شنیده های روز بازار سرمایه1 - 29-09-96

چهارشنبه, 29 آذر 1396 ساعت 11:50

شنیده ها ، اخبار کوتاه و شایعات موثر بر بازار سرمایه

 

خساپا

آغاز مجدد تولید پراید در سوریه

معاون صادرات سایپا:  خط تولید خودروهای گروه x100 و x200 از محصولات شرکت خودروسازی سایپا که در سوریه متوقف شده بود، دوباره آغاز بکار کرد.

خاور

آغاز تولید کامیونت هیوندای در شرکت ایران خودرو دیزل

مدیرعامل ایران خودرودیزل از راه‌اندازی خط تولید كامیونت‌های HD65 و HD75 شركت هیوندای پس از آغاز مجدد همكاری با این شركت خبر داد.

علیرضا ساجی، با اعلام این مطلب گفت: پس از امضای قرارداد آغاز مجدد همكاری بین شركت‌های هیوندای و ایران خودرودیزل و برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات صورت گرفته، خط تولید كامیونت‌های جدید این شركت در مراسمی با حضور مدیران ارشد این شركت مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

خکاوه

مدیر عامل گروه خودرو سازی سایپا: سایپادیزل در مسیر افزایش تولید و صادرات قرار می گیرد

عرضه اولیه

مدیر پذیرش بورس اوراق بهادار تهران خبر داد:

آسیاتک پس از تامین سرمایه امید آماده عرضه اولیه شد/ انتظار برای ۵ عرضه اولیه جدید تا شب عید

فولاژ

افتتاح خط تولید فرآوری ضایعات فلزی در شرکت #فولاد_آلیاژی ایران

یدالله طاهرنژاد رئیس هیات مدیره شرکت فولاد آلیاژی ایران:

کارخانه فرآوری ضایعات با ظرفیت ۳۰۰ هزار تن در سال که قابلیت افزایش تا ۴۰۰ هزار تن را نیز دارد، تنها کارخانه فرآوری آهن قراضه در مرکز و جنوب کشور است که شروع به فعالیت کرده است.

مواد اولیه موردنیاز این کارخانه، قراضه‌های فولادی است و خودرو‌های سواری از رده خارج شده بهترین نوع قراضه برای این واحد تولیدی است.

این کارخانه با همکاری کارشناسان شرکت comes آلمان و نیروهای این کارخانه و با استفاده از فناوری روز زیست محیطی اروپا راه‌اندازی شد.

فولاد

میزان تولید شمش فولادسازان بزرگ طی 8 ماهه امسال، 17 درصد رشد یافت. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، 8 شرکت بزرگ فولادساز کشور از ابتدای فروردین تا پایان آبان 96، 11 میلیون و 223 هزار و 10 تن شمش فولاد تولید کردند.

مس

ICSG با بررسی میزان تولید مس معدنی جهان، در تازه‌ترین گزارش خود اعلام کرده است که بعد از افزایش 6درصدی تولید مس معدنی در 2016، انتظار می‌رود که حجم تولید این بخش در 2017 با کاهش 2/7درصدی همراه باشد و به حدود 19 میلیون‌ و‌ 800هزار تن برسد. گفتنی است که تولید در برخی معادن به‌دلیل کاهش موقتی برنامه‌های تولید ناشی از کاهش قیمت مس در سال‌های 2015 و 2016، همچنان به حالت عادی بازنگشته است. رشد تولید مس معدنی در کشورهایی نظیر قزاقستان، پرو، برزیل و غیره، به‌اندازه‌ای نبود که بتواند کاهش حجم تولید کشورهای اصلی تولیدکننده مس در جهان را جبران کند.

حسینا   - حتاید

رئیس سازمان بنادر و دریانوردی گفت:‌ اپراتوری فاز یک بندر شهید رجایی با تفاهم‌نامه و قرارداد همکاری به مدت ۵ سال به شرکت‌های سینا و بتا واگذار شد.

پتروشیمی

آغاز فصلی تازه از حضور شرکت های ایتالیایی در صنعت پتروشیمی ایران

قرارداد ۳۴میلیون یورویی مهندسی تولید پلی پروپیلن از گاز طبیعی میان شرکت پتروشیمی اردبیل و شرکت ساخت و مهندسی تکینت ایتالیا امضا شد.

ذوب

ذوب‌آهن در تولید ریل مشکل دارد

معاون ساخت و توسعه راه‌آهن  شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل گفت: کارخانه ذوب آهن اصفهان در تولید ریل مشکل دارد.

لبنی

قائم مقام معاونت بهبود تولیدات دامی با بیان اینکه وزارت جهاد کشاورزی درخواستی برای افزایش قیمت شیرخام نداشته است، گفت: قیمت شیرخام باید متناسب با قیمت‌ نهاده‌ها و فرآورده‌های لبنی تعیین شود.

شاوان

نایب رئیس کانون کارگران بازنشسته شهرستان تهران به انتقال بهترین بنگاه صندوق تأمین اجتماعی به بانک رفاه کارگران بابت پرداخت بخشی از بدهِی‌ها اشاره کرد و گفت: پالایشگاه لاوان به ارزش بیش از 8 هزار میلیارد تومان با رأی منفی نماینده کارگری به بانک رفاه منتقل شد.

ذوب

معاون ساخت و توسعه راه‌آهن شرکت ساخت با بیان اینکه امیدواریم مشکلات کارخانه ذوب آهن در تولید ریل رفع شود،‌ گفت: متاسفانه این کارخانه مشکلات اولیه‌ای در تولید ریل دارد و به ظرفیت حداقلی هم در تولید ریل نرسیده است.

شل

یک مقام مسوول خبر داد؛

آغاز دور تازه مذاکرات شرکت ملی پتروشیمی و شل

مدیر سرمایه‌گذاری شرکت ملی پتروشیمی از آغاز دور تازه مذاکرات با شرکت شل در آینده ای نزدیک خبر داد و گفت: پس از این مذاکرات، نحوه مشارکت این شرکت در طرح‌های پتروشیمی مشخص می شود.

آخرین ویرایش در چهارشنبه, 29 آذر 1396 ساعت 13:49

درباره ما

سایت تحلیلی خبری

بورس اخبار

تماس با ما

  • mail to : irbourseakhbar@gmail.com