در معاملات امروز هم شاخص بورس منفی ماند

دوشنبه, 19 آبان 1399 ساعت 15:12

شاخص کل در بازار بورس امروز (دوشنبه) ۲۵ هزار و ۳۶۹ واحد افت داشت که در نهایت این شاخص به رقم یک میلیون و ۲۱۵ هزار واحد رسید.

 

به گزارش بورس اخبار براساس معاملات امروز بیش از هفت میلیارد و ۹۰۱ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۵۹ هزار و ۹۲۸ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با دو هزار و ۷۹۶ واحد کاهش به ۳۶۶ هزار و ۷۸ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با یک هزار و ۸۳۱ واحد افت به ۲۳۹ هزار و ۷۷۳ واحد رسیدند.

شاخص بازار اول ۲۴ هزار و ۷۵۵ واحد و شاخص بازار دوم ۲۷ هزار و ۸۷ واحد کاهش داشتند.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، نماد خدمات انفورماتیک (رانفور) با ۳۲۹ واحد، گروه صنعتی پاکشو (پاکشو) با ۳۱۱ واحد، سرمایه گذاری سیمان تامین (سیتا) با ۱۹۶ واحد، پارس خودرو (خپارس) با ۱۵۵ واحد، سرمایه گذاری دارویی تامین (تیپیکو) با ۱۰۸ واحد، آهنگری تراکتورسازی ایران (خاهن) با ۹۲ واحد، تامین سرمایه امین (امین) با ۸۴ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس داشتند.

 فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با دو هزار و ۷۴۹ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با دو هزار و ۴۵۴ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با یک هزار و ۳۷۰ واحد، پالایش نفت تهران (شتران) با یک هزار و ۶ واحد، گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) با ۹۸۰ واحد، پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با ۹۴۳ واحد، پتروشیمی پارس (پارس) با ۸۹۶ واحد، سرمایه گذاری غدیر (وغدیر) با ۸۹۰ واحد و بانک ملت (وبملت) با ۸۷۱ واحد واحد هم تاثیر منفی بر شاخص گذاشتند.

برپایه این گزارش، امروز نماد ایران خودرو، فولاد مبارکه اصفهان، صنعتی زر ماکارون، سرمایه گذاری سیمان تامین، تولید نیروی برق آبادان، تامین سرمایه امین و ملی صنایع مس ایران در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه فلزات اساسی هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۷۲۷ میلیون و ۲۸۷ هزار برگه سهم به ارزش ۱۰ هزار و ۷۳۷ میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز بیش از ۱۳۴ واحد کاهش داشت و بر روی کانال ۱۵ هزار و ۴۸۳ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار یک میلیارد و ۱۴۱ هزار برگه سهم به ارزش ۴۰ هزار و ۷۵۶ میلیارد ریال داد و ستد شد.

امروز نمادهای پلیمر آریا ساسول (آریا)، صنعتی مینو (غصینو)، توسعه مسیر برق گیلان (بگیلان)، برق و انرژی پیوند گستر پارس (بپیوند)، گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی (سمگا)،‌ بیمه تجارت نو (بنو)، توزیع داروپخش (دتوزیع)، آتیه داده پرداز (اپرداز)،‌توسعه خدمات دریای و بندری سینا (حسینا)،‌توکاریل (توریل) و پخش البرز (پخش)‌ با تاثیر مثبت بر شاخص این بازار همراه بودند.

همچنین نماد شرکت سرمایه گذاری صبا تامین (صبا)، سنگ آهن گهرزمین (کگهر)، فولاد هرمزگان جنوب (هرمز)، سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب)،‌ پتروشیمی تندگویان (شگویا)، شرکت آهن و فولاد ارفع (ارفع)، بانک دی (دی) و گروه توسعه مالی مهر آیندگان (ومهان) تاثیر منفی بر شاخص این بازار را داشتند.

به گزارش ایرنا، فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی پیش از این گفته بود، بازار بورس بازاری باریسک است؛ سرمایه گذار نخست باید با مطالعه وارد شود، ضمن اینکه باید آموزش ببیند و بعد معامله انجام دهد.

وی تصریح کرد: هیچ ضمانتی در این بازار وجود ندارد، گاهی بورس کاهشی است و مواقعی افزایشی؛ اما دولت هم وظیفه دارد زمینه را برای پذیرش فراهم کند.

آخرین ویرایش در دوشنبه, 19 آبان 1399 ساعت 18:10
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

درباره ما

سایت تحلیلی خبری

بورس اخبار

تماس با ما

  • mail to : irbourseakhbar@gmail.com