شنیده های روز بازار سرمایه - 14-11-96

شنبه, 14 بهمن 1396 ساعت 12:42

شنیده ها ، اخبار کوتاه و شایعات موثر بر بازار سرمایه

 

خساپا

صادرات سایپا به آذربایجان آغاز شد

رایزن بازرگانی جمهوری اسلامی ایران در کشور آذربایجان از آغاز صادرات محصولات سایپا به این کشور از اواخر سال 2017 خبر داد.

داو جونز

سقوط شدید شاخص_داو_جونز در بورس آمریکا

بازار سهام آمریکا با وجود افزایش اشتغال، در بدترین هفته خود در ۲ سال گذشته، با سقوط حدود ۷۰۰ واحدی شاخص داوجونز رکوردی تازه ثبت کرد.

ذوب

معاون عملیات و نظارت بازار فرابورس ایران با اشاره به جلسه‌ای که میان فرابورس ایران و مدیرعامل شرکت ذوب‌آهن برگزار شد، گفت: مقرر شد با همراهی مديران مربوطه در شركت ذوب‌آهن اصفهان، همکاران ما در فرابورس و شرکت ذوب‌آهن اقدامات لازم را به منظور رفع ابهامات انجام دهند و با تصمیم جدی مديران محترم شركت ذوب‌آهن اصفهان برای ارتقای شفافیت، بازگشایی نماد معاملاتي ذوب در کوتاه‌ترین زمان ممکن رقم بخورد.

کچاد

افتتاح دو پروژه مهم چادرملو

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهوری و چهار وزیر کابینه به منظور افتتاح چند پروژه مختلف از جمله کارخانه ۱.۳ میلیون تنی فولاد و واحد بخار نیروگاه سیکل ترکیبی ۵۰۰ مگاواتی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در شهرستان اردکان وارد استان یزد شدند.

سکه

آغاز فروش سکه در بانک ملی از ۱۷ بهمن

پیش فروش سکه بهار آزادی که قرار بود از ۱۵ بهمن ماه در شعب منتخب بانک ملی ایران در سراسر کشور انجام شود، از ۱۷ بهمن ماه در شعب منتخب آغاز خواهد شد.

فملی

با توجه به نمودار عملکردی شرکت مس، تلاش های بسیاری برای کاهش قیمت تمام شده کنسانتره صورت گرفته است به طوریکه قیمت آن از سال 92 از کیلویی 3515 به 2440 تومان کاهش پیدا کرده است.همچنی کاتد نیز از کیلویی 5198 به 3900 تومان کاهش یافته است.

مس

پیش بینی می شود قیمت مس در سال ۲۰۱۸ از مرز ۸۰۰۰دلار عبور کند. رشد اقتصادی 5.1درصد کشورهای نوظهور، رشد تقاضای کامودیتیها در طرح 4000 میلیارد دلاری جاده ابریشم که 68 کشور را به هم متصل میکند و البته رشد سرمایه گذاری زیرساختی 1500 میلیارد دلاری ترامپ در آمریکا از جمله مواردی است که محرک بازار بوده و اثر کاهش رشد اقتصاد چین و تمرکز اقتصاد آن بروی کیفیت بجای کمیت را جبران خواهد کرد.

آخرین ویرایش در شنبه, 14 بهمن 1396 ساعت 12:44

درباره ما

سایت تحلیلی خبری

بورس اخبار

تماس با ما

  • mail to : irbourseakhbar@gmail.com