شنیده های روز بازار سرمایه1 - 03-10-96

یکشنبه, 03 دی 1396 ساعت 12:30

شنیده ها ، اخبار کوتاه و شایعات موثر بر بازار سرمایه

 

ختوقا

شنيده ميشود كه سرمايه گذارى سمند به خاطر افتتاح خط تولید کاتالیست خريدار نماد ميباشد .

فولاد

امضای تفاهم‌نامه همكاری بين شركت‌هاي فولاد مباركه، ايريسا و پوسکو

مدیرعامل شرکت ایریسا از امضای تفاهم‌نامه همکاری بین شرکت‌های فولاد مبارکه، ایریسا و پوسکو خبر داد و اظهار داشت: این اقدام به منظور هوشمندسازی فرایند کسب‌وکار انجام شد.

به نقل از روابط عمومی شرکت فولاد مبارکه، ایرج فخری نجف‌آبادی گفت: در راستای راهبرد‌ها و اهداف بلندمدت شرکت فولادمبارکه برای تولید ۲۵ میلیون تن فولاد در افق ۱۴۰۴ و حفظ سرآمدی شرکت، مقرر شد كه این تفاهم‌نامه بين شركت‌هاي فولاد مباركه، ايريسا و  POSCO ICT به امضا برسد.

مدیر عامل کشتیرانی ایران:

کشتی های جدید از فروردین 97 تحویل ایران می شوند

مدیر عامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: نخستین فروند از کشتی های سفارشی به کره جنوبی فروردین 97 به ناوگان این شرکت افزوده می شود.

خودرو

پژو۴۰۵، پژو۲۰۶ و پارس رسماً گران شد

ایران خودرو امروز قیمت‌های جدید ۱۳ محصول خود را اجرایی کرد که براساس آن پژو ۴۰۵ حدود ۸۳۹ هزار تومان گران شد.

های وب

مشارکت " های‌وب" در مهمترین پروژه‌ی اقتصادی وزارت ارتباطات

وزیر ارتباطات با اشاره به برنامه‌ریزی برای تولیدات عرصه فناوری اطلاعات بخصوص اینترنت اشیا و سرویس‌های جدید در منطقه ویژه اقتصادی پیام، کلنگ احداث همزمان 8 شرکت حوزه ICT را در این منطقه به زمین زد و مرکز خدمات تجاری بین‌الملل پیام را افتتاح کرد

از بین این 8 شرکت حوزه ICT که در پروژه‌ی احداث همزمان منطقه ویژه اقتصادی پیام مشارکت دارند، می‌توان به نام شرکت‌های داده گستر عصر نوین (های وب) و شاتل اشاره کرد

بیمه نوین

پذیرش بیمه نوین در بازار دوم فرابورس / شرکت بیمه نوین با انتشار اطلاعیه رسمی در سامانه کدال اطلاعات خود را افشا و از پذیرش در بازار دوم فرا بورس خبر داد.

فولاد

انجمن فولاد ایران اعلام کرد : افزایش84 درصدی صادرات و رشد 15 درصدی تولید فولاد در 8 ماهه امسال

سیمان

درحالی که برخی از فعالان اقتصادی از کاهش تعرفه کالاها به عراق خبر می‌دهند اما دبیر انجمن سیمان می‌گوید که صادرات سیمان به عراق همچنان ممنوع است. عبدالرضا شیخان اظهار کرد: تعرفه صادرات به عراق در صورتی کاهش خواهد یافت که این ممنوعیت‌ها برداشته شود.

بیت کوین

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام کرد؛

خریدوفروش "بیت‌کوین" در کارگزاری‌ها تخلف است

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار در خصوص بیت‌‌کوین " گفت: سازمان بورس و اوراق بهادار در حال بررسی وضعیت بیت‌کوین برای ورود به اقتصاد کشور است و هنوز در این مورد به نتیجه نرسیده است؛ بنابراین اگر کارگزاری‌ها اقدام به خرید و فروش محصولات کنند، تخلف کرده‌اند.

صنعت پتروشیمی

تعدادی از پتروشیمی های عربستان از خط خارج شدن و در کوتاه مدت محرک بازار بوده و خواهند بود

اما این کشور طی 1 سال گذشته حجم سرمایه گذاری هاش رو در این صنعت افزایش داده  (80 میلیارد دلار افزایش نسبت به مبلغ تعیین شده سال قبل برای سرمایه گذاری طی 10 سال آینده، از 334 به 414 میلیارد دلار) که در میان مدت و بلند مدت خطرناک خواهد بود چراکه 78 میلیارد دلار در تبدیل نفت و گاز به محصولات پتروشیمی سرمایه گذاری میشه ولی فعلا برای سال 2018 پیش بینی قیمت های پتروشیمی افزایشیه که ناشی از افزایش تقاضا و افزایش بهای مواد اولیه این محصولات است.

تراکنش

نحوه دریافت کارمزد از تراکنش کارتخوان‌ها تا پایان سال نهایی می‌شود. معاون فناوری های نوین بانک مرکزی با تأکید براینکه بانک مرکزی به تنهایی نمی تواند این سیاست را اجرا کند، تصریح کرد: در جلسات متعدد از بانک ها، pspها، واحدهایی که در گیر هستند، دعوت کرده و هر کدام نظرات خود را در این باره مطرح می کنند. وی در پاسخ به این سوال که آیا در این طرح هم از پذیرنده، هم از بانک ها و از مشتریانی که سرویس می گیرند، کارمزد دریافت خواهد شد؟ تصریح کرد: ذینفع بسته به نوع سرویسی که می‌گیرند، مشخص می‌شود که همین عوامل نیز ممکن است دخیل باشند ولی ممکن است در اندازه تراکنش ها یکی از عوامل کارمزد را پرداخت نکند.

سیمان

تولید سیمان ایران طی ۱۲ ماه گذشته ۳.۷ درصد کاهش یافته و پیش بینی می‌شود رتبه دوم ایران از دومین صادرکننده بزرگ سیمان به هشتمین کشور در سال ۲۰۱۸ تنزل پیدا کند.

شیر و ماست

انواع محصولات لبنی برخی شرکت ها، حتی با وجود تعیین قیمت از سوی سازمان حمایت افزایش قیمت داشته و این افزایش قیمت در حال تسری به سایر برندها است

آخرین ویرایش در یکشنبه, 03 دی 1396 ساعت 12:56

درباره ما

سایت تحلیلی خبری

بورس اخبار

تماس با ما

  • mail to : irbourseakhbar@gmail.com