شنیده های روز بازار سرمایه1 - 18-11-96

چهارشنبه, 18 بهمن 1396 ساعت 14:37

شنیده ها ، اخبار کوتاه موثر بر بازار سرمایه

سدور

در افشای اطلاعات با اهمیت سیمان دورود / زیان پیش بینی شده هرسهم قبلی 7 ریال بود که در پیش بینی جدید این زیان به 94 ریال افزایش یافته که 1243 درصد تعدیل منفی می باشد و در نه ماهه 97% پوشش داده است.

خودرو

روابط عمومی سازمان بورس و اوراق بهادار ، اعلام کرد :

نامه منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر واگذاری بلوک ایران خودرو جعلی است و اداره نظارت بر ناشران بورسی این سازمان، هیچ نامه ای در  این خصوص دریافت نکرده است.

وبصادر

همزمان با تصویب صورت‌های مالی سال ٩٥ بانک صادرات ایران در مجمع عادی، به طور فوق‌العاده عنوان شد که نماد این بانک تا یکی دو ماه آینده باز می‌شود.

ذوب

توضيحات شرکت در خصوص مکاتبات مربوط به افزايش سرمايه. افزایش سرمایه از محل تجدید فعلا منتفی است

پارس خودرو

مشارکت دوباره رنو با خودروسازان ایرانی

رنو در شرایطی قرار است اوایل سال آینده فعالیت جدید خود را در ایران آغاز کند که به‌نظر می‌رسد خودروسازان داخلی در این پروژه یا به‌واسطه قراردادی دیگر، مشارکت جدیدی را با این شرکت فرانسوی از سر خواهند گرفت.

طبق قرارداد رنو با سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، بناست خودروساز فرانسوی به‌صورت مستقل در کشور فعالیت کند، با این حال بروز چند نشانه مهم طی چند هفته گذشته، از احتمال همکاری رنویی‌ها با دو غول خودروسازی ایران خبر می‌دهد و بنظر می‌رسد #شانس #سایپا بیش از ایران‌خودرو است.

گروه قطعه سازى

سخنگوى انجمن قطعه سازان خبر از افزايش ٣٠٠ تومانى نرخ ارز مبادله اى براى قيمت گذارى قطعات خودرو داد و گفت : اين موضوع در جلسه اى با حضور مسئولان وزارت صنعت و خودروسازان مصوب شد .

خپارس

ثبت رکورد جدید پارس_خودرو در تولید

شرکت پارس خودرو با عبور از مرز تولید 200 هزار دستگاه خودرو علاوه بر عبور از میزان تولید سال گذشته، رکورد جدیدی را به ثبت رساند.

آرمین مکوندی معاون برنامه ریزی پارس خودرو با اعلام خبر فوق گفت: این شرکت تا اوایل بهمن ماه سال جاری با تولید بیش از 200هزار دستگاه خودرو علاوه بر ثبت افزایش تولید 23 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل، مجموع تولید سال گذشته خود را در 2 ماه مانده به پایان سال پشت سر گذاشت.

خودرو

وحید روشن قلب، رییس اداره نظارت بر ناشران بورسی سازمان بورس و اوراق بهادار در گفتگو با سنا مطرح کرد:

با توجه به شایعات مطرح شده در خصوص واگذاری بلوکی سهام ایران خودرو، در حال مکاتبه با مدیران این شرکت هستیم.

بدیهی است به محض دریافت اخبار تکمیلی، اطلاعات از طریق مراجع رسمی سازمان بورس و اوراق بهادار به اطلاع سرمایه گذاران و سهام داران محترم  خواهد رسید.

کیمیا

صنعتی و معدنی کیمیای زنجان گستران با سرمایه اسمی 11.5میلیارد تومان قصد دارد سرمایه خود را به 40میلیارد تومان از محل مطالبات حال شده سهامداران، آورده نقدی و سود انباشته به منظور احداث نیروگاه برق 10 مگاواتی افزایش دهد. نیروگاه مذکور گازی و با ظرفیت 10 مگاوات الکتریکی و 5 مگاوات حرارتی خواهد بود که منجر به فروش 87هزار مگاوات برق در سال می شود لذا بالغ بر 10میلیارد تومان درآمد ایجاد می کند و 4میلیارد تومان نیز بهای تمام شده خواهد داشت و انتظار می رود در سال 1397 به بهره برداری در سطح 75دردصد برسد.

ذوب

معاون ساخت و توسعه راه‌آهن شرکت ساخت با بیان اینکه هنوز ریلی از کارخانه ذوب‌آهن بیرون نیامده است، گفت: حلقه‌های مفقوده و قطعه‌های ساخته نشده راه‌آهن آفت ترانزیت ریلی هستند. در پنجمین روز دهه مبارک فجر چهار پروژه ریخته گري Beam Blank ، بازسازي و اصلاح سیستم غبارگیرهای کنورتورهاي بخش فولادسازي ، سیستم POST COMBUSTION وآبزدائی از لجن کنورتور و بازگشت آب همراه به سیکل کارخانه افتتاح شد و به بهره برداری رسید.

خودرو

تعلیق نماد ایران خودرو  تا ۵ اسفند

نماد شرکت ایران خودرو به منظور بررسی وضعیت شفافیت اطلاعاتی ناشر، حداکثر تا تاریخ ١٣٩۶/١٢/٠۵ تعلیق شد.

گفتنی است، ساعاتی پیشی نامه‌ای در خصوص واگذاری بلوکی سهام ایران خودرو منتشر که بلافاصله از سوی سازمان بورس و اوراق بهادار تکذیب شد.

وحید روشن قلب، رییس اداره نظارت بر ناشران بورسی سازمان بورس و اوراق بهادار مطرح کرد.

با توجه به شایعات مطرح شده در خصوص واگذاری بلوکی سهام ایران خودرو، در حال مکاتبه با مدیران این شرکت هستیم.

وصنعت

برگزاري مزايده - شرکت سرمایه گذاری صنعت و معدن در نظر دارد زمین و مستحدثاث کارخانه آبفر را بفروش برساند

ذوب

بنابر اعلام مدیرعامل :
محل افزایش سرمایه ۹۰ درصدی ذوب آهن تغییر کرد
مدیرعامل ذوب آهن از منتفی شدن محل افزایش سرمایه ۹۰ درصدی از محل مازاد تجدید ارزیابی دارائی ها و استفاده از آورده نقدی و مطالبات سهامداران خبر داد.

خودرو

مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو خبر داد؛
آغاز تولید پژو 301 در سال آینده
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو از آمادگی این گروه صنعتی برای حمایت از سرمایه گذاران حوزه قطعه سازی با تضمین خرید محصولات با کیفیت و قیمت رقابتی خبر داد.

آخرین ویرایش در چهارشنبه, 18 بهمن 1396 ساعت 17:39

درباره ما

سایت تحلیلی خبری

بورس اخبار

تماس با ما

  • mail to : irbourseakhbar@gmail.com