شنیده های روز بازار سرمایه1 - 27-08-96

دوشنبه, 27 آذر 1396 ساعت 11:25

شنیده ها ، اخبار کوتاه و شایعات موثر بر بازار سرمایه

 

خودرو

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینکه افزایش تعرفه وارداتی برخی کالاها جزو مطالبات مقامات عالیه نظام از دولت است، گفت: به‌زودی لایحه افزایش تعرفه واردات خودرو و دیگر کالاها به مجلس ارسال خواهد شد.

دارو

رئیس اسبق سازمان غذا و دارو، در پاسخ به این سئوال که چه عواملی باعث شده تا صنعت دارو دچار بحران و چالش شود، افزود: بخشی از مشکلات این صنعت ناشی از واقعی نبودن قیمت داروهای تولید داخل است. وی با عنوان این مطلب که واقعی نبودن قیمت دارو باعث خواهد شد مشکلاتی در روند تولید دارو پیش بیاید، گفت: با ۴۲ سال سابقه فعالیت در حوزه دارو، هیچ وقت به اندازه شرایط کنونی، صنعت دارویی کشور دچار بحران نبوده است. به گفته وی، صنعت دارو در حال حاضر بیش از ۴۳۰۰ میلیارد تومان طلب سر رسید از مراکز دولتی دارد و قطعا حجم مطالبات بیش از این رقم است.

كچاد

خبرها از معدنى چادرملو حاكيست كه طلب ١١٤ ميليارد تومانى از شركت مديريت توزيع برق را با بدهى خود در اداره مالياتى تهاتر كند .

قرارداد ایدرو با شرکت رنو طبق برنامه در مرحله ثبت شرکت است

خودرویی

در واکنش به اخبار منتشر شده برخی رسانه ها مبنی بر عدم تحقق تولید مشترک خودرو با فرانسه مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی  وزارت صنعت ،معدن و تجارت توضیحاتی  به نقل از معاون توسعه صنایع حمل و نقل ایدرو جهت شفاف سازی بیشتر و تنویر افکار عمومی ارایه کرد :

معاون توسعه صنایع حمل و نقل ایدرو گفت: قرارداد ایدرو با شرکت رنو طبق برنامه در مرحله ثبت شرکت است که فعالیت‌های اجرایی آن پس از ثبت شرکت آغاز خواهد شد.

شرکت‌های خودرو سازی فرانسه به دلیل تعامل نسبتاً مناسب و پذیرش شرایط همکاری مشترک با شرکت‌های ایرانی، نقش مثبتی در روند توسعه صنعت خودرو سازی کشور داشته اند، به طوری که بر اساس گزارش ارزیابی‌های کیفی چند سال اخیر، با کیفیت ترین خودروهای تولید داخل، حاصل تعامل مشترک با شرکت‌های فرانسوی بوده است.

قرارداد ایران خودرو با شرکت پژو و قرارداد سایپا با شرکت سیتروئن عملیاتی شد و قرارداد سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) با شرکت رنو، طبق برنامه در مرحله ثبت شرکت است که فعالیت‌های اجرایی آن پس از ثبت شرکت آغاز خواهد شد.

سامانه معاملات

عضو هیات مدیره سازمان بورس اعلام کرد:

ارتقای سامانه معاملات بورس ایران توسط فرانسوی‌ها

عضو هیات مدیره سازمان بورس اعلام کرد: نسخه جدید و ارتقاء یافته سامانه معاملات از دیروز به طور رسمی مورد بهره‌برداری قرار گرفت و سرویس‌دهی به سهامداران، کاربران و ذینفعان بازار سرمایه را آغاز کرد.

فولادی

رشد 17 درصدی تولید شمش فولادسازان بزرگ

میزان تولید شمش فولادسازان بزرگ در 8 ماهه امسال، 17 درصد رشد یافت.

8 شرکت بزرگ فولادساز کشور از ابتدای فروردین تا پایان آبان 96، 11 میلیون و 223 هزار و 10 تن شمش فولاد تولید کردند.

راه آهن

قرارداد تامین مالی تولید ۲۱۰۰۰ واگن ایرانی-روسی امضا شد

 طی مراسمی با حضور وزیر راه و شهرسازی قرارداد ۳ میلیارد یورویی تامین مالی تولید ۲۱۰۰ واگن باری، مسافری و ۳۵۰ دستگاه لکوموتیو ایرانی-روسی امضا شد.

خکاوه

مدیرعامل سایپا دیزل منصوب شد / مهندس جهرودی مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا طی حکمی محمدهادی نوری  را بعنوان مدیرعامل شرکت سایپا دیزل    و عضو هیات مدیره این شرکت منصوب کرد.

مگا موتور

کندری به مگاموتور برگشت / به گزارش سایپانیوز، مهندس جهرودی طی حکمی حیدر کندری را به سمت مدیر عامل و عضو هیات مدیره شرکت مگاموتور منصوب کرد.

آخرین ویرایش در دوشنبه, 27 آذر 1396 ساعت 13:24
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

درباره ما

سایت تحلیلی خبری

بورس اخبار

تماس با ما

  • mail to : irbourseakhbar@gmail.com