شنیده های روز بازار سرمایه1 - 04-02-97

سه شنبه, 04 ارديبهشت 1397 ساعت 11:07

شنیده ها ، اخبار کوتاه و شایعات موثر بر بازار سرمایه

 

هرمز

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان با اشاره به عملكرد درخشان فولاد هرمزگان در سال ٩٦ گفت: با تلاش و همت همكاران در سال ۹۶ تولید تختال در فولاد هرمزگان به بيش از ۱.۴ میلیون تن رسید که ضمن کسب رکورد، ۲۳ درصد رشد تولید نسبت به ۹۵ نشان می‌دهد. همچنين در تولید آهن اسفنجی نيز با توليد حدود ۱.۵ میلیون تن، شاهد رشد ۱۴ درصدی بوديم.

وتوصا

پرجمعیت‌ترین شرکت بورس با مجوز سازمان بورس تغییر چهره داد و هلدینگ شد

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری توسعه صنعتی ایران از تبدیل شدن این شرکت سرمایه گذاری به هلدینگ خبر داد و گفت: در سال 96 مهمترین رویداد وتوصا کسب مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار برای تبدیل شدن به یک هلدینگ سرمایه‌گذاری بود ، چرا که با پرتفولیو تکانی اساسی رخ داده در شرکت و حضور در سهم‌های کنترلی به شکل مدیریتی شرایط شرکت متفاوت با یک شرکت سرمایه‌گذاری شده بود و لازم بود شرکت‌های زیرمجموعه در قالب هلدینگ اداره شود، بنابراین با پیگیری‌های صورت گرفته مجوز لازم برای تبدیل شدن به هلدینگ سرمایه‌گذاری دریافت شده است

فاسمين

رحيمى مديرعامل كالسيمين خبر از توافق نامه سه جانبه با بانك تجارت و شركت تهيه و توليد مواد معدنى در معدن انگوران داد كه طبق اين تفاهم نامه موفق به خريدارى ٧٠ هزار تن خاك كم اعيار از معدن انگوران شده ايم كه تا پايان هفته اين خاك وارد كارخانه ميشود .

چدن

عقد قرار داد ۱٫۵ میلیون یورویی صادرات چدن

در ادامه سیاست گذاری گروه بازاریابی و فروش خارجی گروه صنعتی چدن سازان در جهت توسعه بازارهای خارجی مرتبط، این شرکت موفق به اخذ قرار داد صادرات غلتک نورد گرم و قطعات ریخته گری به کشورهای حوزه CIS نظیر روسیه و قزاقستان و … گردید.

خودرو

اوضاع دیروز بازار خرید و فروش خودرو با بخشنامه روز قبل سایپا در خصوص افزایش قیمت محصولات پارس خودرو به‌هم ریخته است و کمتر معامله‌ای انجام می‌شود. هرچند سایپا چند ساعت بعد از ابلاغ بخشنامه افزایش قیمت‌ها را ملغی و اعلام کرد فعلاً تصمیمی برای افزایش قیمت‌ها ندارد اما همین تصمیم چندساعته باعث شد تا قیمت خودرو 3 تا 4 میلیون تومان افزایش پیدا کند.

آلومینیوم

معامله بلوک ایرالکو قطعی شد

معامله بلوک ۱۹.۵۳ درصدی سهام شرکت آلومینیوم ایران که در روز ۱۵ اسفند ماه ۹۶ در بورس عرضه و به همان قیمت پایه هر سهم ۲۰۰۰ ریال فروخته شد، قطعی شد.

بلوک مدیریتی فوق برای دو شرکت به نام‌های صنایع آلومرول نوین و روان‌گداز پردیس خریداری شد.

کاغذ

تولید کاغذ در کارخانه‌های داخلی متوقف شد

رئیس سندیکای تولیدکنندگان کاغذ و مقوا از توقف تولید کاغذ در کارخانه‌های داخلی بدلیل عدم حمایت متولیان خبر داد

خودرو

رییس شورا و مرکز ملی رقابت با بیان اینکه فقط خودروهای زیر ۴۵ میلیون تومان، مشمول قیمت گذاری این شورا هستند، گفت: مجوزی برای افزایش قیمت خودرو نداده ایم.

آهن

صادرات آهن اسفنجی محدود شد / محمود اسلامیان رئیس هیات‌ مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد:

بررسی‌های انجمن از کمبود بیش از ۱.۵ میلیون تن آهن اسفنجی حکایت دارد و این در حالی است که سال قبل بیش از ۷۰۰ هزار تن آهن اسفنجی از کشور صادر شد.

مدیر‌عامل شرکت گل‌گهر به واحدهای تولیدی تابعه این شرکت دستور داده صادرات آهن اسفنجی را متوقف کنند و تامین نیاز داخلی را در اولویت قرار دهند.

هلدینگ میدکو هم ضمن محدودسازی صادرات آهن ‌اسفنجی در شرکت‌های زیر‌مجموعه خود، برای تامین آهن اسفنجی مورد‌نیاز واحدهای ذوب فولاد اعلام آمادگی کرده است.

فولاد مبارکه

کمبود آب برای تولید نداریم

شرکت فولاد مبارکه اصفهان: با توجه به بازچرخانی پساب موجود شرکت، بخش قابل توجهی از آب موردنياز از اين طريق تامين می‌شود.

همچنين پروژه جمع‌آوری پساب فاضلاب شهرهای اطراف تاکنون بيش از ۸۰ درصد پيشرفت فيزيکی داشته و بخشی از آن در سال جاری استحصال می‌شود.

همچنین استفاده همزمان از منابع جايگزين در دست بررسی قرار گرفته و از اين‌رو توليد شرکت با تهديد جدی به علت کمبود آب مواجه نشده است.

آخرین ویرایش در سه شنبه, 04 ارديبهشت 1397 ساعت 14:06
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

درباره ما

سایت تحلیلی خبری

بورس اخبار

تماس با ما

  • mail to : irbourseakhbar@gmail.com