شنیده های روز بازار سرمایه1 - 11-10-96

دوشنبه, 11 دی 1396 ساعت 11:06

شنیده ها ، اخبار کوتاه و شایعات موثر بر بازار سرمایه

 

سایپا

مدیرعامل سایپا: روابط گروه سایپا با کیا و نیسان بازتعریف شده است/ضرورت تغییر در استراتژ‌ی‌ها

  مدیرعامل سایپا از بازتعریف روابط این گروه خودروسازی با شرکت‌های مطرح کیا و نیسان و انجام مذاکرات جدید خبر داد و ابراز امیدواری کرد که مذاکرات به نتایج خوبی برسد

جهرودی همچنین درخصوص زیان انباشته این شرکت، با یادآوری فروش حدود 280 هزار میلیارد ریالی این گروه، خاطرنشان کرد: سایپا با مشکلاتی مواجه است، اما این مشکلات بزرگ نیستند؛ در این راستا شناسایی دارایی های غیرمولد در دستور کار قرار می گیرد.

سایپا به دنبال ارتقای ارزش سهام خود با تعامل سازنده با شرکت های بورسی است

وی ادامه داد: باید تعامل سازنده با شرکت های بورسی داشته و شفاف سازی ها ادامه داشته باشد تا ارزش سهام شرکت را حفظ کرده و ارتقاء دهیم.

ذوب / فولاد

شنیده ها حاکی از توافق سازمان تامین اجتماعی و فولاد مبارکه برای واگذاری بلوک سهام شرکت ذوب آهن اصفهان متعلق به تامین اجتماعی به فولاد مبارکه می باشد. در صورت نهایی شدن این معامله، فولاد مبارکه عملاً به سهام دار عمده شرکت ذوب آهن تبدیل خواهد شد.

خودرو

عرضه خودرو با مدل ۹۷ آغاز شد

معاون بازاریابی و فروش ایران‌ خودرو از اخذ مجوزهای شماره‌گذاری با مدل ۹۷ اخذ شده عرضه محصولات ایران خودرو از (نهم دی ماه) با مدل ۹۷ در بازار خبر داد.

خساپا

مدیرعامل گروه خودرو سازی سایپا:

واگذاری بن رو به سیاست های ایدرو بستگی دارد/ ۶۰۰ میلیارد تومان به قطعه سازان پرداخت شد

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا گفت: به دنبال خرید پلتفرم ماژولار هستیم و در همه سگمنت ها و کلاس های خودرویی، به تولید می پردازیم.

واگذاری بن رو به سیاست های ایدرو بستگی دارد/ ۶۰۰ میلیارد تومان به قطعه سازان پرداخت شد

محسن قاسم جهرودی، امروز در نشستی خبری با بیان اینکه اولین سمینار مالی گروه سایپا امروز برگزار شد، تصریح کرد: عدم وجود خرد مالی در بخش های صنعتی یک آفت بزرگ است. امروز در این سمینار ایجاد و استقرار یک خرد مالی در گروه سایپا مورو تاکید قرار گرفت.

نمایش p/e  به روش جدید

محسن خدابخش، مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس :

در خصوص محاسبه P/E  و نمایش در سایت های بازار سرمایه، روش TTM مدنظر بوده و با فراهم سازی داده های مرتبط با 12 ماهه گذشته در روزهای آینده P/E بر این اساس نمایش داده خواهد شد و با ارائه گزارشات تفسیری مدیریت نیز تحلیل گران و سرمایه گذاران می توانند نسبت به محاسبه EPS و به تبع آن محاسبه P/E اقدام کرده و بر اساس گزارشات فروش ماهانه نیز تخمین دقیق تری در خصوص وضعیت سودآوری شرکت ها داشته باشند. 

سایپا

مدیرعامل سایپا: خودروی برقی تولید می‌کنیم

محسن جهرودی در نشستی خبری اظهار کرد: در آینده نزدیک یکی از سایت‌های تولیدی سایپا به تولید خودروی الکتریکی اختصاص خواهد یافت.

وی با بیان اینکه تیبای برقی به عنوان اولین نمونه در این زمینه تولید شده است، خاطرنشان کرد: سعی می‌کنیم برای تولیدات آینده به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنیم که بتوانیم به تمام نیازهای بازار پاسخ دهیم.

خساپا

جلسه ویژه مدیران سایپا برای تعیین تکلیف تولید پراید

مدیرعامل سایپا از جلسه ویژه مدیران این شرکت خودروسازی برای تعیین تکلیف تولید پراید خبر داد.

وپاسار

امضای قرارداد تأمین مالی بین بانک‌ پاسارگاد و اگزیم بانک روسیه

بانک‌پاسارگاد و اگزیم‌بانک روسیه، قرارداد تأمین مالی بدون محدودیت سقف امضاء کردند.

آخرین ویرایش در دوشنبه, 11 دی 1396 ساعت 12:05

درباره ما

سایت تحلیلی خبری

بورس اخبار

تماس با ما

  • mail to : irbourseakhbar@gmail.com