شنیده های روز بازار سرمایه - 17-11-96

سه شنبه, 17 بهمن 1396 ساعت 11:30

شنیده ها ، اخبار کوتاه و شایعات موثر بر بازار سرمایه

 

شنفت

خبرها از نشست خبرى شركت نفت پارس به مناسبت جشن نيم قرن از ورود به بورس حاكى از مشاركت با يك برند خارجى معتبر و برنامه توسعه محصولات در بازار جهانى ، سرمايه گذارى در صنايع بالادستى ، نوسازى بخش توليد و سيستم كنترل DCS و توليد پارافين با كيفيت تر و تعويض كوره هاى شركت ميباشد .

وصنعت

بر اساس شنیده ها شرکت بزودی بلوک های شیران و وآتی را برای فروش آگهی میکند .

قطعه سازان

دبیر انجمن قطعه‌سازان خبر داد: کیفیت بالا و قیمت تمام شده ارزان دلیل دعوت پژو از قطعه‌سازان ایرانی برای حضور در الجزایر است

فقدان قطعه‌ساز در الجزایر و کشورهای همسایه آن سبب شده که شرکت فرانسوی پژو برای واردات قطعات از ایران برنامه‌ریزی کند.

در مرحله اول تیراژ این کارخانه 80 هزار خودرو است که به تدریج افزایش پیدا می‌کند؛ در واقع الجزایر یک مسیر میانبر برای صادرات قطعات ما است و ما باید از این فرصت کمال استفاده را ببریم

محبی‌نژاد افزود: می‌توانیم با برنامه‌ریزی و هماهنگی بخشی از تامین قطعات رنو، سیتروئن را که در مراکش در حال تولید است را نیز به عهده بگیریم.

داروی

اختصاص ۴۰۰۰ میلیارد تومان برای پرداخت بدهی #دارو و تجهیزات پزشکی

رییس فراکسیون غذا و داروی مجلس، از اختصاص ۴۰۰۰ میلیارد تومان برای پرداخت بدهی تولیدکنندگان و واردکنندگان دارو تجهیزات پزشکی خبر داد و گفت که بدهی‌های بخش تجهیزات پزشکی، مواد مصرفی و دارویی بالغ بر ۷۰۰۰ میلیارد تومان است که بیش از ۳۰۰۰ میلیارد آن مربوط به تجهیزات پزشکی است.

گل گهر و میدکو

دو غول معدنی و صنایع معدنی ایران طبق تفاهم‌نامه‌ای که امضا شد از معادن کوچک حمایت خواهند کرد، گل گهر حامی معادن سنگ آهن و میدکو حامی معادن غیرآهنی

قطعه سازی

بر اساس شنیده ها شرکت های قطعه سازی به دنبال افزایش نرخ محصولات خود هستند.

ذوب

بدهی‌های بانکی ذوب‌آهن اصفهان با مطالبات تأمین اجتماعی تهاتر می‌شود

مدیرعامل شستا گفت: تا سال آینده 30 هزار میلیارد تومان از مطالبات سازمان تأمین اجتماعی با بانک مرکزی تهاتر می‌شود تا مشکل بدهی‌های بانکی و تسهیلاتی شرکت‌های تابعه تأمین اجتماعی همچون ذوب‌ حل گردد

خودروهای سنگین

وام جدید تعویض کامیون و اتوبوس فرسوده با اقساط ۲.۵ تا ۶ میلیون تومان

 معاون اقتصادی رئیس جمهور با تاکید بر اینکه ظرف سه سال آینده باید خودروهای سنگین فرسوده نوسازی شوند، از ارائه تسهیلات دولتی با اقساط ۲.۵ تا ۶ میلیون تومان به متقاضیان این طرح خبر داد.

خاور

 ايران خودرو براي نوسازي ناوگان حمل و نقل عمومي آمادگی دارد

مديرعامل گروه صنعتي ايران خودرو درجريان ارائه گزارش به رياست محترم جمهوري جناب دكتر روحاني در حاشيه همايش «طرح هاي نوسازي ناوگان حمل و نقل جاده اي و درون شهري و طرح هاي اشتغال زايي» بر آمادگي ايران خودرو براي نوسازي ناوگان حمل و نقل عمومي تاكيد كرد.

ذوب

 قیمت تمام شده محصولات ذوب آهن اصفهان کاهش یافت

احمد صادقی مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان در مراسم افتتاح ۴ پروژه این شرکت:

قیمت تمام شده محصولات ذوب آهن اصفهان از سال ۹۴ تاکنون با وجود تورم طی دو سال، افزایش قیمت زغال سنگ و سایر مواد اولیه کاهش یافته که حاصل بیش از ۱۰۰ اقدام مدیریتی است.

با توجه به موفقیت ذوب آهن در تولید ۱.۲ میلیون تن کک در سال جاری، واردات این مواد اولیه به شدت کاهش یافته و به تنها ۴۴ هزار تن رسیده است.

 

آخرین ویرایش در سه شنبه, 17 بهمن 1396 ساعت 12:34

درباره ما

سایت تحلیلی خبری

بورس اخبار

تماس با ما

  • mail to : irbourseakhbar@gmail.com