شنیده های روز بازار سرمایه1 - 15-01-97

چهارشنبه, 15 فروردين 1397 ساعت 09:50

شنیده ها ، اخبار کوتاه و شایعات موثر بر بازار سرمایه

 

آپ

شرکت آسان پرداخت پرشین که معاملات آن در بازار دوم بورس پیگیری می‌شود، سود هر سهم در ۹ ماه منتهی به آذرماه سال ۹۶ را معادل ۱۰۰۴ ریال اعلام کرد.

ذوب

ذوب آهن اصفهان موفق شد در سال ۹۶ رکورد سالانه جدیدی را به ثبت برساند. گزارش تولید وفروش اسفندماه ذوب آهن به مانند گزارش سایر شرکت های فولادی حاکی از رشد نرخ و مبلغ فروش در این شرکت دارد.

 ذوب آهن اصفهان که پیش بینی فروش44.485 را برای بودجه سال96 در نظر گرفته بود، با فروش عالی اسفند ماه ،مبلغ 44.670 را تحقق نموده و از پیشبینی‌خود فراتر رفت.

این شرکت در اسفندماه مبلغ 752 میلیارد تومان فروش داشته که رقم  مذکور رشد قابل توجهی نسبت به فروش ماه های قبل نشان می‌دهد که علت آن رشد نرخ فروش محصولات در این ماه نسبت به میانگین کل سال 96 است.

به این ترتیب، محصول تیرآهن این شرکت با رشد 25درصدی نسبت به میانگین نرخ ماه های پیشین به  نرخ 25731 تومان در هر کیلو بفروش رسیده است. محصول میلگرد نیز با افزایش 20درصدی نسبت به میانگین نرخ فروش ماه های پیشین به قیمت 2270 تومان  در هر کیلو بفروش رسیده است.

کاوه

فروش ۱۹۰۰ میلیارد تومانی فولاد کاوه در سال ۹۶

شرکت فولاد کاوه جنوب کیش برای سال ۹۶ فروشی معادل ۱۶۸۳ میلیارد تومان پیش‌بینی کرده بود که طبق گزارش اسفند ماه این مبلغ با رشد حدود ۱۳ درصدی به حدود ۱۹۰۰ میلیارد تومان رسید.

سنگ آهن

تعیین عوارض صادرات سنگ آهن به آخر فروردین موکول شد

مهرداد اکبریان رئیس انجمن سنگ‌آهن ایران: تصمیم سازی برای عوارض صادرات سنگ آهن در ستاد زنجیره فولاد با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت خواهد بود

انجمن سنگ آهن ایران دفاع تمام عیار در مورد رفع موانع صادراتی زنجیره فولاد خواهد کرد. تولید کنندگان کنسانتره  سنگ آهن نگران نباشند

سیمان

سیمان ایران در سال ۲۰۱۶ میلادی ۱.۸۴ درصد از کل صادرات این محصول در دنیا را به خود اختصاص داده است که این رقم نسبت به سال ماقبل آن ۰.۲۶ درصد کاهش داشته است.

تحلیل‌های آماری تازه منتشر شده گویای آن است که در سال ۲۰۱۶ میلادی ایران بیش از ۱۷۰ میلیون دلار صادرات سیمان داشته که البته صادرات این بخش نسبت به درآمدزایی ۲۰۹ میلیون دلاری در سال ۲۰۱۵ میلادی ۱۸ درصد کاهش پیدا کرده است.

وام مسکن

پرداخت وام ۶۰ میلیونی بدون سپرده برای خرید مسکن در بافت فرسوده تهران

مدیرعامل بانک مسکن با تشریح سیاست‌های اعتباری این بانک در سال جدید گفت: در سال جدید سقف تسهیلات خرید مسکن بدون سپرده با اولویت بافت فرسوده در تهران ۶۰ میلیون، شهرهای بزرگ و مراکز استان ۵۰ میلیون و سایر شهرها ۴۰ میلیون تومان است.

صادرات

افت صادرات ایران به ۱۰ بازار عمده

صادرات به ژاپن ۶۰ درصد کم شد / صادرات ایران به ۱۰ کشور عمده صادراتی طی ۱۱ ماهه سال گذشته از نظر وزنی و ارزشی افت داشته که در این میان صادرات به ژاپن از نظر ارزش ۶۰ درصد و از نظر وزن ۶۳ درصد کم شده است

آخرین ویرایش در چهارشنبه, 15 فروردين 1397 ساعت 10:17

درباره ما

سایت تحلیلی خبری

بورس اخبار

تماس با ما

  • mail to : irbourseakhbar@gmail.com