید رسبدند و در پایان نیز با همین روند به کار فعالیت خود خاتمه دادند. بیشترین حجم خرید در این صنعت متعلق به گروه صنعتی بارز بود.

خودرو نیز جایگاه سوم را به خود اختصاص داد. این صنعت امروز رشد قیمتی 3.6درصدی را به جای گذاشت. صنایع ریخته گری ایران امروز بالاترین رشد روزانه را میان نمادهای این گروه داشت.

آخرین ویرایش در دوشنبه, 21 آبان 1397 ساعت 18:23
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

درباره ما

سایت تحلیلی خبری

بورس اخبار

تماس با ما

  • mail to : irbourseakhbar@gmail.com