شنیده های روز بازار سرمایه1 - 13-03-96

شنبه, 13 خرداد 1396 ساعت 08:43

شنیده ها ، اخبار کوتاه و شایعات موثر بر بازار سرمایه

 

شفارا

شنيده ميشود كه با توجه به افزايش قيمت فروش محصولات در ماه هاى اخير باعث كاهش زيان شركت در حدود ٦ ميليارد شده است .

بساما

مديرعامل بيمه سامان خبر از قرارداد اتكايى در رشته بيمه هاى زندگى با شركت ( مونيخ رو سوييس ) انعقاد كند كه نشان از پشتوانه خوب بين المللى در اين خصوص دارد .

خصدرا

خبرها حاكى از مذاكره مستقيم با شركت هاى بين المللى از جمله كشور آلمان ، كره . سنگاپور ، مالزى و فاينانس پروژه هاى كشتى سازى و فراساحلى تفاهم نامه امضاء شده است .

مارون

مديرعامل پتروشيمى مارون خبر از امضاى قرارداد مهندسى با شركت انگليسى - هلندى شل و ٢ شركت ايتاليايى در آينده داد .

فخوز

رشد ۳۰۰ درصدی سود سهام فولاد خوزستان در سال ۹۵

مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان گفت: سود عملکرد سال مالی ۱۳۹۵ این شرکت بیش از ۶۷۰۰ میلیارد ریال شده که در مقایسه با سود سال ۱۳۹۴ این شرکت که حدود ۲۱۰۰ میلیارد بوده است، رشد بیش از ۳۰۰درصدی را نشان می دهد.

سصوفی

سیمان صوفیان در مجمع عمومی عادی سالانه خود برای هرسهم تنها یک ریال سود تقسیم کرد.

دسانکو

سهامداران داروسازی سبحان انکولوژی 200ریال دریافت کردند

شاراک

توزیع سود 600ریالی در مجمع پتروشیمی شازند

باما

200ريال؛ سود تصویبی «کاما» در مجمع

فاسمین

کالسیمین ۲۵۰ریال سود تقسیم کرد

سنگ آهن

قیمت سنگ آهن در روز جمعه بار دیگر عقب نشینی کرد، که با کاهش قیمت مواد اولیه فولادسازی به زیر ۶۰ دلار بر تن همراه بود و در سه هفته متوالی با افت همراه بوده است. چندین دلیل برای سقوط ناگهانی سنگ آهن وجود دارد که از جمله می توان به نگرانی درباره سلامت اقتصادی چین به عنوان مصرف کننده سه چهارم از سنگ دریای سیاه جهان اشاره کرد. اما دلایل دیگری نیز وجود دارد. در هفته اخیر طبق بر اساس اطلاعات خانه فولاد شانگهای ذخیره فولاد چین ۲۲.۰۵ میلیون تن برای امسال هست. این بدان معنی است که بنادر ۲۰.۸۵ میلیون تن مازاد نسبت به سال ۲۰۱۶ دارد و در بیشترین سطح رکورد قرار گرفته است. به عنوان دلیل دیگر می توان به افزایش استفاده از ضایعات فلزی در چین اشاره کرد.

پتروشیمی

مدیرکل بین الملل بانک مرکزی درباره مشکل به وجود آمده برای انتقال ارز پتروشیمی‌ها گفت: ما دقیقا این موضوع را بررسی کردیم و مساله درخواست طرف چینی برای فراهم شدن زمینه استعلام صحت اسناد ارائه شده توسط صادرکنندگان ایرانی است. وی تصریح کرد: شرکت‌های پتروشیمی و دیگر شرکت‌های صادرکننده به بانک چینی اسناد گواهی مبدا می‌دادند اما بانک چینی نمی‌توانست صحت این اسناد را استعلام کند.

خودرو

رئیس انجمن کارفرمایی وارد کنندگان خودرو با اعلام اینکه حذف شرکت های غیرنماینده زمینه ساز انحصار و گرانی خودروهای وارداتی می شود، دخالت دولت را موجب گرانی ۱۵ تا ۳۰درصدی خودرو دانست و گفت: گزارش ناقصی از میزان ثبت سفارش به معاون اول رئیس جمهور دادند. وی خاطرنشان کرد : در شرایط کنونی که برخی وارد کنندگان تا مرداد امسال ثبت سفارش خودرو دارند زمزمه حذف وارد کنندگان غیر نماینده موجب افزایش 10 تا 15 درصد قیمت خودروی وارداتی شده است و اگر این روند ادامه دار باشد و دولت محدودیت شرکت های غیر نماینده را رفع نکند 20 تا 30 درصد به قیمت خودروهای وارداتی افزوده می شود.

 

آخرین ویرایش در شنبه, 13 خرداد 1396 ساعت 14:26

درباره ما

سایت تحلیلی خبری

بورس اخبار

تماس با ما

  • mail to : irbourseakhbar@gmail.com