شنیده های روز بازار سرمایه1 - 28-01-97

سه شنبه, 28 فروردين 1397 ساعت 10:12

شنیده ها ، اخبار کوتاه و شایعات موثر بر بازار سرمایه

 

سایپا

سایپا و چانگان همکاری های خود را توسعه می دهند.

 مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا که به دعوت مدیرعامل شرکت چانگان به چین سفر کرده است از مرکز تحقیق و توسعه و همچنین مرکز تست این شرکت بازدید کرد.باتوجه به استقبال و رضایت مشتریان ایرانی از خودروهای تولیدی شرکت چانگان در گروه خودروسازی سایپا که از کیفیت بالایی برخوردار است و اینکه شرکت چانگان در سال۲۰۱۷ حدود سه و نیم میلیون دستگاه تولید داشته و شریک تجاری فورد، سوزوکی، مزدا و پژو سیتروئن نیز هست، مقرر شد با تاکید بر داخلی سازی و مشارکت قطعه سازان ایرانی دو محصول دیگر نیز در سبد محصولات سایپا قرار گیرد.

میدکو

با حمایت بانک پاسارگاد تولید فاز دوم کارخانه فروسیلیس غرب پارس در روز پنج شنبه مورخ 23 فروردین 97 با حضور دکتر پورمند مدیرعامل محترم شرکت میدکو و آغاز شد و ظرفیت این کارخانه از ۱۲ هزار تن در سال به ۲۴ هزار تن افزایش یافت.

ذوب

افزایش ۶ درصدی تولید ذوب آهن

اردشیر افضلی معاون بهره‌برداری شرکت ذوب آهن اصفهان گفت: در سال ۱۳۹۶ در این شرکت بیش از ۲ میلیون و ۱۸۰ هزار تن محصول نهایی تولید و روانه بازار شد که۶ درصد بیشتر از سال ۱۳۹۵ بود.

صرافی ها

بخشنامه فعالیت صرافی‌ها ابلاغ شد/ ممنوعیت خرید و فروش فیزیکی ارز در صرافی‌ها

براساس بخشنامه بانک مرکزی عملیات مجاز صرافی‌­ها فقط در بخش‌های، انتقال ارز به دستور هر یک از بانک‌های دارای مجوز ارزی، خرید ارز ناشی از صادرات کالاهای غیر نفتی از صادر کنندگان و فروش ارز خریداری شده به متقاضیان از طریق سیستم بانکی است.

ذوب آهن  - پلی اکریل

مطالبه سهامداران از ناظر بازار

وجود حقوقی های خوشنام!! در دو نماد ذوب آهن و پلی اکریل اصفهان و فروش های سنگین مشکوک و عجیب باعث افت قیمت در این دو نماد و برند ملی کشور شده است اما از آن عجیب تر عدم توجه ناظر محترم بر فروش حقوقی های این دو نماد است و دقت و بررسی بیشتر در این خصوص نیاز می باشد.

كطبس

فرماندار ويژه طبس اظهار كرد كه كارخانه كك سازى طبس بعد از گذشت سال ها در مرحله اجراى قرارداد با پيمانكار بوده و اميد است در همين اوايل سالجارى به مرحله افتتاح برسد .

رمپنا

افزایش 100درصدی «رمپنا» از محل سود انباشته تصویب شد

پتروشیمی

یک مقام صنفی اعلام کرد؛ افزایش ۴٠٠ تومانی نرخ دلار، پتروشیمی‌های خوراک مایع را زیان‌ده می‌کند

در مقایسه با نیمه دوم  سال حاشیه سودها ممکن است تغییر کند اما موضوع مهمتر این است که در واقع قیمت خوراک افزایش می یابد و تغییر قیمت خوراک مخصوصا برای واحدهای پتروشیمی خوارک مایع می تواند مشکلات عدیده ای ایجاد کند و برای صنعت پتروشیمی خطرناک باشد.

فارس

مدیرعامل جدید هلدینگ خلیج فارس گفت: برنامه‌های هلدینگ خلیج فارس، انجام پروژه های سودآور است

سیاست اصلی هلدینگ خلیج فارس، اقتصادی کارکردن است و همه پروژه ها باید سودآور باشد. در بازار سرمایه حضور داریم معنا ندارد که زیان‌ده باشیم زیرا در این صورت این به زیان سهامداران نیزخواهد بود.

تایر

در صورت جبران نشدن هزینه های ناشی از دلار ۴۲۰۰ تومانی قیمت تایرهای داخلی افزایش می یابد

 رییس انجمن صنفی صنعت تایر گفت: در صورت جبران نشدن مابه التفاوت ارز مبادله ای با دلار ۴۲۰۰ تومانی، شرکت های تولیدکننده تایر ناگزیر به افزایش قیمت محصولات خود با هدف جبران ضررهای احتمالی خواهند بود.

دارو

معاون سازمان برنامه و بودجه گفت: در ارتباط با قیمت داروهای تولید داخل، مردم مستحضر باشند که غیر از مواد اولیه، اقلام جانبی، بسته‌بندی و بقیه (در مورد دارو) ‌مدت‌ها است که از طریق ارز آزاد تهیه می‌شد که قیمت آن هم بالاتر از 4 هزار و 500 تومان برای صنعت دارو بود حال‌ اگر قرار باشد طبق مصوبه جدید با نرخ 4 هزار و 200 تومانی دلار، این اقلام تهیه ‌شود، طبیعتاً از قیمت تمام شده اقلام بسته‌بندی و مواد جانبی دارو کاسته خواهد شد. همچنین سازمان برنامه و بودجه ردیف خاصی برای کمک و یارانه ‌تهیه داروهای وارداتی اساسی، داروهای بیماران خاص و داروهای حیاتی، (نه داروهای غیراساسی) درنظر گرفته است که امسال هم با تصمیم جدید، ارقام بیشتری به این داروها تخصیص می‌دهیم.

فولاد

دولت چین برای ایجاد ۱۵۰ میلیون تن ظرفیت جدید فولاد سازی مجوز صادر کرده است که انتظار می رود تا سال ۲۰۲۰ به ظرفیت فعلی اضافه شود. به نظر می رسد که به همان سرعتی که واحد های قدیمی چین متوقف می شوند واحد های جدید جای آن را می گیرد‌ این موضوع نشان می دهد که مصرف آهن اسفنجی در آینده افزایش می یابد.

لوازم خانگی

با توجه به افزایش جهشی قیمت دلار در هفته گذشته شرکت‌های لوازم خانگی از عرضه کالا به بازار خودداری کردند و به همین دلیل این بازار قادر به تأمین نیاز مشتریان نیست.

 

آخرین ویرایش در سه شنبه, 28 فروردين 1397 ساعت 10:55

درباره ما

سایت تحلیلی خبری

بورس اخبار

تماس با ما

  • mail to : irbourseakhbar@gmail.com