شنیده های روز بازار سرمایه1 - 16-10-96

شنبه, 16 دی 1396 ساعت 10:28

شنیده ها ، اخبار کوتاه و شایعات موثر بر بازار سرمایه

 

گروه سایپا

رکورد تولید خودرو در سایپا شکسته شد.

گروه سایپا توانست از ابتدای سال جاری تا کنون ۵۰۰ هزار دستگاه خودرو تولید کند .

خودرو

ایران‌خودرو؛ از تعدیل مثبت تا خریداران بلوک سهم

گمانه زنی های زیادی برای خریداران بلوک ایران‌خودرو از جمله شرکت قطعه سازی کروز مطرح است؛  کروز برای خرید بلوک #خودرو پا پیش گذاشته اما ممکن است صلاحیت این قطعه ساز به دلیل ایجاد انحصار در صنعت خودرو تائید نگردد

علاوه بر بحث فروش بلوک، با نگاهی به عملکرد تولید و فروش ایران‌خودرو میتوان انتظار داشت که سهم پتانسیل تعدیل مثبت را دارد

یکی از مواردی که بسیار نظر سهامداران را به خود جلب کرده است بحث #تجدید_ارزیابی_دارایی هاست که آیا عملیاتی می شود یا خیر، اگر در قانون بودجه سال ۹۷ کشور معافیت مالیاتی این ماده لحاظ گردد می توان با قطعیت بیشتری گفت که خودرو از محل تجدید ارزیابی دارایی ها افزایش سرمایه خواهد داشت

EPS

PS براساس روش محاسبه (TTM(Trailing Twelve Months بر صفحه معاملات نقش بست . در این روش سود هر سهم بر اساس سود 4 فصل اخیر کسب شده توسط شرکت محاسبه می شود.

حجم مبنا

حسن قالیباف اصل مدیر عامل بورس تهران  از #حذف قریب الوقوع حجم مبنا از معاملات بورس تهران خبر داد   

ذوب

ذوب آهن اصفهان تبدیل به پیمانکار می‌شود/ در شش ماه نخست امسال سود عملیاتی داشتیم

مدیر مالی ذوب آهن با اشاره به این که در حال حاضر هیچ بدهی مالیاتی نداریم، اظهار داشت: عملا در شش ماه نخست امسال سود عملیاتی داشتیم و به دنبال افزایش سرمایه هستیم.

مس

 گروه مطالعات بین‌المللی مس(ICSG)در تازه‌ترین گزارش خود اعلام کرده است که بررسی میزان مس تصفیه‌شده موجود در بازارهای جهانی نشان‌دهنده این است که کسری جهانی مس تصفیه‌شده گسترش ‌یافته و آماده است تا قیمت‌ها را به بالاترین سطوح در سال 2018 برساند.

شپلی ، شمواد

بر اساس مصوبه هیات پذیرش اوراق بهادار، نمادهای پلی اکریل(شپلی) و تولید مواد اولیه الیاف مصنوعی (شمواد) از فهرست شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران از تاریخ 16 دیماه امسال حذف و به بازار پایه فرابورس منتقل می شوند.

ستاره خلیج فارس  - تاپیکو

محمدعلی دادور مدیرعامل شرکت پالایش نفت ستاره خلیج فارس در جمع خبرنگاران اظهار داشت : تولید بنزین پالایشگاه ستاره خلیج فارس از 3 میلیون لیتر بنزین با اکتان 87 در هر روز در سه ماه پیش؛ از روز دهم دی ماه سال جاری به 12 میلیون لیتر بنزین یورو 5 با اکتان 91 رسید.

آخرین ویرایش در شنبه, 16 دی 1396 ساعت 12:31

درباره ما

سایت تحلیلی خبری

بورس اخبار

تماس با ما

  • mail to : irbourseakhbar@gmail.com