شنیده های روز بازار سرمایه1 - 21-11-96

شنبه, 21 بهمن 1396 ساعت 10:53

شنیده ها ، اخبار کوتاه و شایعات موثر بر بازار سرمایه

 

فخاس

در آستانه راه اندازی کارخانه گندله سازی مجتمع فولاد خراسان و آغاز رسمی تولید گُندله سنگ آهن در این مجتمع صنعتی، که از معادن چادرملو به مقصد فولاد خراسان بارگیری شده بود،  وارد این مجتمع شد و در محل انبارش کنسانتره شرکت تخلیه گردید.

وصنعت

با توجه به اعلام شرکت مبنی بر قطعیت فروش سهام شرکت های صرافی صنعت و معدن و کارگزاری صنعت و معدن ، بزودی شرکت از این محل تعدیل مثبت سنگینی را روانه کدال خواهد کرد.

تپکو

وزیر صنعت، معدن و تجارت ضمن اشاره به پرداخت ۱۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید در کشور به پرونده شرکت هپکو اشاره کرد و گفت: در بحث شرکت هپکو و خصوصی‌سازی شرایط مالکیت محرز نبوده و باید شرایط واگذاری به درستی انجام گیرد، با دولتی شدن مجدد صنایع واگذار شده کاملا مخالف هستم و باید تدابیری برای واگذاری درست انجام گیرد.

قطعات خودرو

خبرها از مدير عامل ايرانخودرو حاكى از تضمين خريد محصولات تا پنج سال براى واحدهاى قطعه سازى كه استاندارد خود را بالا ببرند و بروز نمايند و همچنين تأمين ٣٠ درصد از قطعات توليد پژو در الجزاير توسط قطعه سازان ايرانى ميباشد .

فولاد

بر اساس آمار مقدار تولید شمش فولاد در ۱۰ ماهه ۱۳۹۶ بیش از ۱۹ درصد نسبت به زمان مشابه سال قبل رشد داشته و به طور دقیق ۱۴ میلیون و ۲۵۸ هزار و ۲۲۷ تن محصول توسط فولادسازان بزرگ تولید شده است.

بیمه

براساس ماده ۶ آیین‌نامه جدید تخفیف عدم خسارت سالانه از ۱۰ درصد به ۵ درصد کاهش یافته و حداکثر تخفیف همان ۷۰ درصد خواهد بود که در یک دوره ۱۴ ساله به حداکثر تخفیف می‌رسد.

در حالی که بسیاری از فعالان اقتصادی صنعت بیمه ایران معتقدند عوارض تحمیل شده بر این صنعت کمر شرکت‌های بیمه را شکسته است در جریان تصویب بودجه سال ۱۳۹۷ عوارض شرکت‌های بیمه نیز ۱۰درصد افزایش یافته. این درحالی است که اکنون برخی کارشناسان از زیان‌ده بودن صنعت بیمه سخن می‌گویند

خزامیا

توليد وانت ريچ در زامياد استارت خورد

مراسم افتتاح خط توليد وانت ريچ با حضور مهندس جهرودي مديرعامل گروه خودروسازي سايپا، مهندس هنري كيا قائم مقام ارشد مديرعامل، مديران عامل شركت هاي زامياد، پارس خودرو و سايپايدك و جمعي از مديران ارشد گروه خودروسازي سايپا در شركت زامياد برگزار شد

پتروشیمی

وزیر نفت گفت: بزرگترین قلم صادراتی غیر نفتی کشور پتروشیمی است و مجموع تولیدات پتروشیمی کشور به ۲۰ میلیارد دلار رسیده است.

تعرفه واردات

دیوان عدالت افزایش تعرفه واردات خودرو را لغو کرد

دیوان عدالت اداری مصوبه دولت درباره افزایش تعرفه واردات خودرو بویژه خودروهای هیبریدی را متوقف کرد.

ذوب

بنابر اعلام مدیرعامل :

محل افزایش سرمایه ۹۰ درصدی ذوب آهن تغییر کرد/ استفاده از روش معمول

مدیرعامل ذوب آهن از منتفی شدن محل افزایش سرمایه ۹۰ درصدی از محل مازاد تجدید ارزیابی دارائی ها و استفاده از آورده نقدی و مطالبات سهامداران خبر داد.

خودرو

مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو خبر داد؛

آغاز تولید پژو 301 در سال آینده

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو از آمادگی این گروه صنعتی برای حمایت از سرمایه گذاران حوزه قطعه سازی با تضمین خرید محصولات با کیفیت و قیمت رقابتی خبر داد

زامیاد

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا گفت: در راستای نوسازی ناوگان وانت‌های باری، قرار است تا سال آینده، ۵هزار دستگاه وانت ریچ تولید شود.

ارفع

خیاط خبر داد: آهن و فولاد ارفع صادرکننده شد/صادرات ۳۰۰ هزار تنی تا آخر امسال/آخرین وضعیت بدهی ارزی ۲۰۰ میلیون یورویی

آخرین ویرایش در شنبه, 21 بهمن 1396 ساعت 11:58

درباره ما

سایت تحلیلی خبری

بورس اخبار

تماس با ما

  • mail to : irbourseakhbar@gmail.com