کاهش شتاب نوسان قیمت‌ها در بورس / افزایش 102 واحدی شاخص بورس

یکشنبه, 29 ارديبهشت 1398 ساعت 15:57

بورس تهران امروز نسبت به روزهای گذشته با رشد آرامی مواجه شد. امروز سهم شرکت‌های کوچک در کنار شرکت‌های بزرگ در افزایش نماگر اصلی بازار سهام، قابل ملاحظه بود.

 

 به گزارش بورس اخبار شاخص کل در پایان معاملات امروز با ۱۰۳ واحد افزایش به عدد ۲۱۲ هزار و ۸۵۱ واحد رسید. شاخص هم وزن نیز با افزایش ۴۰۰ واحدی عدد ۴۷ هزار ۱۴۸ واحدی را نشان داد و شاخص بازار اول روی عدد ۱۵۹ هزار و ۹۳۶ واحد ایستاد و شاخص بازار دوم با ۷۷۵ واحد افزایش به کانال ۴۰۹ هزار واحدی وارد شد. آیفکس نیز ۲ هزار و۶۳۳ واحد را ثبت کرد.

بنا به این گزارش از پایگاه خبری بازار سرمایه امروز با دست به دست شدن سه میلیارد و ۳۳۱ میلیون سهم و اوراق بهادار طی ۲۹۰ هزار نوبت داد و ستد، ارزش معاملات به بیش از ۱۰۵۵ میلیارد تومان رسید.

در عین حال شاخص آزاد شناور ۲۸۱ واحد رشد کرد و تا عدد ۲۳۹ هزار و ۶۷۸ بالا رفت. اما شاخص بازار اول با ۴۵ واحد کاهش عدد ۱۵۹ هزار و ۹۳۶ واحدی را تجربه کرد. شاخص بازار دوم نیز با ۷۷۵ واحد رشد تا عدد ۴۹ هزار و ۱۱۰ واحدی بالا رفت.

امروز نمادهایی در گروه محصولات شیمیایی، مخابرات و فنی مهندسی بیشترین تأثیرات را روی شاخص‌های بازار سهام داشتند.

در معاملات امروز نمادهای پارس، همراه و شبریز به ترتیب با ۱۴۴، ۱۲۹ و  ۸۴ و احد افزایش بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل نمادهای فارس، رمپنا و بفجر به ترتیب با ۱۵۵، ۱۲۵ و ۸۸ واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی بر شاخص را ثبت کردند. همچنین امروز وتجارت، خساپا، وبملت، خودرو و فولاد همچون روز گذشته پربیننده ‌ترین نمادهای بورسی بودند. در پایان داد و ستد امروز بورس تهران، خودرو برترین گروه صنعت شد و فلزات اساسی و محصولات شیمیایی به ترتیب جایگاه دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.

مدتی است که سهم‌های بزرگ فلزی مدنی در کنار پالایشی‌ها و پتروشیمی‌ها در کلیت معاملات بازار سهام تأثیر بسزایی دارند. این شرکت‌ها عمدتاً صادرات‌محور هستند و می‌توانند برای کشور ارزآوری داشته باشند و این موضوع سبب شده در کنار انتظارات از آینده مورد استقبال نوسان‌گیران بازار سهام قرار گیرند.

آیفکس نیز با ۲۰.۸۵ واحد رشد رقم ۲۶۳۳ را تجربه کرد و ارزش معاملات فرابورس ایران به رقم ۶۷۴ میلیارد تومان رسید. همچنین حجم معاملات این بازار عدد ۱.۲ میلیارد سهم و اوراق مالی را تجربه کرد.

 

آخرین ویرایش در یکشنبه, 29 ارديبهشت 1398 ساعت 19:04
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

درباره ما

سایت تحلیلی خبری

بورس اخبار

تماس با ما

  • mail to : irbourseakhbar@gmail.com