شنیده های روز بازار سرمایه1 - 25-08-96

شنبه, 25 آذر 1396 ساعت 09:33

شنیده ها ، اخبار کوتاه و شایعات موثر بر بازار سرمایه

 

ایران خودرو

 توليد انبوه دو خودروی "دنا پلاس توربو" و "207 صندوق دار اتوماتيک" با حضور رئيس مجلس شوراي اسلامي در گروه صنعتی ايران خودرو استارت خورد

شلیا

شنیده ها حاکی از افزایش تعرفه واردات تیشو از نرخ 16 به 26 درصد می باشد که این افزایش تعرفه باعث افزایش نرخ فروش محصولات به میزان 700 ریال در هر مترمربع تیشو می باشد 

کنور

شرکت توسعه معدنی و صنعتی صبانور در راستای کاملتر کردن چرخه تولید محصول و ایجاد ارزش افزوده بیشتر و جلوگیری از خام فروشی پس از افتتاح کارخانجات کنسانتره یک میلیون تنی کردستان و ششصد هزارتنی همدان، ساخت کارخانه گندله سازی با ظرفیت ۵۵۰هزارتن در مجاورت کارخانه کنسانتره همدان( اسد آباد) را در دستور کار خود قرارداد.

خچرخش

 شنیده ها حاکی از موفقیت چرخشگر در تمدید گواهینامه ممیزی سیستم های مدیریت یکپارچه (IMS) دارد٬ همچنین خبرهایی از تغییر مدیریتی و واگذاری بلوک خاور به کمپانی ZF آلمان ٬ به گوش میرسد.

خساپا - خپارس

سرپرست اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری اعلام کرد:

ورود ۱۰ هزار دستگاه خودرو آریو و برلیانس به ناوگان تاکسیرانی شهری

های وب

محسن خدابخش، مدیر نظارت بر بازارها و بورس ها در خصوص علت توقف نماد «های وب» گفت:

ابهامات در زمینه گزارش های کارشناسی و عدم دریافت پاسخ در خصوص استعلامات نهاد ناظر، باعث توقف نماد این شرکت شده است.

کاغذ

افزایش تعرفه واردات کاغذ منتفی شد

انتظامی معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد، از ورود یک محموله ١٠ هزار تنی کاغذ روزنامه و تحریر به انبارهای چاپخانه‌ها و منتفی شدن موضوع افزایش تعرفه واردات کاغذ خبر داد.

زامیاد

خبرها حاکیست با حکم مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا، زارع پور به عنوان مدیرعامل جدید زامیاد منصوب شد

 

شرانل

 

شرکت نفت ایرانول موفق به تولید روغن کشتی برای نخستین بار در کشور با همکاری شرکت پتروناس  شد. ایرانول اولین شرکت روانکار است که با همکاری پتروناس توانست برای اولین بار در کشور روغن دریایی با تائیدیه های بین المللی تولید کند.

کنتور

برنامه‌ریزی برای نصب ۵۰۰ هزار کنتور هوشمند / معاون توزیع شرکت توانیر گفت: برای تابستان سال آینده برنامه‌ریزی شده حدود ۵۰۰ هزار کنتور هوشمند بر روی چاه‌های کشاورزی و مشترکان دیماندی نصب شود.

خودرو

تک نوازی یک قطعه ساز در خرید سهام ایران خودرو چند روز پیش شرکت سرمایه گذاری سمند اعلام کرد که سهام 15/8 درصدی خود را در ایران خودرو از طریق مزایده واگذار می کند و اکنون شنیده ها حاکی از این است که یک شرکت قطعه سازی قصد خرید این سهام را دارد.

 ایران خودرو از حدود یکسال پیش تلاش کرد با واگذاری داریی هایش از میزان زیان خود بکاهد و در راستای چابک سازی حرکت کند. اعلان واگذاری سهام این شرکت در بانک پارسیان از جمله این اقدامات بود. اکنون نیز آبی های جاده مخصوص تصمیم گرفته اند تا سیستم خصوصی سازی غلط انجام شده در این شرکت را اصلاح کنند.در این راستا شرکت سرمایه گذاری سمند که هم زیرمجموعه ایران خودرو محسوب می شود و هم سهامدار آن، ابتدای هفته جاری اعلام کرد که سهام خود را واگذار می کند. اما مشتری این سهام چه کسی است؟گرچه روز گذشته اخباری مبنی بر اینکه گروهی از قطعه سازان خواهان خرید این سهام هستند، منتشر شد اما واقعیت اینجاست که تنها یک شرکت قطعه سازی نسبتا قدیمی قصد دارد به تنهایی نت پیانو خرید سهام ایران خودرو را بنوازد.براساس اطلاعات به دست آمده این شرکت که شریک یک قطعه ساز معتبر آسیای شرقی است، به پشتوانه سیاسیون خارج از دولت قصد دارد برای خرید این سهام خیز بردارد

خکاوه

مدیرعامل شرکت ایران کاوه سایپا منصوب شد

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در حکمی مدیر عامل شرکت ایران کاوه سایپا را منصوب کرد.

مهندس محسن جهرودی در حکمی محمدرضا اکبری را به عنوان مدیرعامل و عضو هیأت مدیره شرکت ایران کاوه سایپا منصوب کرد

روی

معدن Lady Loretta با ظرفیت تولید ۱۶۰ هزار تن روی، یکی از معادنی است که غول معدنی Glencore سوییس در سال ۲۰۱۵ تعطیل کرد تا به همراه سایر معادن، نزدیک به ۵۰۰ هزار تن از مازاد عرضه جهانی این فلز بکاهد. امروز آقای گلازنبرگ Glasenberg مدیرعامل گلینکور اعلام کرد که این معدن را به چرخه تولید برمی‌گردانند قرار است در سال ۲۰۱۸ معدن لورتا ۱۰۰ هزار تن و سال بعد از آن، ۱۶۰ هزار تن تولید کند. با وجود افزایش عرضه جهانی ناشی از بازگشت این معدن، بازار همچنان از کمبود عرضه کنسانتره روی رنج میبرد و ۱۰۰ هزار تن افزایش عرضه تاثیر زیادی بر رفع کمبود ندارد شاید به همین دلیل است که قیمت روی بدون اثرپذیری از این خبر، امروز 0.75درصد رشد کرده و به ۳۱۵۰دلار رسید .

فولاد

تولید محصولات فولاد مبارکه اصفهان در ۵ سال گذشته ۳۰ درصد رشد داشت. سبحانی گفت: ظرفیت تولید مجموعه فولاد مبارکه در حال حاضر ۱۰ میلیون و ۳۰۰ هزار تُن است که با راه اندازی فولادسپید دشت و توسعه فولاد هرمزگان به بیش از ۱۳ میلیون تن خواهد رسید.

کاغذ

مدیر مسوول روزنامه «خراسان» به کمبود کاغذ در بازار اشاره کرد و گفت: پیش از منتشر شدن خبر افزایش تعرفه واردات کاغذ، کمبود طبیعی کاغذ در بازار وجود داشت و این خبر مانند تیر خلاصی بود که بازار را ملتهب کرد.

کاشی و سرامیک

شنیده ها حکایت از:  افزایش نرخ  محسوس در بازار  کاشی و سرامیک پس از گذشت چندین ماه از تصویب افزایش نرخ ۲۰ درصدی در این صنعت دارد

 

آخرین ویرایش در شنبه, 25 آذر 1396 ساعت 12:13
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

درباره ما

سایت تحلیلی خبری

بورس اخبار

تماس با ما

  • mail to : irbourseakhbar@gmail.com