آیفکس تا سطح 1932 واحدی افزایش یافت

چهارشنبه, 10 بهمن 1397 ساعت 15:45

به گزارش بورس اخبار از روابط عمومی فرابورس ایران، شاخص کل فرابورس ایران امروز چهارشنبه ۱۰ بهمن‌ماه ۹۷ ضمن تجربه افزایش ۱۷ واحدی در پایان معاملات در ارتفاع ۱۹۳۲ واحدی ایستاد که حمایت نمادهای «مارون»، «دماوند»، «هرمز» و «خراسان» بیش از سایر نمادها بر این رشد حدود یک درصدی این نماگر موثر بود.

رصد معاملات امروز بازار سهام فرابورس حاکی از جابه‌جایی ۷۴ میلیون سهم به ارزش ۱۸۶ میلیارد ریال در بازار اول و دست‌به‌دست شدن ۳۷۴ میلیون سهم به ارزش ۹۴۶ میلیارد ریال در بازار دوم است که نماد «ذوب» در این میان بیشترین حجم و ارزش معاملاتی را به خود اختصاص داد.

به‌علاوه، بازار پایه در سه تابلو معاملاتی خود در روزی که گذشت شاهد معامله ۴۱۷ میلیون سهم به ارزش ۹۶۴ میلیارد ریال بود.

بازگشایی نمادهای جابه‌جا شده در بازار پایه

علاوه بر انتقال نماد معاملاتی شرکت پتروشیمی خراسان از بازار دوم فرابورس به بازار معاملاتی شرکت بورس اوراق بهادار تهران که منجر به توقف نماد «خراسان» در پایان معاملات امروز شد، در روزی که گذشت نمادهای معاملاتی شرکت‌های مجتمع معادن مس تکنار، «تکنار»، سرمایه‌گذاری چشم‌انداز توسعه شمال، «وشمال»، پلاستیران، «پلاست»، توسعه و عمران شهرستان نائین، «خعمرا»، عمران و سازندگی استان قزوین، «ثقزوی»، کارخانه فارسیت درود، «سفارود»، و ایتالران، «کایتا»، پس از انتقال از تابلو ب به تابلو پایه ج بازار پایه از طریق انجام حراج ناپیوسته بازگشایی شدند.

 از طرف دیگر مجموع حجم معاملات اوراق بدهی، اوراق تسهیلات مسکن و اوراق مربوط به صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله (ETF) در بازار ابزارهای نوین مالی امروز به ۲۰ میلیون ورقه رسید که ارزش این حجم از دادوستدها به یک هزار و ۳۶۷ میلیارد ریال رسید و نماد «اعتماد» در این میان بیشترین ارزش معاملاتی را در اختیار گرفت.

در این بازار همچنین پذیره‌نویسی۱۰ میلیون ورقه منفعت  به ارزش ۱۰ هزار میلیارد ریال با نرخ ۱۹ درصد از روز شنبه ۱۳ تا دوشنبه ۱۵ بهمن‌ماه انجام خواهد شد.

در نهایت بررسی نمادهای فرابورسی بیانگر صدرنشینی نمادهای «اتکای» و «زشگزا» به‌ترتیب به لحاظ بیشترین افزایش و کاهش قیمت و کسب عنوان پُربازدیدترین نمادها توسط سه نماد معاملاتی «زدشت»، «ذوب» و «سمگا» است

آخرین ویرایش در چهارشنبه, 10 بهمن 1397 ساعت 18:44
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

درباره ما

سایت تحلیلی خبری

بورس اخبار

تماس با ما

  • mail to : irbourseakhbar@gmail.com