بورس به مدار رشد بازگشت

سه شنبه, 07 مرداد 1399 ساعت 18:20

شاخص کل در بازار بورس امروز (سه‌شنبه) هفت هزار و ۲۲۱ واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به رقم یک میلیون و ۹۴۱ هزار واحد رسید.

 

به گزارش بورس اخبار براساس معاملات امروز بیش از ۱۳ میلیارد و ۶۴۷ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۲۳۱ هزار و ۴۵۹ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با سه هزار و ۸۵۸ واحد افزایش به ۵۰۶ هزار و ۹۸۱ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با دو هزار و ۵۳۳ واحد رشد به ۳۳۲ هزار و ۸۹۲ واحد رسیدند.

شاخص بازار اول ۹۸۰ واحد و شاخص بازار دوم ۳۲ هزار ۱۳۳ واحد افزایش داشتند.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، نماد نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با یک هزار و ۹۸۳ واحد، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (حکشتی) با یک هزا و ۹۴۸ واحد، سرمایه گذاری غدیر (وغدیر) با یک هزار و ۷۱۳ واحد، پالایش نفت تهران (شتران) با یک هزار و ۶۴۷ واحد، شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه) با یک هزار و ۵۰۹ واحد، پالایش نفت اصفهان (شپنا) با یک هزار و ۹ واحد، بانک پارسیان (وپارس) با ۸۷۷ واحد، توسعه معادن و فلزات (ومعادن) با ۸۶۶ واحد، گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) با ۸۲۳ واحد، پتروشیمی پردیس(شپدیس) با ۸۲۳ واحد و فولاد خوزستان (فخوز) با ۸۰۹ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس داشتند.

در مقابل نماد فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با و هزار و ۶۸۲ واحد، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با دو هزار و ۴۵۵ واحد، ایران خودرو (خودرو) با ۲ هزار و ۲۵۸ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با دو هزار و ۶۰ واحد، سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) با یک هزار و ۱۷۶ واحد، پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با ۷۵۹ واح، سایپا (خساپا) با ۷۳۱ واحد، بانک تجارت (وتجارت) با ۵۳۸ واحد و بانک پاسارگاد (وپاسار)‌با ۴۷۳ واحد با تاثیر منفی بر شاخص همراه بودند.

برپایه این گزارش، امروز نماد فولاد مبارکه اصفهان، سرمایه گذاری غدیر، بانک تجارت، گلوکوزان، بانک صادرات ایران،  ملی صنایع مس ایران و گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه فرآورده‌های نفتی هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۸۴۰ میلیون و ۴۴۰ هزار برگه سهم به ارزش ۴۴ هزار و ۲۷۱ میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز بیش از ۸۳ واحد افزایش داشت و بر روی کانال ۱۹ هزار و ۹۸۲ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار دو میلیارد و ۹۵۷ میلیون برگه سهم به ارزش ۱۰۵ هزار و ۴۰۱ میلیارد ریال داد و ستد شد.

امروز نمادهای هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو)، سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب)، پلیمر آریاساسول (آریا)، بانک دی (دی)، فولاد هرمزگان جنوب (هرمز)، گروه توسعه مالی مهر آیندگان (ومهان)، شرکت آهن و فولاد ارفع (ارفع)، مدیریت انرژی تابان هور (وهور)، صنایع ماشین های اداری ایران (مادیرا)، توسعه مولد نیروگاهی جهرم (بجهرم) و پتروشیمی زاگرس (زاگرس) تاثیر مثبت بر شاخص این بازار را داشتند.

همچنین نماد سنگ آهن گهرزمین (کگهر)، پتروشیمی مارون (مارون)، سرمایه گذاری صبا تامین (صبا)، فرابورس ایران (فرابورس)، تولید برق عسلویه مپنا (بمپنا)، پالایش نفت لاوان (شاوان)،‌ پتروشیمی غدیر (شغدیر)، تولید نیروی برق دماوند (دماوند) و نفت پاسارگاد (شپاس) با تاثیر منفی بر شاخص این بازار همراه بودند.

آخرین ویرایش در سه شنبه, 07 مرداد 1399 ساعت 20:27
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

درباره ما

سایت تحلیلی خبری

بورس اخبار

تماس با ما

  • mail to : irbourseakhbar@gmail.com