شنیده های روز بازار سرمایه1 - 19-01-97

یکشنبه, 19 فروردين 1397 ساعت 10:53

شنیده ها ، اخبار کوتاه و شایعات موثر بر بازار سرمایه

 

شسپا

شنيده ها حاكى از تعديل مثبت و برگشت ذخائر در اين شركت حكايت دارد .

خبهمن

محصولات جدید خبهمن در راه است

گروه بهمن که سال گذشته همکاری خود با هاوال چین را به طور رسمی اعلام کرد، حالا تولید محصولات مشترک هاوال با این گروه آغاز شده و به زودی SUV های هاوال با تولید بهمن موتور، راهی خیابان های تهران خواهد شد

ایران خودرو

ایران خودرو مونتاژ خودروهای خود در بلاروس را از سر می‌گیرد.

شرکت یونیسون با اعلام امضای مجدد قرارداد تولید خودروی ایرانی در بلاروس گفت: دو نوع خودروی دنا و دنا پلاس در بلاروس تولید خواهند شد که براساس قرارداد در پنج سال آینده شمار تولید آن افزایش خواهد یافت.

كيسون

خبرها حاكى از انعقاد موافقتنامه كيسون با شركت فرزانگان انرژى پارس جهت احداث پالايشگاه گازى فرزانگان ميباشد .

سایپا

قیمت محصولات سایپا افزایش یافت / به دنبال افزایش نرخ بیمه شخص ثالث خودرو در سال جدید قیمت محصولات سایپا به طور میانگین ۱۰۰ هزار تومان افزایش یافت

قطعه سازها

رییس انجمن قطعه سازی: همه قطعه سازان مشمول وام نوسازی ۳۲ هزار میلیاردی هستند

رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازی از پیش بینی تسهیلات ۳۲ هزار میلیارد تومانی نوسازی در سال جاری خبر داد.

حراج سکه

بانک مرکزی در تماس با بانک کارگشایی  اعلام کرد فروش سکه همه روزه در بانک کارگشایی برای متعادل شدن بازار صورت خواهد گرفت

در دوره جدید حراج، سکه‌های نیم و تمام بهار آزادی در بسته‌های ۵۰ و ۱۰۰ قطعه ای فروخته خواهد شد.

گروه خودرویی

گروه خودرو همچنان با فضای نوسانی همراه است. این گروه در سال گذشته با افت نزدیک به ۳ درصدی شاخص همراه شد. برخی از نمادهای این گروه سرانجام توانستند نشانه‌هایی از بهبود وضعیت بنیادی را به بازار منتقل کنند؛ اما تردید درخصوص پایداری این سیگنال‌ها در کنار پیش‌خور شدن بخش زیادی از آنها در سال‌های گذشته مانع از استقبال بازار از این موضوع شد.

در شرایط کنونی رشد نرخ ارز مبادله‌ای، افزایش احتمالی نرخ سود تسهیلات به منظور تامین نقدینگی در گردش، تلاش برای پایین نگه داشتن تورم از سوی دولت و مهم‌تر از همه ترامپ از ریسک‌های عمده برای این گروه محسوب می‌شود.

بر این اساس گرچه امید به بهبود وضعیت بنیادی همچنان وجود دارد، اما عوامل فشار می‌تواند ادامه نوسانات گروه خودرویی را رقم بزند.

روی

در شماره جدید نشریه متال بولتن به وضعیت بازار روی اشاره شده است. با آنکه قیمت روی بالاتر از 3200 دلار باقی مانده اما این رقم نسبت به 3850 دلار که در ماه ژانویه مشاهده شده بسیار پایین تر است و پیش بینی می شود فشار بر قیمت ها افزایش پیدا کند. میزان ذخیره روی در انبارهای تحت نظارت بورس های فلزی لندن و شانگهای در ماه های اخیر افزایش یافته و تولید روی تصفیه شده در چین در دو ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل 2.5 درصد بالا رفته است.

فخوز

توافق نامه ای بین فولاد خوزستان و وزارت رفاه برای خرید فولاد اکسین خوزستان صورت پذیرفت. محمد کشانی مدیر عامل فولاد خوزستان گفت:توافق نامه ای بین فولاد خورستان و وزرات رفاه برای انجام مذاکرات بیشتر برای خرید فولاد اکسین خوزستان صورت پذیرفته است.و امیدواریم شرایط برای خرید سهام این شرکت نهایی شود. وی تصریح کرد : بعد از خرید کارخانه ۲.۵ میلیون تنی کنسانتره توسعه ملی در سنگان به دنبال خرید یک کارخانه کنسانتره سنگ آهن با همین ظرفیت با هدف اجرای طرح های توسعه هستیم.

سیمان

تحلیل‌های آماری تازه منتشر شده گویای آن است که در سال ۲۰۱۶ میلادی ایران بیش از ۱۷۰ میلیون دلار صادرات سیمان داشته که البته صادرات این بخش نسبت به درآمدزایی۲۰۹ میلیون دلاری در سال ۲۰۱۵ میلادی ۱۸ درصد کاهش پیدا کرده است. طبق آمارهای منتشر شده وضعیت صادرات سیمان در سال‌های پس از ۱۳۹۲ به طور دائم با کاهش مواجه شده و سالانه بیش از ۲۰ درصد از این رقم کاسته شده است.

آتی سکه

قیمت تسویه سکه آتی در مرز ۲ میلیون تومان

در روز گذشته بالاترین قیمت سکه آتی تحویل دی ماه ۹۷ به ۲.۰۲۳.۵۰۰ تومان رسید ولی قیمت تسویه درنهایت کمی بیشتر از ۱.۹۹۴.۰۰۰ تومان رقم خورد.

آخرین ویرایش در یکشنبه, 19 فروردين 1397 ساعت 12:00

درباره ما

سایت تحلیلی خبری

بورس اخبار

تماس با ما

  • mail to : irbourseakhbar@gmail.com