شنیده های روز بازار سرمایه1 - 22-09-96

چهارشنبه, 22 آذر 1396 ساعت 10:12

شنیده ها ، اخبار کوتاه و شایعات موثر بر بازار سرمایه

خودرو
گفته می شود که خریدار بلوک ایران خودرو یک مجموعه قطعه ساز است. در حال حاضر گمانه خریدار تنها یک مجموعه است، اما  خریداران واقعی در روز معامله خود را نشان خواهند داد.

فخوز 

خبرها حاكى از افتتاح فولاد شادگان با حضور معاون اول رياست جمهورى ميباشد ، ٦٥ درصد اين شركت متعلق به فولاد خوزستان است .

رمپنا

خبرها از مديرعامل مپنا حاكى از امادگى شركت جهت احداث نيروگاههاى كوچك و توليد همزمان آب و برق آمادگى كامل دارد .

خودرویی

توافق شرکت ایرانی و سوئیس برای تولید قطعات_خودرو در ایران

 رویترز اعلام کرد: شرکت عایق‌خودرو توس و گروه صنعتی اتونئوم سوئیس برای ساخت قطعات خودرو به توافق رسیدند.

گروه صنعتی اتونئوم سوئیس با عایق خودروی توس (AKD) برای تولید و توزیع تجهیزات در ایران با مجوز انحصاری به توافق رسیدند.

شرکت عایق خودروی توس سیستم‌های کارپت و قسمت‌های داخلی داشبورد را در کارخانه مشهد برای شرکت ایکاپ تولید می‌کند. این کارخانه حاصل سرمایه‌گذاری مشترک ایران خودرو و گروه خودروسازی فرانسه است.

گروه صنعتی سوئیس اعلام کرد: نخستین وسیله با قطعات و تجهیزات اتونئوم قرار است در اوایل سال 2019 عرضه شود.

ذوب
شرکت فرابورسی ذوب آهن اعلام کرد قصد دارد با بکار گیری فناوری تزریق پودر زغال در فرآیند تولید، همزمان با افزایش بهره وری، هزینه های تولید را هم از طریق کاهش مصرف کک و گاز طبیعی بکاهد.

ایران خودرو
ادامه همکاری ایران خودرو و هایما/ سوزوکی ویتارا نیو فیس به تولید می‌رسد

تولید انبوه خودرو مشترک ایران و چین به نام هایما اس۵ با حضور مسئولان ایرانی و چینی در کارخانه تولید این محصول، ایران خودرو خراسان در مجاورت شهرک صنعتی بینالود آغاز شد.

 بیژن زاهدی فر، مدیرعامل ایران خودرو خراسان در مراسم آغاز تولید انبوه هایما اس 5  اظهار کرد: چشم انداز نیاز محصولات suv در کشور تا سال ۱۴۰۰ حداقل ۲۶۰هزار دستگاه در سال خواهد بود که در اهداف استراتژیک گروه صنعتی ایران‌خودرو برنامه ریزی شده است حداقل ۲۵درصد از این تولید در ایران خودرو خراسان خواهد بود.

وی افزود: در استراتژی ۵ساله شرکت ایران خودرو خراسان که سه سال از آن سپری شده، معرفی و تولید یک محصول جدید در دستور کار بوده است که تاکنون محصولات هایما۲۰۰۰، هایما۱۸۰۰توربو، سوزوکی ویتارا نیو فِیس و هم‌اکنون هایما اس۵ به سبد محصولات این شرکت افزوده شده است.

او ادامه داد: امیدواریم برای سال آینده نیز تولید محصول جدید #سوزوکی نیوویتارا را شاهد باشیم.

های وب

های‌وب در كشاكش بين تفاهم تا قرارداد/رمزگشایی از یک معامله پر ابهام

در نشست خبری مسئولان های‌وب و اصحاب رسانه به بررسی مسایل پيرامون حواشی ايجاد شده در روزهای اخير پرداخته شد.

از مهم‌ترين سوالات مطرح شده در اين نشست دليل قيمت‌گذاری بلوک 17درصدی با قيمت 10000ريال بود كه مديرعامل های‌وب در پاسخ به اين سوال خبرنگار اقتصاد آنلاين گفت كه در پی تفاهمی كه با شركت پارس آنلاين داشته‌اند برای قيمت پيشنهادی از مجموع EPS دو شركت های‌وب و پارس آنلاين كه در رقم P/E های‌وب كه عدد 14 می‌باشد و همچنين ضريب 1/20 ، عدد 1000 ريال حاصل شده است. اما سوال و ابهام اصلی اينجاست كه بعد از فروش اين بلوک P/E شركت به 28 می‌رسد كه رقم بالايی در بين هم گروهی‌های اين شركت است.

وی در پاسخ به اين سوال كه چرا قبل از عقد قرارداد نهايی با پارس‌آنلاين اين موضوع را اطلاع‌رسانی كرديد، اعلام کرد دليل اصلی اين شفاف‌سازی جلوگيری از ايجاد رانت خبری بود و سهامداران باید از اين موضوع آگاه می شدند. اما شرايط و الزاماتی كه سازمان بورس برای نهايی‌كردن اين قرارداد از های‌وب درخواست كرده موجب به تعويق افتادن عقد نهايی قرارداد شده است.

مديرعامل های‌وب در پاسخ به سوال چگونگی پرداخت مبلغ خريد پارس آنلاين اين طور توضيح داد كه مقداری از اين مبلغ از طريق استقراض از بانک با نرخ بهره نامعلوم و بقيه از درآمدهای شركت حاصل خواهد شد .

آخرین ویرایش در چهارشنبه, 22 آذر 1396 ساعت 10:37
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

درباره ما

سایت تحلیلی خبری

بورس اخبار

تماس با ما

  • mail to : irbourseakhbar@gmail.com