شنیده های روز بازار سرمایه1 - 22-01-97

چهارشنبه, 22 فروردين 1397 ساعت 10:34

شنیده ها ، اخبار کوتاه و شایعات موثر بر بازار سرمایه

 

شپترو

يكى از سهام گروه پتروشيمى كه با بالا رفتن نرخ محصولات و دلار توانسته در گزارش تفسيرى زيان سنگين را تبديل به ٩٥ ريال سود كند .

همچنين با مجوز افزايش سرمايه ٣٠٠ درصدى از محل اورده تا پايان ماه جارى و افزايش سرمايه احتمالی  ٤٠٠ درصدى از تجديد ارزيابى ميتواند يكى از سهام پر بازده در سال ٩٧ لقب گیرد.

روی

در اثر افزایش تقاضا طی هفته گذشته، میزان موجودی شمش روی در انبارهای بورس لندن روند نزولی به خود گرفت اما برخلاف تصور، قیمت این فلز نیز همانند بسیاری از فلزات روند کاهشی داشت؛ البته عامل اصلی از سکه افتادن بازار کامودیتی‌ها از جمله روی در هفته گذشته، افزایش شاخص ارزش دلار آمریکا، اعمال محدودیت تجاری آمریکا در مقابل چین و اعلام این کشور بر انجام اقدامات تلافی‌جویانه بود.

فخوز - شمش

شمش فولاد خوزستان با قیمت پایه 2325 تومان امروز در بورس کالا عرضه می شود. بر اساس اطلاعیه عرضه فولاد خوزستان، 5 هزارتن شمش تولیدی این شرکت برای تحویل در پایان اردیبهشت ماه با قیمت پایه 2325 تومان امروز 22 فروردین ماه در بورس کالا عرضه می شود. با توجه به اینکه این عرضه، نخستین عرضه شمش با ارز تک نرخی 4200 تومانی است و همچنین با توجه به قیمت جهانی شمش و انتظارات فعالان اقتصادی در خصوص نرخ ارز، به نظر می رسد عرضه امروز فولاد خوزستان با رقابت 3 تا 5 درصدی نوردکاران مواجه شود.

پتروشیمی

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی اعلام کرد: براساس پیش‌بینی‌ها انتظار می‌رود امسال با بهره‌برداری کامل از طرح‌های پتروشیمی مرجان، متانول کاوه و فاز نخست پتروشیمی بوشهر، تولید صنعت پتروشیمی کشور به حدود ۶۳ میلیون تن برسد.  وی ادامه داد: برآورد می‌شود که میزان قابل فروش محصولات پتروشیمی به حدود ۴۷ میلیون تن افزایش یابد که در مجموع درآمدی معادل ۲۴,۵ میلیارد دلار را در صورت فراهم شدن شرایط درپی خواهد داشت که سهم صادرات از این مجموعه ۲۷ میلیون تن به ارزش ۱۴ میلیارد دلار پیش‌بینی شده است.

فولاد

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه گفت: فولاد هرمزگان در سال 96 موفق به عبور از ظرفیت 1.4 میلیون تن تختال شد . در فولاد سفید دشت نیز برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته نتیجه داد و 63 درصد از کل پروژه، تکمیل شد. دیگر موفقیت زیر مجموعه‌های فولاد مبارکه در فولاد سنگان و با ثبت رکورد تولید روزانه 13 هزار تن محصول ثبت شد که تولید سالانه این واحد را برای اولین بار به 1.1 میلیون تن رساند.

خودروئی

پارسایی خبر داد: طرح دو فوریتی کاهش تعرفه خودروهای وارداتی به هیئت رییسه تقدیم شد

هفته اول اردیبهشت، بررسی طرح در صحن علنی مجلس /  رییس کمیته اقتصادی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس، از تقدیم طرح دو فوریتی کاهش تعرفه خودروهای وارداتی به هیئت رییسه خبر داد.

خگستر

شنیده هایی مبنی بر افزایش سرمایه شرکت از محل سود انباشته به گوش می رسد

لازم به ذکر است خگستر چند روزی است که بانک پارسیان به عنوان فروشنده جدی سهم ظاهر شده است

بازار سرمایه ای ایران و روسیه

 ایران و روسیه در راستای اتصال بازار سرمایه ای دو کشور تفاهمنامه همکاری امضا کردند.این تفاهمنامه عصر سه شنبه میان «حسین فهیمی» مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی ایران و «ادی استانین» رییس هیات مدیره شرکت تسویه و سپرده گذاری ملی روسیه در حاشیه همایش بین المللی بورس مسکو در هتل ریتز کارلتون منعقد شد.

گروه کاشی - سیمان

شنیده ها حاکی از به نتیجه رسیدن تلاش ها برای کاهش سود تسهیلات از ۸ به ۶ درصد برای اجرای طرح بزرگ و سراسری نوسازی بافت فرسوده می باشد

خساپا

مدیر عامل  گروه خودروسازی سایپا خبر داد:

انجام مذاکرات نهایی برای جایگزین پراید با 50 درصد داخلی سازی

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا از افزایش تولید و معرفی جایگزین پراید در سال جاری خبر داد و گفت: بر اساس شعار سال که «حمایت از کالای ایرانی» است سایپا در نظر دارد با افزایش تولید، با همکاری قطعه سازان داخلی در این مسیر حرکت کند.

لوازم_خانگی

رئیس اتحادیه لوازم خانگی تهران با بیان اینکه بازارگردانی شرکت‌ها علت عدم عرضه لوازم خانگی به بازار است، گفت: این شرکت‌ها از ابتدای اردیبهشت کالای خود را به بازار عرضه می‌کنند.  طحان‌پور اظهار داشت: شرکت‌های تولید‌کننده لوازم خانگی از وزارت صنعت، معدن و تجارت برای افزایش 10 درصدی قیمت درخواست داشته‌اند و به همین دلیل هنوز معلوم نیست که کالای جدید با قیمت سال 96 به بازار عرضه شود و یا 10 درصد افزایش قیمت داشته باشد.

سکه

حراج سکه فقط در روزهای زوج انجام می‌شود

حراج سکه در بانک کارگشایی تنها در روز های زوج انجام می شود. طبق دستور بانک مرکزی حراج سکه در روز جاری در بانک کارگشایی انجام نمی شود و این حراج از فردا تنها در روزهای زوج انجام می شود. رییس بانک کارگشایی گفت: ساعت حراج سکه در بانک کارگشایی به ساعت ۱۵ تا ۱۷ روزهای زوج تغییر کرد.

 

آخرین ویرایش در چهارشنبه, 22 فروردين 1397 ساعت 10:47

درباره ما

سایت تحلیلی خبری

بورس اخبار

تماس با ما

  • mail to : irbourseakhbar@gmail.com