چاپ کردن این صفحه

افت ۲۴ هزار واحدی شاخص بورس

سه شنبه, 16 دی 1399 ساعت 15:36

شاخص کل در بازار بورس امروز (سه‌شنبه) ۲۴ هزار ۲۷۲ واحد افت داشت که در نهایت این شاخص به عدد یک میلیون و ۳۵۰ هزار واحد رسید.

 

به گزارش بورس اخبار ، در معاملات امروز بیش از ۹ میلیارد و ۸۵۷ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۰۴ هزار و ۹۱۳ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با دو هزار و ۸۹۱ واحد افزایش به ۴۶۵ هزار و ۳۷۳ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با یک هزار و ۸۹۲ واحد رشد به ۳۰۴ هزار و ۶۲۳ واحد رسیدند.

شاخص بازار اول ۲۲ هزار و ۶۳۷ واحد و شاخص بازار دوم ۳۱ هزار و ۸۶۱ واحد کاهش داشتند.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، نماد فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش (افق) با ۲۹۷ واحد، باما (کاما) با ۲۷۲ واحد، گروه مدیریت سرمایه گذاری امید (وامید) با ۲۴۹ واحد، تولید فولاد سپید فراب کویر (کویر) با ۲۴۵ واحد، فولاد آلیاژی ایران (فولاژ) با ۲۰۶ واحد، فولاد خوزستان (فخوز) با ۱۶۳ واحد و نفت بهران (شبهرن) با ۱۵۵ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

برپایه این گزارش امروز نماد ملی صنایع مس ایران (فملی) با یک هزار و ۹۶۶ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با یک هزار و ۹۴۹ واحد، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) با یک هزار و ۸۵۵ واحد، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با یک هزار و ۷۳۶ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با یک هزار و ۵۱۹ واحد، نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با یک هزار و ۳۱۵ واحد، بانک ملت (وبملت) با یک هزار و ۱۴۸ واحد، ایران خودرو (خودرو) با یک هزار و ۶۴ واحد و پالایش نفت اصفهان(شپنا) با ۹۷۷ واحد با تاثیر منفی بر شاخص همراه بودند.

گروه دارویی برکت (برکت)، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا)، سایپا (خساپا)، ایران خودرو (خودرو)، صنعتی زر ماکارون (غزر)، بهساز کاشانه تهران (ثبهساز) و  باما (کاما) درگروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه خودرو هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه دو میلیارد و ۵۰۸ هزار برگه سهم به ارزش ۱۲ هزار و ۹۵ میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز حدود ۱۴۶ واحد کاهش داشت و بر روی کانال ۱۹ هزار و ۳۸۸ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار دو میلیارد و ۷۷۶ هزار برگه سهم به ارزش ۶۷ هزار و ۵۸۰ میلیارد ریال داد و ستد شد.

امروز نمادهای بیمه کوثر (کوثر)، توکاریل (توریل)، نفت پاسارگاد (شپاس)، نیروگاه زاگرس کوثر (بزاگرس)، توزیع داروپخش (دتوزیع)، سرمایه گذاری مس سرچشمه (سرچشمه)، بیمه دی (ودی)، گروه کارخانجات صنعتی تبرک (تبرک)، صنعتی مینو (غمینو) و کشتیرانی دریای خزر (حخزر) با تاثیر مثبت بر شاخص این بازار همراه بودند.

امروز نمادهای سنگ آهن گهرزمین (کگهر)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، سرمایه گذاری صبا تامین (صبا)، پتروشیمی تندگویان (شگویا)، بانک دی (دی)، فولاد هرمزگان جنوب (هرمز)،سرمایه گذاری مالی سپهر صادرات (وسپهر)، فرابورس ایران (فرابورس)، گروه توسعه مالی مهر آیندگان (ومهان)، اعتباری ملل (وملل) و شرکت آهن و فولاد ارفع (ارفع) تاثیر منفی بر شاخص این بازار را داشتند.

بنا به این گزارش از ایرنا، شاخص کل در بازار بورس روز گذشته (دوشنبه) ۱۹ هزار و ۱۴۹ واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به رقم یک میلیون و ۳۷۴ هزار واحد رسید.

آخرین ویرایش در سه شنبه, 16 دی 1399 ساعت 18:26

موارد مرتبط

برای ارسال نظر وارد سایت شوید