شنیده های روز بازار سرمایه1 - 09-10-96

شنبه, 09 دی 1396 ساعت 10:18

شنیده ها ، اخبار کوتاه و شایعات موثر بر بازار سرمایه

 

حفارى

مدير پژوهش ، فناورى و مهندسى ساخت شركت ملى حفارى ايران خبر داد : تاكنون ٦٨ درصد اقلام پر مصرف شركت ملى حفارى كه قابليت ساخت داخل دارند بومى سازى شده و برنامه ريزى شده تا سه سال آينده اين اقلام به صورت ١٠٠ درصد توليد داخل شود .

خودرو

ایران خودرو از کسب مجوز GSO برای نخستین بار در صنعت خودرو و فراهم شدن امکان صادرات خودروهای دناپلاس و رانا به کشورهای حاشیه خلیج فارس خبر داد.

لکما

مدیرعامل کارخانجات مخابراتی ایران:

استراتژی استفاده حداکثری از توانمندی‌های ITMC در تجهیزات حوزه FTTX ، تدوین و اجرائی شود

نظر به سیاست‌های وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت دوازدهم در حمایت از تولید داخل و توجه ویژه به شرکت‌های تولیدی صنعت مخابرات کشور، ماهنامه نسل چهارم در شماره بیست و هفتم همچون شماره گذشته، به مباحث مرتبط با سیاست های تشویقی وزارت ارتباطات در حمایت از تولید داخل و دیدگاه‌های تنی چند از مدیران صنعت مخابرات کشور پیرامون این سیاست ها پرداخته است.

ورود به حوزه FTTX و خـرید ماشـین آلات مورد نـیاز و اخذ اولیـن قرارداد FTTX در قـالب مناقصه برگزار شده شرکت مخابرات ایران ، انتخاب شرکت ITMC به عنوان هـسته توانمند تولید کننـده تجهـیزات مذکور در قالـب یـک بازار بالفعل در حوزه مخابرات مد نظر قرار گرفته است

خودرو

مديرعامل شركت ايكاپ گفت: مراحل راه اندازي خط توليد پژو ٣٠١ طبق قرارداد در حال انجام است.

محمدرضا معتمد در حاشيه برگزاري دومين نمايشگاه بين المللي خودرو تهران اظهار كرد: فعاليت هاي ايكاپ مطابق با قرارداد دو شركت ايران خودرو و پژو و براساس برنامه زمان بندي پيش مي رود.

گفتني است شركت ايكاپ دو محصول پژو2008 و 508 خود را در نمايشگاه امسال در معرض ديد عموم قرار داده است. ضمن اينكه نمايش خودروي مفهومي "اگزالت" نيز مورد توجه بازديدكنندگان قرار گرفته است.

سیمان

عبدالرضا شیخان اظهار کرد: تاکنون صادراتی به سوریه نداشته‌ایم اما رایزنی‌های خود را برای ایجاد یک سوآپ (قرارداد معاوضه‌ای) از طریق عراق به سوریه برای صادرات سیمان آغاز کرده‌ایم که امیدواریم در سال ۲۰۱۸ به قرارداد برسد که این قرارداد می‌تواند حداقل تا ۳۰ درصد از ظرفیت صادراتی سیمان را شامل شود.

امید

مدیرعامل تامین سرمایه امید:

سال آینده ۱۰ درصد سهام را در بورس عرضه می‌کنیم

 مدیرعامل تامین سرمایه امید می‌گوید عواملی مانند سازوکارهای مقرراتی، مشکلات نرم افزار معاملات و حساسیت سازمان برای عرضه شرکتهای مناسب در بورس از دلایل عرضه دیر این شرکت در بورس است. او می‌گوید از آنجا که کفایت سرمایه برای این شرکت مهم است بخش زیادی از سود صرف افزایش سرمایه می شود.

شپنا

تأمین اعتبار قرارداد بهینه‌سازی پالایشگاه اصفهان از فاینانس کره جنوبی

مدیر برنامه‌ریزی تلفیقی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی از تأمین اعتبار یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون یورویی طرح بهبود فرآیند و بهینه‌سازی پالایشگاه اصفهان با عاملیت بانک ملت خبر داد.

کاوه

رییس هیات‌مدیره شرکت فولاد کاوه جنوب کیش:

با تولید بیش از یک میلیون و ۹۵۰ هزار تن فولاد، رشد ۱۱ ماهه سال ۲۰۱۸ میلادی در ایران چهار برابر متوسط جهانی شد

آخرین ویرایش در شنبه, 09 دی 1396 ساعت 14:25

درباره ما

سایت تحلیلی خبری

بورس اخبار

تماس با ما

  • mail to : irbourseakhbar@gmail.com