تغییر مالکیت بیش از ۸۲۵ میلیون ورقه بهادار/ کاهش 31 واحدی آیفکس

یکشنبه, 14 بهمن 1397 ساعت 16:08

تغییر مالکیت بیش از ۸۲۵ میلیون ورقه بهادار به ارزش ۴ هزار و ۹۴ میلیارد ریال، نتیجه معاملات امروز فرابورس ایران در چهاردهمین روز از بهمن‌ماه ۱۳۹۷ است که در مقایسه با روز گذشته نوسان محسوسی در این متغیرهای معاملاتی را نشان نمی‌دهد.

 

به گزارش بورس اخبار از روابط عمومی فرابورس ایران، امروز مبادلات سهام در مجموع دو بازار اول و دوم با جابه جایی ۴۹۸ میلیون سهم به ارزش یک‌هزار و ۱۱۶۰ میلیارد ریال دنبال شد و در مجموع سه تابلو بازار پایه شاهد دست به دست شدن ۳۰۹ میلیون سهم به ارزش ۷۷۷ میلیارد ریال بودیم.

نماد سهامی ذوب‌آهن با معامله ۲۶۹ میلیون سهم به ارزش بیش از ۳۴۲ میلیارد ریال، بالاترین حجم و ارزش معاملات را نه تنها در بازار سهام بلکه در میان تمام بازارهای فرابورس به خود اختصاص داد.

در بازارسهام فرابورس نیز در حالی نمادهای «سخواف»، «فبیرا» و «ثالوند» بازگشایی شدند که در سمت مقابل نمادهای «وسین»، «ثنظام» و «شبصیر» شاهد توقف نماد بودند.

در همین حال نماد «ثالوند» با ۳.۷۵ درصد رشد قیمت و نماد «مفاخر» با ۸.۶ درصد افت قیمت به ترتیب بیشترین درصد افزایش و کاهش قیمت را در میان سایر نمادهای مورد معامله در بازار فرابورس تجربه کردند.

همچنین در بازار ابزارهای نوین مالی شاهد خرید و فروش ۱۸ میلیون ورقه به ارزش ۲ هزار و ۱۵۷ میلیارد ریال بودیم. در این بازار نرخ موثر بازده تا سررسید اسناد خزانه اسلامی در بازه ۱۹.۹۸ تا ۲۳.۵۳ درصد نوسان کرد.

در این میان اوراق تسهیلات بانک مسکن نیز در بازه قیمتی ۲۴۷ هزار تا ۶۲۶ هزار ریال میان خریداران و فروشندگان مورد مبادله قرار گرفت. در تابلو اوراق تسهیلات مسکن، مدت اعتبار اوراق تسه صادرشده در تاریخ ۱۵ بهمن ۹۵ در نماد معاملاتی «تسه۹۵۱۱۱» به منظور نقل و انتقال (خرید و فروش و هبه) در پانزدهم بهمن‌ماه به اتمام می‌رسد، از این رو نماد معاملاتی مذکور در پایان معاملات فردا متوقف خواهد شد.

در نهایت در پایان معاملات امروز شاخص کل فرابورس ایران با ۳۱ واحد کاهش در حالی در سطح یک‌هزار و ۹۰۹ واحدی قرار گرفت که عمده بار منفی بر این نماگر از جانب نمادهای «زاگرس»، «ذوب»، «کگهر»، «میدکو» و «مارون» تا سطح حداکثر ۶ واحد رقم خورد.

آخرین ویرایش در یکشنبه, 14 بهمن 1397 ساعت 17:10
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

درباره ما

سایت تحلیلی خبری

بورس اخبار

تماس با ما

  • mail to : irbourseakhbar@gmail.com