شاخص در کانال ۲۵۰ هزار واحدی:نماگر رکورد تاریخی ثبت کرد/ بورس رنگ و بوی عرضه اولیه گرفت

شنبه, 22 تیر 1398 ساعت 15:29

امروز با ورود یک شرکت جدید به بورس تهران مقداری نقدینگی جدید وارد بازار سرمایه شد و شاخص کل بازار نیز ۹۸۳ واحد رشد کرد.

 

به گزارش بورس اخبار امروز با عرضه ۱۰ درصد از سهام پتروشیمی نوری بازار سهام رنگ و بوی متفاوتی پیدا کرد و مقداری نقدینگی جدید جذب بازار شد. این سهم در نهایت به قیمت ۳,۱۲۵ تومان کشف قیمت شد.

شاخص بورس تهران با افزایش ۹۸۳ واحد به کانال ۲۵۰ هزار واحدی وارد شد و رکورد جدیدی ثبت کرد. شاخص هم وزن با ۶۹ واحد افزایش به رقم ۶۱ هزار و ۸۷۸ واحدی رسید و شاخص بازار اول در کانال ۱۸۵ هزار واحدی ایستاد و شاخص بازار دوم نیز عدد ۴۹۳ هزار و ۷۲۲ واحد را ثبت کرد. همچنین آیفکس با افزایش ۱ واحد به عدد ۳ هزار و ۲۵۶ واحد رسید.

امروز با دست به دست شدن بیش از ۵ میلیارد و ۲۲۰ میلیون سهم و اوراق بهادار طی ۷۸۲هزار نوبت داد و ستد، ارزش معاملات به بیش از ۲۰۰۰ میلیارد تومان رسید.

در معاملات امروز نمادهای  کچاد، شتران و کگل  به ترتیب با ۲۱۸، ۱۸۲ و ۱۴۱ واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل نمادهای وامید، فولاد و فملی  به ترتیب با ۱۶۲، ۱۱۳و ۱۱۱  واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی بر شاخص را ثبت کردند. همچنین امروز جم پیلن، خساپا، وتجارت، خودرو و فولاد پربیننده ‌ترین نمادهای بورسی بودند. از سوی دیگر در پایان داد و ستد امروز بورس تهران، صنایع شیمیایی برترین گروه صنعت شد و خودرو و بانک به ترتیب جایگاه دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.

در اولین روز کاری هفته شاخص کل بورس تهران با ثبت عدد ۲۵۰ هزار و ۶۰۵ واحد رکورد جدیدی را تجربه کرد. عرضه پتروشیمی نوری مهمترین رویداد امروز بازار سرمایه بود. طی این عرضه اولیه ۱۰ درصد از سهام این شرکت عرضه شد و به هر کد ۵۳۳ سهم در سقف قیمت ۳۱۲۵ تومان تعلق گرفت.

آیفکس نیز ۱.۶۷ واحد رشد کرد و به رقم ۳۲۵۶.۳ رسید. ارزش معاملات فرابورس ایران تا رقم ۹۳۵ میلیارد تومان بالا رفت و حجم معاملات این بازار عدد ۱.۹ میلیارد تومان را تجربه کرد.

آخرین ویرایش در شنبه, 22 تیر 1398 ساعت 18:31
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

درباره ما

سایت تحلیلی خبری

بورس اخبار

تماس با ما

  • mail to : irbourseakhbar@gmail.com